|
Poslao: 14 Maj 2007 20:27
|
offline
- Pridružio: 27 Jul 2006
- Poruke: 2074
|
@Rojc:
Свака ти част за креативност, ово је сјајно!
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 14 Maj 2007 21:10
|
offline
- Mixelotti

- Administrator
- Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
- Pridružio: 14 Dec 2005
- Poruke: 28419
- Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države
|
Kako napreduje film ?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Maj 2007 15:44
|
offline
- kNikS
- Moderator u penziji
- Pridružio: 31 Maj 2006
- Poruke: 4633
|
Stvarno je ludnica.. kud se toga seti.. Mislim da bi od njega tebalo da napravis razglednice. Mislim da bi u Knez Mihajlovoj isle ko alva.. ja bi je prvi kupio. Bez zjbancije.
Dopuna: 16 Maj 2007 15:44
Evo jednog starijeg teksta iz "Odbrane".. cisto da bude pri ruci...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Maj 2007 21:17
|
offline
- njuškalo

- Građanin
- Pridružio: 11 Apr 2007
- Poruke: 175
- Gde živiš: NOVI GRAD REPUBLIKA SRPSKA
|
Svaka čast amblemi su bolji od onih natovskih.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 17 Maj 2007 18:32
|
offline
- Mixelotti

- Administrator
- Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
- Pridružio: 14 Dec 2005
- Poruke: 28419
- Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države
|
Da uključimo i avijaciju u svečanost :
1. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
2. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
3. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
4. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
5. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
ko koga bolje vidi : Orao & Mečka
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
stroj pripadnika 250.rbr PVO
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Maj 2007 15:49
|
offline
- Pridružio: 27 Jul 2006
- Poruke: 2074
|
Миксе, свака ти част за ове фотке, стварно до сада невиђена композиција!
Најјача је ова У(ш)тва-75, како само пркоси силним ракетним системима
Dopuna: 22 Maj 2007 15:42
@Cezar35:
Citat:Izgleda da se o termoviziji jako malo zna u sirim krugovima. Raspitivao sam se i svi,za koje sam mislio da bi trebali nesto znati, slezu ramenima.
Covek koji je radio modifikacije na antenskom sistemu vezano za termoviziju, nazalost, vise nije medju zivima.
Претпостављам да си питао људе из ВЗ "Космос". Па ништа посебно, ако Микс има неку слику где се то мало боље види било би лепо да је окачи. Тамо где је некада била телевизијска камера, сада се на заједничком носачу налазе термовизијска камера и ласерски даљиномер. Што се тиче повезивања и каблаже, искоришћене су постојеће везе, а већ су постојале и резервне везе које су Руси давно предвидели за евентуалне модификације.
Термокамера и даљиномер су израелске производње.
Dopuna: 22 Maj 2007 15:49
@Mixelotti:
Citat:@machak
ovo beše "pitač" na Nevi ?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
ako može još neki podatak ...
Није прошло ни 10 дана, а ја се сетио да одговорим
Јесте, то је антена питача, претпостављам да си сликао онај са П-18.
Сетих се да су ми радарци који раде на П-12 и П-18 причали за случај када је радар био негде на северу Војводине, па су приликом идентификације коју је оператор покушао да изврши, одговор дали мађарски МиГови Очигледно су се кодови поклапали.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Maj 2007 18:43
|
offline
- Pridružio: 27 Jul 2006
- Poruke: 2074
|
Citat:Termovizija - NEVA :
Микс је наравно мислио и на детаље, мислим шта рећи...
На првој слици се виде термо-камера и ласерски даљиномер са задње стране. Лево је даљиномер на коме се види окулар дурбина кроз који се нишани на контролни оријентир приликом усаглашавања оса. Оптичке осе ласерског даљиномера и камере морају бити међусобно паралелне, а такође морају бити заједно паралелне са радарском осом.
На доњој слици се са леве стране види објектив термо-камере, а десно објетив ласерског даљиномера. И један и други су покривени заштитним поклопцима.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Maj 2007 19:09
|
offline
- cezar 35

- SuperModerator
- Pridružio: 19 Feb 2006
- Poruke: 11141
- Gde živiš: Banja Luka
|
@machak.....
Citat:а такође морају бити заједно паралелне са радарском осом.
Ovo je apsolutno jasno.
Zanima me da li sve NEVE na antenskom sistemu imaju postolje za termoviziju u originalnoj verziji ili je postolje deo modifikacija, te da li je predvidjeno justiranje (podesavanje) optickih osa na samom termovizijskom uredjaju ili na postolju uredjaja?
Mozda je pitanje suvise precizirano, ali verujem da ce neko ko ima kontakt sa nevasima iscackati taj podatak.
|
|
|
|
|
|