63. Padobranska Brigada

23

63. Padobranska Brigada

offline
  • Pridružio: 22 Mar 2014
  • Poruke: 3539
  • Gde živiš: Bog će suditi mojim neprijateljima,mi samo ugovaramo sastanak.

Imaa dril 63 dana,bar je tako bilo pre 4-5 godina kada sam ja bio
A posle toga imas specijalisticku obuku 6 meseci i padobransku 3 nedelje



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 04 Okt 2020
  • Poruke: 28

Faki-Valjevo ::Imaa dril 63 dana,bar je tako bilo pre 4-5 godina kada sam ja bio
A posle toga imas specijalisticku obuku 6 meseci i padobransku 3 nedelje

Какав је тај дрил од чега се састоји такође ме занима шта се све ради на спевијалистичкој обуцо и да ли након добровољног служења у 63. могу наставити рад у истој



offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2074

nikola287 ::
Знам да је један од услова за рад у 63. Падобранску Бригаду, 2 године као професионални војник.

Није услов.

offline
  • Pridružio: 04 Okt 2020
  • Poruke: 28

Eто, нисам знао да су то променили, значи сада после добровољног служења(када дође време) могу одмах конкурисати за селективну обуку и дрил?

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2074

Тако је.

offline
  • Pridružio: 04 Okt 2020
  • Poruke: 28

Можда ово није тема за ово питање али, да ли се плата разликује у Специјалним Бригадама или је у свакој бригади исто(У зависности од чина)

offline
  • Miodrag
  • Pridružio: 12 Nov 2016
  • Poruke: 449

nikola287 ::Можда ово није тема за ово питање али, да ли се плата разликује у Специјалним Бригадама или је у свакој бригади исто(У зависности од чина)

Mislim da je plata veca za 10 somica u 63 i 72oj

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2020
  • Poruke: 154

Znam da postoji tema sa oznakama i sl. stvarima, ali mišljenja sam da ovo ne treba odvajati od brigade, sken iz časopisa Oružje IX/91 Padobranske oznake

offline
  • Pridružio: 01 Jan 2012
  • Poruke: 1352

offline
  • Pridružio: 08 Jan 2018
  • Poruke: 114

Komandna četa, 4x padobranske čete, padobranska četa za borbeno traganje i spasavanje, četa za padobransku obuku i logistička četa, trenutna formacija 63. Koliko bi tu ukupno po formaciji trebalo da bude padobranaca, cca?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1003 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 7 sakrivenih i 937 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., alex71, bojan_t, bokisha253, bolenbgd, BrcakRS, C-Gun, cemix, Citalac, colji, Comyymoc, crnirocko, DeerHunter, Despot1, Djota1, doktor1964, Dolinc, draganca, Dzoni2412, ekipo26, g_g, Georgius, gost321, goxin, Haris, IpMan, jarovitt, jodzula, Kapo64, Krusarac, Litostroton, MB120mm, mean_machine, mercedesamg, milanpetkovicv, Milos ZA, mnn2, nikolapetkovic, nnovakis, OldKresoje, pein, PlayerOne, procesor, RAKITNICA, rovac, sicer2012, Sir Budimir, spalev, styg, superwhy, tanakadzo, theNedjeljko, Tvrtko I, veljko82, Vladoj, xAlex2, Zdenko, Zmaj Tolak, ČOBAN