|
Poslao: 20 Maj 2022 14:10
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3115
- Gde živiš: Beograd
|
GP Citat:Одвија се сукоб између Зеленског и Залужног, генерала и главнокомандујућег Оружаних снага Украјине.
Оружане снаге Украјине у области Северодоњецка и Лисичанска нашле су се у оперативном обручу и ускоро би могле пасти у потпуни обруч.
То значи да су сада сви путеви између Северодоњецка и главне групе Оружаних снага Украјине под ватром руске војске. И у блиској будућности ови путеви ће бити директно узети под контролу руске војске.
Под овим условима Залужни предлаже повлачење Оружаних снага Украјине из Северодоњецка и Лисичанска у Краматорск и Славјанск. Да би се избегло уништење по узору на Мариупољ.
А Зеленски само тражи да се понови модел Мариупоља. Мислим, тешке борбе.
Да побије много руске војске. Да побије много цивила, а онда окриви Русију за ову смрт. И нека цела групација Оружаних снага Украјине у Северодоњецку погине за ово. То ће само помоћи да се подстакне још више мржње у Украјини према Русији.
Американци су крајњи арбитар у овом спору. Американци су подржали Зеленског. Они такође сматрају да што више Украјинаца гине у борбама у Северодоњецку, то боље. Тако је планиран нови Мариупољ у Северодоњецку и Лисичанску.
Маркова логика - Сергей Марков [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:11
|
offline
- upitnik

- Super građanin
- Pridružio: 20 Avg 2014
- Poruke: 1157
- Gde živiš: u međuvremenu
|
Citat:Broj NATO vojnika na istočnom krilu porastao je na 40.000 - to je oko 10 puta više nego u ovo vrijeme prošle godine
Како се само амерички, британски и европски идиоти играју са ватром... Изгледа да ипак "historia non est magistra vitae".
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:11
|
offline
- Bubimir
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 10 Mar 2022
- Poruke: 649
|
Polako im dolazi iz guzice u glavu:
Citat:AMERIČKI NJujork tajms smatra da je ukrajinska vojna pobeda nad Rusijom, i povratak teritorija koje je Kijev izgubio za osam godina, nerealna, prenosi RIA Novosti.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:13
|
offline
- upitnik

- Super građanin
- Pridružio: 20 Avg 2014
- Poruke: 1157
- Gde živiš: u međuvremenu
|
Бљутави еуфемизам. Ствар стоји много горе. Како за Украјину тако и за њих.
Допуна и измена. За амерички режим у Кијеву, неонацисте и шовинисте. И њихове менторе. Истинској Украјини се тек сад, иза дима, ватре и трагедије, назире перспетива.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:17
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Ukazom predsjednika RF Orden za Hrabrost je dodijeljen posmrtno Arsenu Pavlovu, bivsem komandantu bataljona Sparta
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:19
|
offline
- Buda Baba
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 08 Apr 2022
- Poruke: 657
- Gde živiš: Gradac Moravski
|
Kaжу да се Волина предао
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:20
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
Bubimir ::Polako im dolazi iz guzice u glavu:
AMERIČKI NJujork tajms smatra da je ukrajinska vojna pobeda nad Rusijom, i povratak teritorija koje je Kijev izgubio za osam godina, nerealna, prenosi RIA Novosti.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
ovo je taj izvorni članak, ako nekoga zanima:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:20
|
offline
- novator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Dec 2011
- Poruke: 2627
- Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo
|
^frunze
Pouzdan ne, ali iz mase raznih izvora, izvještaja, priloga od raznih pratilaca, sve upućuje na to.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:20
|
offline
- Pridružio: 13 Apr 2022
- Poruke: 1209
|
Prokopenko, upravo stavio na kanal:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Maj 2022 14:22
|
offline
- armor
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 28 Sep 2020
- Poruke: 8
|
Ne kazem da je jedini uzrok ali ima delic istine i u tome da ovakav model ratovanja u Rusa je u direktnoj korelaciji sa time sto se jos uvek borbe vode oko naselja i u oblastima gde ima dosta etnickih Rusa, a i Ukrajinci to koriste maksimalno pa mixaju borbene polozaje sa rezidencijalnim delovima grada.
Mislim da ce biti malo opusteniji mozda ne kao Ameri u Iraku ili Siriji kad jednom dodju(ako dodju) na red naseljena mesta gde je demografska slika istih drugacija.
|
|
|
|
|
|