|
Poslao: 08 Maj 2022 19:58
|
offline
- kuntalo
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Feb 2006
- Poruke: 3056
|
jazbar ::
1. jel može taj kalibar zameniti dva (5.56x49 i 7.62x51)?
2. lakši od 7.62x51, više ga se može poneti.
3. uža čahura (samo kod polimera), teoretski može više metaka da se smesti u okvir.
1. Nije pitanje da li može, već zašto?
2. Koliko lakši? Pitam ozbiljno, za metak koji je predstavljen pre više od 4 godine, vrlo je zanimljivo da se ne može pronaći podatak o masi celokupnog metka, već samo zrna. Bar ja nisam uspeo za pola sata guglanja.
3. Polimerska čaura je otpala, usvojen je ovaj metak sa dvodelnom čelik/mesing čaurom zbog suludo visokog pritiska u ležištu metka.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Maj 2022 17:06
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39638
|
TFBTV stariji video
Kome se ne sviđa ručica za repetiranje AR style ima i jednu preklopnu sa leve strane.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Maj 2022 07:57
|
offline
- Wisdomseeker

- Nezaboravni član
- Pridružio: 12 Feb 2007
- Poruke: 8618
|
Municija 6,8x51 je čaura za 7,62x51 sužena na 6,8 mm, samo zamenom cevi dobijaš pušku u 7,62x51 ili 6,5 creedmoor. Ne donosi nikakvu posebnu uštedu u težini a okviri su već postojeći za 7,62x51 mm sa 20 ili 25 metaka.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Maj 2022 15:41
|
offline
- kuntalo
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Feb 2006
- Poruke: 3056
|
To će na kraju i da joj bude primarni kalibar. Bum-tras, đes' bio - štas' radio, vratiše se Ameri na M14. Sa spejs optikom. Još će Turci ispasti pametni (šatro).
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Maj 2022 07:52
|
offline
- Wisdomseeker

- Nezaboravni član
- Pridružio: 12 Feb 2007
- Poruke: 8618
|
Jedva ubediše sve da pređu na 5,56x45 mm, a sad bi ponovo da menjaju kalibar. Koliko će zemalja u nato paktu pristati da menjaju kalibar? Ponavljaju istu priču i komplikacije sa uvođenjem M14 i 7,62x51 mm u naoružanje.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Maj 2022 09:00
|
offline
- Recce
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 18 Apr 2011
- Poruke: 6367
|
Pa sigurno je da na taj nacin obezbedjuju ekstra profit. Ovo je krizno vreme, NATO radi na konsolidaciji i svi clanovi povecavaju izdvajanja za vojsku. Amerikancima ide na ruku to sto je veliki broj evropskih proizvodjaca jednostavno prestao da postoji. Osim HuK i FN prakticno nema znacajnijeg proizvodjaca "dugih cevi" koji bi pored sopstvene armije opremao jos nekoga (takva situacija je i sa avijacijom, artiljerijijom, PVO raketama...).
Uostalom videcemo.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Maj 2022 10:36
|
offline
- Recce
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 18 Apr 2011
- Poruke: 6367
|
Osim sopstvenih armija ti proizvodjaci jedva da su prisutni u drugim oruzanim formacijama. Steyr je izgubio pozicije u S. Arabiji i N. Zelandu sa AUG a ostalo pomenuti imaju prilicno simbolicnu prodaju izvan maticnih drzava.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Maj 2022 11:05
|
offline
- Wisdomseeker

- Nezaboravni član
- Pridružio: 12 Feb 2007
- Poruke: 8618
|
Sig je dobio ugovor za pištolj i sad za pušku i mitraljez i municiju. Što reče AK guy "maybe it's a bribe what do I know".
Da li će Sig moći da ispuni kapacitete?
|
|
|
|
|
|