|
Poslao: 18 Mar 2026 12:46
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33407
|
Citat:Targeting pod footage of an American fighter dropping a stack of bombs into the entrance of an Iranian missile base tunnel last Friday night.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 12:48
|
offline
- Pridružio: 29 Jan 2011
- Poruke: 279
|
Pa tako to ide, pa ko izdrži više ili ko preživi.
Iran zasuo dobrano, uprkos cenzuri procuri po neki snimak.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 13:12
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33407
|
Poceli su tuci i gasna postrojenja u Iranu.
Citat:The Iranian News Agency Tasnim reports that natural gas facilities in the port city of Asaluyeh, Bushehr province.l, were struck. The site is part of the vital South Pars energy field.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 13:27
|
offline
- Pridružio: 16 Jan 2026
- Poruke: 37
|
Link
Bez ograničenja koja nameće WSJ za nepretplatike, postavljam link za istu vest na Index.hr.
Uglavnom tekst je prožete propagandom i ako zanemarimo loš prevod, nije loš jer daje kakav takav uvid u bezbednosnu problematiku iranskih lidera, na koje načine se skrivaju i kako funkcionišu.
Sigurno je da WSJ ne odaje pravi način na koji Izraelci love svoje mete, ali eto, nekome može biti zanimljiv ovaj deo o bezbednosnim strategijama koje primenjuju iranski čelnici...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 13:42
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22259
|
raketaš ::
balistička raketa ne zna da treba početi mijenjati trajektoriju , ona to radi po programu i to rlo jednostavno, i to upravo u atmosferi.
Ne pricam o opstem manevrisanju po pre-programiranoj putanji, to postoji ihahaj, nego o onome sto neki veruju da postoji, raketi koja aktivno izbegava PVO koja je gadja, bas kada je gadja.
Žoržo ::@bojank
Prof.Milinović ovde: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] u 1h:38 govori da su iranci na Fatah2 napravili 'random cik-cak' let, gde da vestacki poremecaj za promenu putanje, pa ga koriguje nazad, ali je sve na bazi slucajnog ...
Nakon "random" manevara kako se vraca na cilj? Samo INS bi doveo do greske i nemogucnosti pogadjanja tackastih ciljeva, a jos od prvog gadjanja americke baze znamo da su u stanju da pogode pojedinacne hangare na aerodromu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 13:50
|
offline
- Pridružio: 13 Apr 2022
- Poruke: 1207
|
- 24Ovo se svidja korisnicima: lacko, Panter, laurusri, Dolinc, aleph_one, Bobrock1, zokizemun, Mi lao shu, Asparagus, ladro, Solunac na steroidima, IvanM1984, Boroš, celt, kolle.the.kid, zoranbig, sevenino, zlaya011, nenooo, EXIT78, ssekir75, misa2, BraneS, aleksandarbl
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Iran izgubio "Sedam sekretara SKOJ-a"
U državi od 90 miliona, lako će se naći 100 sposobnih.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 13:51
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22259
|
K-1A ::...Пратим ситуацију на блиском истоку од осамдесетих година и немам намеру да браним неодбранјиво, али Израел сваких месец дана убије вођу неке групе, а ја не видим да то нешто специјално мења ситуацију...
Zaboravio si da uzmes u obzir kako bi se situacija menjala da im ne ubijaju vodje.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 13:54
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29307
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
DeerHunter ::@Aramis Mislim da mu ovo vise dodje kao neki ne znam ni kako da ga nazovem Self-contained” paket. Angry Kitten EW pod jeste dobar F-16 u toj konfiguraciji može sam dosta toga da odradi nađe, ometa i pogodi cilj ali mu je elektronsko ratovanje ograničeno. Growler je s druge strane specijalista za ometanje i podršku celoj grupi aviona.
Kada se izvode ovakve vazduhoplovne operacije, formiraju se grupe sa tačno definisanim ciljevima i zadacima. Postoje grupe za demonstrativna dejstva, grupe za SEAD/DEAD, grupe za dejstvo po ciljevima na zemlji, grupa za praćenje situacije i komandni centar u vazduhu, grupa za lovačku zaštitu, grupa za dopunu gorivom u vazduhu. Onaj F-16 je opremljen nedovoljno za SEAD/DEAD (barem u ofanzivnom delu) a kao lovac dovoljno, ali ima puno usporavajućih dodataka. Uz to mu je i čudan izbor raketa, mada ruku na srce ne videsmo neke vazdušne duele, osim onog prijateljskog obaranja par F-15 i par iranskih aviona pod još nerazjašnjenim okolnostima. Otud i upoređenje sa Growlerom, jer se NAVY avijacija očigledno drži pravila pa i dalje predstavlja najozbiljniju vazduhoplovnu komponentu US OS.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 14:03
|
offline
- K-1A

- Građanin
- Pridružio: 07 Nov 2020
- Poruke: 154
|
bojank ::
Zaboravio si da uzmes u obzir kako bi se situacija menjala da im ne ubijaju vodje.
moguće, ono što sam hteo da kažem je da mi izgleda da te vođe dolaze tu po nekoj partijskoj/verskoj/rođačkoj liniji i da nisu baš neki vojni/obaveštajni i sl. eksperti pa se onda lako nađe još jedan takav koji ga zameni. Definitivno toj ekipi oko Izraela fali mnogo toga kad u vreme šezdesetih i sedamdesetih kada su imali svu moguću pomoć SSSRa Egipat, Jordan i Sirija nisu uspeli da eliminišu Izrael (a možda ni SSSR nije hteo da im toliko pomogne)... Nedostaju nam prave informacije da bi doneli pouzdane zaključke, a odosmo daleko....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Mar 2026 14:23
|
offline
- Pridružio: 30 Mar 2022
- Poruke: 206
- Gde živiš: Blok brate
|
- 44Ovo se svidja korisnicima: dule10savic, Bobrock1, Djevrek od kartona, Trinitron1, zokizemun, proleter373, Povratak1912, ladro, Bački kasapin, Marko00, IvanM1984, Litostroton, raketaš, JimmyNapoli, Boroš, celt, celt, kolle.the.kid, kalens021, laurusri, Bubimir, nick79, Panter, raptorsi, Koce, kendzo-andzo-boni-fju, Otto Grunf, bigfoot, zlaya011, Parker, nenooo, Prašinar, halkin gol, EXIT78, GrammaticalAnalysis, m0nstrum_, ssekir75, nebidrag, Dokon Pop, misa2, galerija, BraneS, Stanlio, Još malo pa deda
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Moram da pitam, otkud sad odjednom opet taj Hezbolah? I to takav da Izrael mora da uđe čizmom ne bi li ih smirio? Zar nisu neke kolege prošle godine tvrdile da je sveden prvo na lovačko društo, a potom na ekipu koja preti ispred drakstora?
|
|
|
|
|
|