|
Poslao: 21 Apr 2009 16:57
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8225
|
Sta kaze komandant jedinice, nova Odbrana:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Apr 2009 10:40
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16630
|
Ratnik ::Sta ce joj dugi nokti?????
Da se kod pokazivanja cilja na ekranu čuje i "klik", i da se ne masti ekran
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Apr 2009 14:15
|
offline
- Pridružio: 23 Jun 2008
- Poruke: 68
|
Uredjaj u kome se nalaze zove se UKUV (uredjaj za komandovanje i upravljanje vatrom). Kod nas se nalazi u jedinicama koje imaju RS PVO "KUB-M". Inace je u Rusiji poseban sistem u koji od bitnih uredjaja ulazi i UPPC.
Deo na kojem se vidi oficir koji sedi zove se pult komandanta, a deo gde je devojka je pult operatora pracenja. Prvim klikom na pokazivac operatora grubo odredjuje podatke o cilju, potrebno je sacekati 1-2 okreta antene OAR 1RL128D i zatim ponovo kliknuti na cilj. Koliko tacno operator poklopi marker sa odrazom cilja toliko ce tacni biti podaci o cilju (brzina pre svega). Ti podaci se pokazuju na uredjaju indikacije (iznad okruglog pokazivaca - pravougaoni pokazivac narandzaste boje). Nakon toga podaci o azimutu i daljini se salju operatoru na H ormaru (ormar visine) koji komunicira sa radarom za merenje visine PRV-16 ili PRV-9. nakon dobijanja podatka o visini, komandant ima sva tri potrebna podatka o cilju (azimut, daljina, visina). Zatim preko ove gomile crnih prekidaca (desno od UI i LCD monitora) predaje cilj nekoj od raketnih baterija preko UPPC (uredjaj za prenos podataka o cilju).
Ukoliko raketna baterija radi u rezimu K-1 (centralizovano upravljanje sa komandnog mesta) nakon dobijanja podataka o cilju preko UPPC antena nisanskog radara se okrece u pravcu cilja i moguce je izvrsiti zahvata cilja...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Maj 2009 07:20
|
offline
- Penzula

- Ugledni građanin
- Pridružio: 07 Okt 2005
- Poruke: 453
- Gde živiš: U stanu
|
Seik svaka cast!!
Mora da si sedeo u prvoj klupi kad si bio na predavanjima!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 03 Maj 2009 20:38
|
offline
- sasans23

- Legendarni građanin
- Pridružio: 30 Jun 2007
- Poruke: 6375
- Gde živiš: Novi Sad, severoistočna Srbija
|
На јучерашњи дан пре 10 година оборен је Ф-16ЦГ 80-0550, који је пао у селу Накучане.
Досад смо могли да видимо слике обореног авиона, аудио и видео снимке из погођеног авиона, различите чланке из новина...
Ево како је сам догађај изгледао из угла јединице која га је оборила.
Из књиге "Смена" Ђорђа Аничића.
"Око 02:08 Дотлић је имао циљ на азимуту 315 степени. Најава је била на даљини 20 км. Укључен је осматрачки радар а захват циља нишанским радаром је био на даљини 16 км. Била је пара у лету. У крстићу код официра вођења био је даљи циљ. Ближи је био мало са стране. Официр вођења потпоручник Тиосављевић, га је поклопио и предао на праћење операторима праћења. Лансиране су две ракете. Даљина уништења 12 км, брзина 300км/с, висина уништења 6 км. Био је врло мали маневар. Прва ракета је имала захват, а друга није."
|
|
|
|
|
|