S-125M1T "NEVA"

16

S-125M1T "NEVA"

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13028
  • Gde živiš: Srbija

Ja mislim da je mnogo bolje resenje ovako na pokretnom lanseru nego na stacionarnom, lakse je i menjati polozaj i zauzimati sam borbeni polozaj.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 27 Jul 2008
  • Poruke: 885
  • Gde živiš: Backa Palanka

Na nekoj paradi prodju ovako, a ne na kamionima...
Al' bi to mocno bilo.
Jel to sasija T-55?



offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

Ratnik ::
Jel to sasija T-55?


Jeste,to je Poljska modernizacija sistema S-125.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13028
  • Gde živiš: Srbija

Mislim da jeste T-55. a mi smo sve nase 55-tice ispratili u staro gvozdje umesto da smo ,kao na gornjoj slici, stavili lansere za Neve na njih u ucinili ih mobilnijim.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Mislim da su nešto slično kao i Ppoljaci sa svojim Nevama i Divanma uradili i Kubanci.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

Ne znam da li se ovde raspravljalo o tome, ali je bolja Ruska modifikacija Neve (2 rakete na kamionu).
U uslovima 99-te je retko korišteno više raketa na lanseru, pa je nepraktično i smetnja da imate onoliki lanser na vozilu, pogotovo u pokretu.

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Dovoljno je i tri ili čak i dve rakete na šasiji T-55 i da kad ispali odmah se sklanja negde na popunu. Naravno potrebno je da na ovo vozilo bude ugrađen dobar data link sa vezom ka radarskim sistemima.

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2074

Citat:РКУ-Н(?)
@sasans23:
Руска скраћеница за разводно-претварачку кабину. У њу долази напон из ДЕС-200 са фреквенцијом 50 Hz и развди се на потрошаче - делове РС. Такође се у њој врши и претварање напона са 50 на 400 Hz и расподела на делове система који га користе.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Valjda nije bilo.

Unique Surface-To-Air Missile Baffles Foreign Military Diplomats In Egypt
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

leonard ::Valjda nije bilo.

Unique Surface-To-Air Missile Baffles Foreign Military Diplomats In Egypt
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ova ruska modifikacija je odlična, kao da su je pravili na osnovu iskustava 99-te.
- Kabina sa posadom je dosta odvojena od antene.
- Raketa može i da se pasivno vodi.
- Lanser može da bude i 10km od radara, čime se povećava domet, a i, što je još bitnije, smanjuje vreme leta ka cilju (na starom sistemu je PRR stizala pre do radara nego raketa do cilja).
itd..

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1869 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 13 sakrivenih i 1781 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 8u47, A.R.Chafee.Jr., alberto, Arhiv, avijacija, Bo96, bobor, Bobrock1, bojan313, bolimejoli, bufanje, cenejac111, Citalac, crnogorac, cvrle312, Despot Đurađ, Djokislav, drimer, dusanobr, Džekson, galico, Gogi_avio, HogarStrashni, iceburn, Imperator_Aleksandr_lll, Iskander, Jeremiah, jodzula, kaput21, king011, komenski, kovinacc, lindr, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, madza, MarijaC84, markolopin, MaschinenPistole, mačković, mercedesamg, mikrimaus, Miler88, mkukoleca, Mrav Obrad, mrdaak, mrgud2025, Nepopravljivi, Oscar, Parker, perpetubile, porticco, precan, Pv123, raster12, Ray1973, rodoljub, rovac, shiro, shota91, SirOliver, Spinosa, superwhy, suton, Tastatura ratnik, tecataki, tomigun, Veless, vidra boy, vukajlo71, Walkers, x011, Zorge, 79693