|
Poslao: 25 Avg 2024 00:54
|
offline
- Pridružio: 08 Avg 2016
- Poruke: 647
|
Drž'te me da ga ne prebijem.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2024 17:30
|
offline
- Hanibal37
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 04 Apr 2024
- Poruke: 7
|
Pozdrav pitao bih kako se vrsi zamena oruzja kad hocete da zamenite recimo puske sa nekim kao naprimer sto funkcionise zamena automobila. Jedan od mojih drugova je pitao u supu gde se izdaju odobrenja za nabavku dali je moguce i sta je potrebno za zamenu. Oni su mu rekli da moze da se zameni da nije potrebno odobrenje za nabavku (logicno jer se ne nabavlja vec se menja) i da je samo potrebno overiti zamenu kod notara. Kad je otisao kod notara notar mu je rekao da mu je potrebno odobrenje za nabavku iako samo menjaju, a u supu mu rekli da ne mora odobrenje za nabavku jer menjaju. Znali neko nesto vise o ovome nidje veze.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2024 17:36
|
offline
- Pridružio: 26 Avg 2016
- Poruke: 283
|
Taj notar ne zna svoj posao. Overio sam mnogo ugovora o poklonu i kupoprodaji oruzja i samo na jednom mestu su mi trazili nabavnu ( kolekcionarsku) dozvolu. Dobili su odgovor da ih se to ne tice. Nakon konsultacija s nekim su se slozili ( nevoljno). Notar overava da su ugovorne strane saglasne sa onim sto pise u ugovoru. I to je to. Moze se vrsiti zamena oruzja istog tipa i kategorije.
Sluzbenici iz PS su u pravu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Avg 2024 17:52
|
offline
- bokisha253

- Počasni građanin
- Pridružio: 26 Nov 2023
- Poruke: 754
|
Htedoh da napišem ali me kolega Fisherman preteče. Nije na notaru da određuje šta je potrebno jer oružje registruje MUP a ne notar. Šta se njega tiče uopšte.
Samo vi sačinite šta vam policija traži i kod notara to overite. to je njegov jedini posao.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Nov 2024 08:01
|
offline
- Dragan777
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 23 Avg 2024
- Poruke: 6
|
Napisano: 30 Avg 2024 18:23
Mislim da se moze menjati oruzje istog tipa. Ne moze se menjati sacmara za karabin. Cak nisam siguran moze li pistolj za revolver.
Dopuna: 09 Nov 2024 8:01
Stigla cestitka iz poreske. 5050 din za ovu godinu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 29 Nov 2024 17:09
|
offline
- dragoljub11987
- Legendarni građanin
- Pridružio: 22 Jul 2018
- Poruke: 4525
|
Дум Дум Дарко каже да је дозвољено регистровање малокалибарских пушака као ловачког оружја. Лов њима још није.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2024 00:31
|
offline
- Pridružio: 03 Mar 2014
- Poruke: 257
|
Taj DD Darko je baš pouzdan izvor informacija po svakom pitanju.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2024 01:06
|
offline
- manda87

- Počasni građanin
- Pridružio: 18 Dec 2014
- Poruke: 812
- Gde živiš: Novi Beograd
|
Мени је већи проблем тај да од Тјубера добијеш такав инфо.
Замисли скупиш папире, одеш до МУП-а и госпођа те пита шта оћеш? Ма Даре са Ју Тјуба реко може.
А логика да региструјеш нешто за лов а да не можеш да га користиш у лову је...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Nov 2024 01:19
|
offline
- dragoljub11987
- Legendarni građanin
- Pridružio: 22 Jul 2018
- Poruke: 4525
|
Па логика је ваљда да свако ко има ловну карту може да поседује малокалибарку ако је жели, а до сада није могао.
Нисам ловац нити ме занимају малокалибарке, само преносим информацију коју сам чуо и која је тачна. Намерно сам поменуо Дарка јер ми је увек била смешна доза беса, да не кажем љубоморе, код неких овде кад год се он помене. Ваљда им је жао што се први нису тога сетили.
|
|
|
|
|
|