PAT 30/2mm M53/59 Praga V3S

54

PAT 30/2mm M53/59 Praga V3S

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113847

Iracani vracaju u zivot sve sto mogu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Nema neperspektivnog naoružanja kad dođe stani-pani.



offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

И тешки митраљез на возилу је одличан....

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Mercury ::And she's back!!! Smile Ziveli



offline
  • Dicus  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Okt 2008
  • Poruke: 3110
  • Gde živiš: Beogard

Video svojim očima i čuo svojim ušima. Prvo sam mislio da je neka greška, a onda se ukazala ona...

Praga by Dimitrije Ostojic, on Flickr

offline
  • Pridružio: 27 Maj 2012
  • Poruke: 1124

Dicus ::Video svojim očima i čuo svojim ušima. Prvo sam mislio da je neka greška, a onda se ukazala ona...

Praga by Dimitrije Ostojic, on Flickr


jel ovo PRAGA sa modernizovanim nisanskim sistemom ?

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

Писало је на сајту МО да је учествовала и Прага/ПА топ 30x2/Испустио сам да ставим линк.
Одраније знам да се модернизују,детаље не знам.

online
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 1116
  • Gde živiš: Beograd

pavle_pzs ::Dicus ::Video svojim očima i čuo svojim ušima. Prvo sam mislio da je neka greška, a onda se ukazala ona...

Praga by Dimitrije Ostojic, on Flickr


jel ovo PRAGA sa modernizovanim nisanskim sistemom ?


Ovo je novija nisanska sprava, J171A, ista kao na A3 topovima 20/3mm, uvedena verovatno krajem -70tih. Po sredini desnog okvira proviruje (za tu nisansku spravu) karakteristucan lenjir pomocne nisanske sprave, u gornjem delu kabine nisandzije vidi se optika... Stara nisanska sprava se najlakse prepozna po velikom metalnom luku na kabini nisandzije, i naravno po "plocicama" kada su postavljene.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2281

Došle su na gađanje pa se vraćaju u rezervu,kao i kampanjole(isto ofarbane u maskirnu šemu).

offline
  • Pridružio: 07 Dec 2012
  • Poruke: 623
  • Gde živiš: Niš

Pisao sam o povratku prage pre cirka godinu dana kada sam ih video u Kursumliji u mehanizovanom bataljonu. Dakle po 6 komada za podrsku svakog mb.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5384 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 6 sakrivenih i 5308 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, _Rade, Ailton, AMX72, Apok, bigfoot, brandža84, Brok, brufen, Car89, Cicumile, Civa, Clouseau, Dioniss, ekser222, Feller, Hans Gajger, Ikica977, Incognito, jalos, Jeremiah, JOntra, K-1A, KizJ, kolle.the.kid, Lep1na, Lucije Kvint, MadMike, Marko Marković, marko.petrović92, milanpb, milenko crazy north, milutin134, mnn2, Moldovan, naki011, nnovakis, oblivion, OKT, opt1, Panter, Parker, Permaldar, Phaeton, Pilence, Podljub, proka89, Pururin, Qvazimodo, raster12, redstar72, sasics, skok, sony771, SpaDej, sslay, sspp, stefan95, stegonosa, stokssone, umpah-pah, Vanderx, vathra, Velizar Laro, vidra1, Vlada78, vobo, xAlex2, ZetaMan, 79693