|
Poslao: 24 Sep 2014 22:34
|
offline
- justkidding74

- Počasni građanin
- Pridružio: 28 Apr 2014
- Poruke: 917
- Gde živiš: Tu i tamo vise ni ja neznam!
|
Recce to sto si ti rekao znam i ja zanima me okidacki mehanizam i konstrukcija po kojoj klizi navlaka dali je npr kao kod styera m i l modela celicni blok oko koga je polimer ram ili je kao vecina polimera da neobjasnjavam razumeces,posto je ipak 45 cal u pitanju to je mozda i kljucni deo celog sklopa...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2014 22:39
|
offline
- Recce
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 18 Apr 2011
- Poruke: 6367
|
Modularna konstrukcija kao na nekim SIG modelima. Celicni ulozak po kome se krece navlaka i sadrzi okidacki mehanizam. Plastika se lako menja.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2014 22:50
|
offline
- justkidding74

- Počasni građanin
- Pridružio: 28 Apr 2014
- Poruke: 917
- Gde živiš: Tu i tamo vise ni ja neznam!
|
Verovatno kopija p250 i p320 modela to i nije tako lose ali mislim da je styer ipak to najbolje resio 100-200gr vise ali je mnogo postojaniji ram pogotovo u vecim kalibrima kao 45acp....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Nov 2014 02:48
|
offline
- ALBION101
- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2011
- Poruke: 3753
|
H&K P7 koji se proizvodio izmedju 1979 i 2008me. Specifican dizajn jer umesto klasicnog bravljenja koristi odlozeno otvaranje cevi putem gasnog cilindra. Pistolj nema kocnicu i jedina sigurnost je prednji deo rukohvata koji zapinje udarac. Dugme na ramu je za rasklapanje. Nema polugu za oslobadjanje zatvaraca, a okvir je klasican "evropski" sa polugom na dnu drske.Cev je fiksna sto ga cini jako preciznim. Ima nekoliko varijanti, a na slici je PSP verzija sa 8 metaka. Duzina 166mm, sirina 29mm, visina 127mm, tezina 785g.
Vrlo kompaktan i lako se nosi skriven. Nije bas sjajno prosao na trzistu, civilnom ili vojno-policijskom. Usvojen od strane federalne i bavarske policije u Nemackoj. Uglavnom moze da se nadje kod nekih specijalnih jedinica, mada nekoliko policijskih agencija u SAD ih koristi kao standardno oruzije. Nemci su imali dosta problema sa slucajnim opaljivanjem prilikom vadjenja iz futrole, tako da su razvili specijalni program za obuku, koji iskljucuje upotrebu bilo kojeg drugog pistolja. U svakom slucaju, vrlo delikatan pistolj koji zahteva posebnu obuku i rekao bih ne bas idealno resenje za one koji nemaju barem solidno iskustvo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 15 Nov 2014 09:47
|
offline
- Wisdomseeker

- Nezaboravni član
- Pridružio: 12 Feb 2007
- Poruke: 8618
|
O P7 imamo već temu, stoji pod Izdvojeno sa desne strane.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Nov 2014 12:02
|
offline
- Bobo123

- Legendarni građanin
- Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
- Pridružio: 24 Jul 2012
- Poruke: 3869
- Gde živiš: Zemun
|
Evo jos jedne cigre nastale usled rotacije zrna, ziroskopski efekat mu daje stabilnost.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2014 04:48
|
offline
- ALBION101
- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2011
- Poruke: 3753
|
Danas sam prvi put imao priliku da vidim nemacki 1911 ratne proizvodnje. Pravljen u Norveskoj i u kalibru 45ACP. Broj proizvedenih pistolja je relativno mali, oko 7000 i zato im je danas cena jako visoka. Pocinje negde oko $2500.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2014 05:44
|
offline
- Zorge

- Mod u pemziji
- Pridružio: 07 Nov 2007
- Poruke: 8369
- Gde živiš: Ravni Banat
|
А како је обележен калибар на том норвешком?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2014 06:22
|
offline
- ALBION101
- Legendarni građanin
- Pridružio: 12 Jan 2011
- Poruke: 3753
|
Zorge ::А како је обележен калибар на том норвешком?
11.25 m/m a oznaka modela je M/1914.
|
|
|
|
|
|