S-125M1T "NEVA"

18

S-125M1T "NEVA"

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8225

Sta kaze komandant jedinice, nova Odbrana:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6375
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

Вежба "Пролеће 2009" је завршена. Слика баш и нема нешто.

Ако неко може да протумачи ове две?
Чини ми се да се ради о унутрашњости Мечке.



http://www.vs.rs/index.php?news_article=1e69ca1e-8141-102c-bd63-00199927eaa8



offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Da li se to meni čini il' je to LCD ekran u kabini, kad su se to ponovili?

offline
  • Pridružio: 28 Okt 2007
  • Poruke: 848

sasans23 ::
[/url]


Sudeci po ovoj slici 240. samohodni raketni divizion PVO ima cime da se ponosi.
Ako to vec nije tehnika, onda sigurno lepotom pripadnika svog sastava…

Ja uopste ne bih mogao da da gledam u radarski ekran pored ovako lepe pripadnice PVO… Zaljubljen

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2008
  • Poruke: 885
  • Gde živiš: Backa Palanka

Sta ce joj dugi nokti????? GUZ - Glavom U Zid

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

Ratnik ::Sta ce joj dugi nokti????? GUZ - Glavom U Zid
Da se kod pokazivanja cilja na ekranu čuje i "klik", i da se ne masti ekran Mr. Green

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@sasans23....
Citat:Ако неко може да протумачи ове две?
Prokomentarisacu fotku sa plavusom Smile
Pretpostavljam da se nalazi u uredjaju automatizacije 2BU koji sluzi za poluautomatsku predaju ciljeva.
Desnom rukom pomera polugu sa kuglom po okrugloj metalnoj ploci i na taj nacin poklapa vestacko generisani marker sa ciljem na pokazivacu. Kada dotera marker na cilj, klikne tasterom i koordinate poklopljenog cilja automatski odlaze korisniku informacije.
Crvenom strelicom sam oznacio polugu i metalnu plocu.

offline
  • Pridružio: 23 Jun 2008
  • Poruke: 68

Uredjaj u kome se nalaze zove se UKUV (uredjaj za komandovanje i upravljanje vatrom). Kod nas se nalazi u jedinicama koje imaju RS PVO "KUB-M". Inace je u Rusiji poseban sistem u koji od bitnih uredjaja ulazi i UPPC.
Deo na kojem se vidi oficir koji sedi zove se pult komandanta, a deo gde je devojka je pult operatora pracenja. Prvim klikom na pokazivac operatora grubo odredjuje podatke o cilju, potrebno je sacekati 1-2 okreta antene OAR 1RL128D i zatim ponovo kliknuti na cilj. Koliko tacno operator poklopi marker sa odrazom cilja toliko ce tacni biti podaci o cilju (brzina pre svega). Ti podaci se pokazuju na uredjaju indikacije (iznad okruglog pokazivaca - pravougaoni pokazivac narandzaste boje). Nakon toga podaci o azimutu i daljini se salju operatoru na H ormaru (ormar visine) koji komunicira sa radarom za merenje visine PRV-16 ili PRV-9. nakon dobijanja podatka o visini, komandant ima sva tri potrebna podatka o cilju (azimut, daljina, visina). Zatim preko ove gomile crnih prekidaca (desno od UI i LCD monitora) predaje cilj nekoj od raketnih baterija preko UPPC (uredjaj za prenos podataka o cilju).
Ukoliko raketna baterija radi u rezimu K-1 (centralizovano upravljanje sa komandnog mesta) nakon dobijanja podataka o cilju preko UPPC antena nisanskog radara se okrece u pravcu cilja i moguce je izvrsiti zahvata cilja...

offline
  • Pridružio: 07 Okt 2005
  • Poruke: 453
  • Gde živiš: U stanu

Seik svaka cast!!
Mora da si sedeo u prvoj klupi kad si bio na predavanjima!

offline
  • Pridružio: 30 Jun 2007
  • Poruke: 6375
  • Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija

На јучерашњи дан пре 10 година оборен је Ф-16ЦГ 80-0550, који је пао у селу Накучане.
Досад смо могли да видимо слике обореног авиона, аудио и видео снимке из погођеног авиона, различите чланке из новина...
Ево како је сам догађај изгледао из угла јединице која га је оборила.

Из књиге "Смена" Ђорђа Аничића.

"Око 02:08 Дотлић је имао циљ на азимуту 315 степени. Најава је била на даљини 20 км. Укључен је осматрачки радар а захват циља нишанским радаром је био на даљини 16 км. Била је пара у лету. У крстићу код официра вођења био је даљи циљ. Ближи је био мало са стране. Официр вођења потпоручник Тиосављевић, га је поклопио и предао на праћење операторима праћења. Лансиране су две ракете. Даљина уништења 12 км, брзина 300км/с, висина уништења 6 км. Био је врло мали маневар. Прва ракета је имала захват, а друга није."

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2159 korisnika na forumu :: 13 registrovanih, 3 sakrivenih i 2143 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Asteker, avijacija, Ben Roj, Bobrock1, Colt D, komsija1, Novakomp, Saša31LPB, TBF1D, vddutina, Vlado82, zziko