Zakon o oružju i municiji

585

Zakon o oružju i municiji

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2023
  • Poruke: 607

Sve stoji što si napisao, ne bih ništa dodavao. Prosto, moja opaska je da se zakon ipak ne menja tako lako, što možemo iz prakse i da vidimo.
To što neki političar kaže, uglavnom potraje koliko je ta vest na prvim stranama portala. Ne treba previše pridavati pažnje njihovim izjavama jer su mahom populističke.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Avg 2024
  • Poruke: 2

Mozda nije za temu ali govori koliko je zakon nakaradan. Pre par dana sam bio svedok porodicnog nasilja, naime muz je tukao suprugu na sred ulice. Gledam i ne smem nista preduzeti jer bi mi momentalno oduzeli oruzje. Vlasnici oruzja su postali samo nemi posmatraci.



offline
  • Vzor50 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 08 Avg 2016
  • Poruke: 602

Drž'te me da ga ne prebijem.

offline
  • Pridružio: 04 Apr 2024
  • Poruke: 2

Pozdrav pitao bih kako se vrsi zamena oruzja kad hocete da zamenite recimo puske sa nekim kao naprimer sto funkcionise zamena automobila. Jedan od mojih drugova je pitao u supu gde se izdaju odobrenja za nabavku dali je moguce i sta je potrebno za zamenu. Oni su mu rekli da moze da se zameni da nije potrebno odobrenje za nabavku (logicno jer se ne nabavlja vec se menja) i da je samo potrebno overiti zamenu kod notara. Kad je otisao kod notara notar mu je rekao da mu je potrebno odobrenje za nabavku iako samo menjaju, a u supu mu rekli da ne mora odobrenje za nabavku jer menjaju. Znali neko nesto vise o ovome nidje veze.

offline
  • Pridružio: 26 Avg 2016
  • Poruke: 282

Taj notar ne zna svoj posao. Overio sam mnogo ugovora o poklonu i kupoprodaji oruzja i samo na jednom mestu su mi trazili nabavnu ( kolekcionarsku) dozvolu. Dobili su odgovor da ih se to ne tice. Nakon konsultacija s nekim su se slozili ( nevoljno). Notar overava da su ugovorne strane saglasne sa onim sto pise u ugovoru. I to je to. Moze se vrsiti zamena oruzja istog tipa i kategorije.
Sluzbenici iz PS su u pravu.

offline
  • Pridružio: 26 Nov 2023
  • Poruke: 607

Htedoh da napišem ali me kolega Fisherman preteče. Nije na notaru da određuje šta je potrebno jer oružje registruje MUP a ne notar. Šta se njega tiče uopšte.
Samo vi sačinite šta vam policija traži i kod notara to overite. to je njegov jedini posao.

offline
  • Pridružio: 23 Avg 2024
  • Poruke: 2

Napisano: 30 Avg 2024 18:23

Mislim da se moze menjati oruzje istog tipa. Ne moze se menjati sacmara za karabin. Cak nisam siguran moze li pistolj za revolver.

Dopuna: 09 Nov 2024 8:01

Stigla cestitka iz poreske. 5050 din za ovu godinu.

offline
  • Pridružio: 22 Jul 2018
  • Poruke: 4018

Дум Дум Дарко каже да је дозвољено регистровање малокалибарских пушака као ловачког оружја. Лов њима још није.

offline
  • Pridružio: 03 Mar 2014
  • Poruke: 245

Taj DD Darko je baš pouzdan izvor informacija po svakom pitanju.

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6303

Pouzdan ili ne, ta informacija je tacna.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1108 korisnika na forumu :: 100 registrovanih, 10 sakrivenih i 998 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: advokat84, Asteker, Ba4e, Bacac, Betta, bladesu, Boroš, boxbole, BSD, bufanje, BZ, chichabg, Cicumile, CikaKURE, cojapop, CZP10C, darcaud, Dimitrise93, Djokislav, Djota1, dolinalima, Dolinc, Dragon Order, dulleo, Feller, fićo32, Galcom, Gargamel008, Glavni Oružni, ikan, Incognito, Istman, Ivan Campo, Ivan001, ivan1973, ivan979, Jakonjveliki, Jovan1983, Kanader, karevski, kib, klepesina, kljift, kn19, Kubovac, Leonov, LostInSpaceandTime, lucko1, lukac, Marko Marković, metallac777, miki69, milbos, milenko crazy north, milimoj, Mitrast, museum, mushroom, Mzee, Najax, narandzasti, niksa517, oldusername, Orc, padamacki, Peruta, Podljub, precan, Prečanin30, PrincipL, raster12, redstar72, rikirubio, ruso, sajorg, SamostalniReferent, sap, sasakrajina, SIG SG550, Singidunumac, Smiljke, sokojet, Soncogor, sova72, Srki98, Str2022, Szigetwar, Tihi86, tomislav33, Tribal, Troja, TRZH92, User98, vathra, Vica1958, Vlad000, vrag81, YAVNANA, zdrebac, |_MeD_|