Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

2252

Specijalna operacija RF, LNR i DNR u Ukrajini

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2017
  • Poruke: 3115
  • Gde živiš: Beograd

GP Citat:Одвија се сукоб између Зеленског и Залужног, генерала и главнокомандујућег Оружаних снага Украјине.
Оружане снаге Украјине у области Северодоњецка и Лисичанска нашле су се у оперативном обручу и ускоро би могле пасти у потпуни обруч.
То значи да су сада сви путеви између Северодоњецка и главне групе Оружаних снага Украјине под ватром руске војске. И у блиској будућности ови путеви ће бити директно узети под контролу руске војске.
Под овим условима Залужни предлаже повлачење Оружаних снага Украјине из Северодоњецка и Лисичанска у Краматорск и Славјанск. Да би се избегло уништење по узору на Мариупољ.
А Зеленски само тражи да се понови модел Мариупоља. Мислим, тешке борбе.
Да побије много руске војске. Да побије много цивила, а онда окриви Русију за ову смрт. И нека цела групација Оружаних снага Украјине у Северодоњецку погине за ово. То ће само помоћи да се подстакне још више мржње у Украјини према Русији.
Американци су крајњи арбитар у овом спору. Американци су подржали Зеленског. Они такође сматрају да што више Украјинаца гине у борбама у Северодоњецку, то боље. Тако је планиран нови Мариупољ у Северодоњецку и Лисичанску.


Маркова логика - Сергей Марков Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Avg 2014
  • Poruke: 1157
  • Gde živiš: u međuvremenu

Citat:Broj NATO vojnika na istočnom krilu porastao je na 40.000 - to je oko 10 puta više nego u ovo vrijeme prošle godine

Како се само амерички, британски и европски идиоти играју са ватром... Изгледа да ипак "historia non est magistra vitae".



offline
  • Pridružio: 10 Mar 2022
  • Poruke: 649

Polako im dolazi iz guzice u glavu:
Citat:AMERIČKI NJujork tajms smatra da je ukrajinska vojna pobeda nad Rusijom, i povratak teritorija koje je Kijev izgubio za osam godina, nerealna, prenosi RIA Novosti.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 20 Avg 2014
  • Poruke: 1157
  • Gde živiš: u međuvremenu

Бљутави еуфемизам. Ствар стоји много горе. Како за Украјину тако и за њих.

Допуна и измена. За амерички режим у Кијеву, неонацисте и шовинисте. И њихове менторе. Истинској Украјини се тек сад, иза дима, ватре и трагедије, назире перспетива.

offline
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 10568
  • Gde živiš: pecina stroga

Ukazom predsjednika RF Orden za Hrabrost je dodijeljen posmrtno Arsenu Pavlovu, bivsem komandantu bataljona Sparta

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 08 Apr 2022
  • Poruke: 657
  • Gde živiš: Gradac Moravski

Kaжу да се Волина предао

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

Bubimir ::Polako im dolazi iz guzice u glavu:

AMERIČKI NJujork tajms smatra da je ukrajinska vojna pobeda nad Rusijom, i povratak teritorija koje je Kijev izgubio za osam godina, nerealna, prenosi RIA Novosti.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

ovo je taj izvorni članak, ako nekoga zanima:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 08 Dec 2011
  • Poruke: 2627
  • Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo

^frunze
Pouzdan ne, ali iz mase raznih izvora, izvještaja, priloga od raznih pratilaca, sve upućuje na to.

offline
  • Pridružio: 13 Apr 2022
  • Poruke: 1209

Prokopenko, upravo stavio na kanal:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • armor 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 28 Sep 2020
  • Poruke: 8

Ne kazem da je jedini uzrok ali ima delic istine i u tome da ovakav model ratovanja u Rusa je u direktnoj korelaciji sa time sto se jos uvek borbe vode oko naselja i u oblastima gde ima dosta etnickih Rusa, a i Ukrajinci to koriste maksimalno pa mixaju borbene polozaje sa rezidencijalnim delovima grada.
Mislim da ce biti malo opusteniji mozda ne kao Ameri u Iraku ili Siriji kad jednom dodju(ako dodju) na red naseljena mesta gde je demografska slika istih drugacija.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1036 korisnika na forumu :: 14 registrovanih, 3 sakrivenih i 1019 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amaterSRB, bigfoot, bolimejoli, DJUNTA, goran.vvv, Inner-Cell, Jozo74, K a s p e r, kybonacci, Lino, Milan Miscevic, ruma, Srki98, šumar bk2