Vesti o nabavkama i investicijama u VS (bez komentarisanja)

303

Vesti o nabavkama i investicijama u VS (bez komentarisanja)

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8076
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Cek, ovo se koristi gdje ne treba balisticka zastita ? Znaci samo da nataknes opremu na nju ?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2282

Naravno,za određene zadatke!



offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8076
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ok , razumijem , laka oprema .

offline
  • Pridružio: 01 Jan 2012
  • Poruke: 1341

Nije mi jasno zasto se sva oprema nabavlja u crnoj boji. Da li postiji neki razlog za to?

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Napisano: 13 Maj 2017 14:38

Marko Marković ::Nije mi jasno zasto se sva oprema nabavlja u crnoj boji. Da li postiji neki razlog za to?
Pretekla neka lozana na Cak Norisove i Van Damove filmove iz 80-tih i 90-tih, pa protezira tu pricu. Sva sreca da ne protezira onaj idiotski urban camo Bebee Dol

Dopuna: 13 Maj 2017 14:42


Udri jace Noris Cace

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2012
  • Poruke: 2282

Ma ovde nije problem da li je crn,beo,zelen....nego u kostantnom laganju o nabavci opreme! Da opet postavim onaj snimak pri poseti SB! Gde je ta oprema za 1500 vojnika?

offline
  • Pridružio: 01 Jan 2012
  • Poruke: 1341

Sad mi je sve jasno. Smile Kako to nemci rade.



offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

mongolac ::Ma ovde nije problem da li je crn,beo,zelen....nego u kostantnom laganju o nabavci opreme! Da opet postavim onaj snimak pri poseti SB! Gde je ta oprema za 1500 vojnika?
A to je drugo i to je problem koji se vuce od raspada Jugoslavije (Otprilike vreme u kojem su ti umovi koji dizajniraju opremu za vojsku zarobljeni!).
Marko Marković ::Sad mi je sve jasno. Smile Kako to nemci rade.
Ovo ti je policija ne vojska Wink

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 21719

Crni polimer najbolje podnosi UV zracenje.

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Nemojte meriti vojske merilima specijalnih jedinica a posebno policije. Prvo specijalne jedinice su relativno male, policija je policija, a policijske specijalne jedinice su još manje (tu je glavni akcenat!). Njima je lako kupiti novu opremu i zameniti je. Nije teško ni našoj policiji, a kamoli npr. nemačkoj.
Vojske su velike, imaju rezervu, ovakvu ili onakvu. To traži i vreme i novac. Čak i amer'kenjcima treba vremena da promene uniformu, iako oni za te potrebe štancuju zelene papiriće prema potrebi.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1581 korisnika na forumu :: 5 registrovanih, 1 sakriven i 1575 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bobomicek, Milos82, operniki, rambod, Tila Painen