Zakon o oružju i municiji

564

Zakon o oružju i municiji

offline
  • Pridružio: 03 Mar 2010
  • Poruke: 1025

pein ::ako si služio VS može valjda ta potvrda
Naravno da ne može. Skoro četvrt veka je obavezna obuka, odsluženi vojni rok ništa ne znači.
Aktivne i rezervne starešine su oslobođene obuke, ostala buranija nije.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 25 Dec 2021
  • Poruke: 54

@MikeHammer Ovo vec ima smisla. Drugim recima ,da nije moratorijuma naravno, mogao bih svoju Zbrojevku da zamenim sa nekim i da je za to potreban ugovor od notara i prijave u PS?



offline
  • Dimitrije P. Majkić
  • ginekolog amater
  • Pridružio: 21 Nov 2014
  • Poruke: 750
  • Gde živiš: Beograd

Tako je. Piše u zakonu.

offline
  • DPera 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 16 Feb 2022
  • Poruke: 16

Тако је што се замене тиче, али сам разумео да желите да набавите оружје. Моја грешка. У сваком случају, тренутно није паметно чачкати.

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2021
  • Poruke: 54

Ma sada je i nemoguce, mada u buducnosti ko zna.. Nisam bas najzadovoljniji svojom kupovinom. Definitivno meni ne odgovaraju striker fire
P 10 c je odlican, ali nekako mi vise lezi okidanje pistolja sa SA.

offline
  • RecA  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 23 Jun 2013
  • Poruke: 567
  • Gde živiš: Mala Kolumbija :)))

Skrabalo ::pein ::ako si služio VS može valjda ta potvrda
Naravno da ne može. Skoro četvrt veka je obavezna obuka, odsluženi vojni rok ništa ne znači.
Aktivne i rezervne starešine su oslobođene obuke, ostala buranija nije.


Zakon kaze

Nabavljanje oružja iz kategorije B za fizička lica
Član 13


Obuke za rukovanje vatrenim oružjem oslobođeni su zaposleni i penzionisani pripadnici državnih organa koji po službenoj dužnosti nose ili su ranije nosili oružje, profesionalna i penzionisana vojna lica, rezervne vojne starešine i sportski strelci koji nastupaju u disciplinama sa vatrenim oružjem.

offline
  • 5.56  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 07 Jul 2018
  • Poruke: 1060

Sad pre jedno pola sata bio mi rejonski policajac u kontroli bez najave.Sve ok,zadovoljan postavkom.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 21283

RecA ::
Zakon kaze

Nabavljanje oružja iz kategorije B za fizička lica
Član 13

Obuke za rukovanje vatrenim oružjem oslobođeni su zaposleni i penzionisani pripadnici državnih organa koji po službenoj dužnosti nose ili su ranije nosili oružje, profesionalna i penzionisana vojna lica, rezervne vojne starešine i sportski strelci koji nastupaju u disciplinama sa vatrenim oružjem.


Regularno odsluzen vojni rok te ne ubraja ni u jednu od gornjih tacki.

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2023
  • Poruke: 684

Da li postoji neko od kolega forumaša ko je sportski strelac ili poznaje tu tematiku da mi objasni na koji način ja, kao neko ko se u ovom trenutku ne bavi sportskim streljaštvom, mogu da postanem sportski strelac i da dobijem "važeću sportsku legitimaciju" koju propisuje zaključak vlade?

Nije mi interes da "tek tako" nabavim sportsko oružje već bi se zaista i takmičio ali mi uopšte nije jasno kako osoba koja se ne takmiči može da krene sa takmičenjem i obezbedi sebi mogućnost za nabavku sportskog oružja?

Koliko mi je poznato, ne mogu da se takmičim u praktičnom streljaštvu sa mojim oružjem za LB? Lično bih najviše voleo da mogu da se priključim nekom klubu i učestvujem u ligi 300m u dalekometnom streljaštvu...

offline
  • Nebojša
  • prodavac magle u penziji
  • Pridružio: 23 Maj 2012
  • Poruke: 2902
  • Gde živiš: Niš bre

Pogledaj ovde na temi član shomy iz Niša, on je sportski strelac. Pošalji mu PP i pitaj šta te interesuje.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1788 korisnika na forumu :: 114 registrovanih, 10 sakrivenih i 1664 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3847 - dana 22 Okt 2025 11:34

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4. Ozrenska, 9191vs, A.R.Chafee.Jr., Agape, Alojzije, ArchaBasha, AS, Avalon015, Azzo, bakovaca, Belac91, bojanM84, bokicacar, Brana01, brandža84, brufen, caesar_2410, ccoogg123, Centauro, Cicumile, Ciri1994, Citalac, comi, debeli, dekan.m, Denaya, Dioniss, Djota1, Dogma21, Dr.Strangelove, dukajov, Dukelander, dzoni19, Filip1, Fliper, Goran 0000, Imperator_Aleksandr_lll, Jaxupa, JOntra, Još malo pa deda, Kajzer Soze, Kalem, Kamov, Klonfer83, knutveliki, Kontrausluga, krkalon, kutija11, kybonacci, leopard83, Levi, Lieutenant, Litostroton, ljuba.b, Lošmi, Marjan Janevski, marko308, mat, MB120mm, mean_machine, mercedesamg, Mi lao shu, MiroslavD, moldway, Motocar, MrNo, Ndsk, nekdo, nemkea71, nenad81, Neutral-M, neutrino, niksa517, nobutado, Perudin_92, Pilence, proka89, radoznao, RajkoB, raso76, sale76, saputnik plavetnila, Savantije, shota91, SlaKoj, Smiljke, sonico, sspp, stegonosa, stokssone, SympathyForTheDevil, tajvankanasta, Topaz9, travisrise, TRAVUNIJA, tuf, ujke, User98, Vanderx, Vasilije Budović, vathra, veljkovicdani, vensla, Visionary, Vlado82, VonDrobac, Vzor50, Walkers, Zavulon, zeka013, Zeljo980, zeo, ZlatniRez, 800077