PASARS 16

275

PASARS 16

offline
  • sap 
  • Super građanin
  • Pridružio: 08 Sep 2010
  • Poruke: 1352

Има превисоку силуету али осим опште намјене у смислу цијевне ПВО,а то је заштита стратешких објеката од нисколетећих ваздухопловних средстава(најбоље од 3800 до 4200м,може да користи и као систем трупне ПВО с обзиром да више није вучно оруђе.
Могућа је и употреба у механизованим јединицама за дејства са веће дистанце рецимо за подршку БВП и другим лаким оклопима јер се бофи показао добро за циљеве на земљи до чак 5500м.Изузетна прецизност му омогућава коришћење у разбијању фронта у против пјешадијском наступању након артиљеријске припреме и дејства против непријатељског моторизованог лаког оклопа краћег домета,а од одговарајуће муниције и механизованих јединица непријатеља.
Одличан је и за параде.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7638

Mene živo zanima šta je sa rasprskujućom municijom. Trebalo bi i to forsirati zbog kvadkoptera i kamikaza.



online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22247

Kakvom "rasprskavajucom"? Za Bofors postoji u inventaru municija sa blizinskim upaljacem, i to je jedina koja se koristi za dejstvo na ciljeve u VaP.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2018
  • Poruke: 2334

Вјероватно мисли на Airburst, као у популарном видеу њемачког Рајнметала

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7638

Da, mislio sam na programbilnu municiju koja je testirana prije dvije godine.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 02 Jun 2021
  • Poruke: 1393


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 07 Apr 2012
  • Poruke: 1503
  • Gde živiš: Iznad zvijezda

Dali je započeta proizvodnja rln-ic/170 i dali se radi na montaži na posebno vozilo.
Rln-ic/170 sa busterom od koga se odustalo zbog???(čega) na posebnom vozilu bi popunila rupe nastale radi nemogućnosti nabavke pancira.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8104
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo



Tehnicki podaci municije 40x365
Vrijeme samounistenja granate je od 8-13 sekundi .
Brzina na ustima cjevi je oko 1000m/s , koja naravno opada .

Trebalo bi da se obicna TZ municija samounisti na 4km ( pretpostavka ).

Upotreba blizinskog upaljaca povecava mogucnost mogucnost pogodka cilja i unistenja( aktiviranje u blizini se smatra pogodak )ali ne smanjuje mogucnost prijateljske vatre ili pogodka nezeljenog cilja, pogotovo ako je planina u blizini a gađa se niski cilj poput BPL...

Programirana municija je druga prica , sve se aktivira oko cilja prema vec određenoj daljini do cilja.

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20825

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7994

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 931 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 6 sakrivenih i 848 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, Andrija357, antonije64, arsa, Asteker, baltazar01, bato_banjaluka, bojank, bojcistv, bukefal, celt, Centauro, Coabelgrade, Comyymoc, cvrle312, dekan.m, dekao, desmeki, Despot1, Dogma21, Dusko_Dugousko, Feller, goran.vvv, Hans Gajger, Hitri, ivan1973, Jeremiah, jodzula, Još malo pa deda, Kajzer Soze, knutveliki, ladro, Laluvr, Makarid, MarkoD, mean_machine, mikrimaus, MIKULENCE, MiroslavD, Miškić, Mrav Obrad, Ne doznajem se u oružje, nebidrag, nesa1962, nnovakis, nobutado, OKT, Orc, Oscar, Parker, pirke96, Plavi1, Prečanin30, Radoslava, radoznao, raster12, Robin, S2M, samocitam, SDsd, shota91, skok, SpaDej, ss10, stokssone, ulogovan, veljkovicdani, VladaKG1980, Vlado82, vuksa72, Wehicle, YFSS33, zdrebac, ZetaMan, Zoran1959, Đurđevdan, 79693