Poslao: 18 Okt 2024 19:39
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3444
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
- 14Ovo se svidja korisnicima: zoran MKD, Panter, Romibrat, dac, jukeboxer, Milos82, Mirage 2000N, DonRumataEstorski, FileFinder, ILGromovnik, kolle.the.kid, MiG-29M2, zlaya011, Mlav
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
"GP":Ukrajinska vojska povlači se iz mnogih područja koja je zauzela u Kursku jer potvrđuje da će se Sjeverna Koreja najvjerojatnije pridružiti ratu."
Хебеш ове Русе што нас мељу, стиже 12.000 кореанаца, еј 12.000, бјежмо кући људи..
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 18 Okt 2024 19:40
|
offline
- Pridružio: 15 Maj 2019
- Poruke: 1683
|
Очекујем укључивање северно корејанаца и кинеза али само ако се нато ков укључи директно у сукоб.
Да би се то десило руси морају да узму све источно од дњепра и да крену западно на Одесу....нато ако би мислио да задржи западну украјину би морао својом војском да је брани јер улазак украјне западно од дњепра формално или не формално у алијансу је западна победа јер су опет се примакли 500+км москви....што русија нипокоју цену не сме да дозволи,њој треба цела територија украјине и молдавије,са својим папетима на власти,њихов зеленски дал јанукович или онај што је размењен итд.
Да ли ће да би дошло до тога морати да уђу у кијев и раду и успут поразе нато ков или не,то ће се само касти од 2025 на даље а можда и избори преко баре то пресуде.....мада тешко
|
|
|
|
Poslao: 18 Okt 2024 19:54
|
offline
- Pridružio: 10 Nov 2020
- Poruke: 110
|
fantom_S ::"GP":Ukrajinska vojska povlači se iz mnogih područja koja je zauzela u Kursku jer potvrđuje da će se Sjeverna Koreja najvjerojatnije pridružiti ratu."
Хебеш ове Русе што нас мељу, стиже 12.000 кореанаца, еј 12.000, бјежмо кући људи..
Da budemo posteni nije bas da melju,povrsina koju drze Ukri u Kursku je u jednom trenutku bila veca,nego povrsina koju su Rusi oslobodili/osvojili tokom 2024.
|
|
|
|
Poslao: 18 Okt 2024 20:07
|
offline
- kunktator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2016
- Poruke: 2888
|
Gargantua ::+ Medvedev o tri događaja protekle nedelje.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:
U PETAK
Tri događaja za nedelju dana koji su se zaista desili
1. Tramp je postao prvi bivši predsednik Sjedinjenih Država i predsednički kandidat koji je priznao da direktnu odgovornost za vojni sukob između Rusije i Ukrajine (tačnije, za građanski rat) snosi prljavo zeleni narko šljam, koji se hrani od Zapada i koja je izgubio svaki legitimitet. Ovo priznanje neće ništa promeniti u stavu SAD, čak i ako crvenokosi Donald ponovo dobije Ovalni kabinet. Ali sama izjava ove vrste je izuzetno važna za budućnost.
2. Uzimajući u obzir naizgled besmisleno brbljanje oko stvaranja nuklearnog oružja od strane Banderine Ukrajine, može se izvući samo jedan tužan zaključak: nacistički režim pokušava da napravi „prljavu bombu“. Da bi to uradio, on ima sve mogućnosti: sirovine, tehnologije, specijaliste. I svaka laboratorija iz sovjetskog doba je pogodna za proizvodnju punjenja male snage. Sat otkucava.
3. Ceo svet je čekao šta će biti uključeno u ozloglašeni „plan pobede“ kijevskih nacista. To je to, možeš izdahnuti. Plan je otkriven! Ovo nije „plan za pobedu“, samo plan za pobedu. Reč „plan“ treba shvatiti bukvalno: kao žargonski naziv za marihuanu, anašu, hašiš, kanabis, konoplju itd. Drugim rečima, supstancu tetrahidrokanabinol (THC) koja ima psihotropno dejstvo. Očigledno, prekookeanski drugovi su svojim sledbenicima naredili da budu oprezniji i da zamene kokain travom.
Sočno, međutim. Tačka dva se ne poteže tek tako, ni šale radi osim ako nemate operativna saznanja da je neko uhvaćen sa prstima u pekmezu.Ne mora biti prljava bomba, Medvedev voli da zabiberi priču. Ali neka svinjarija je moguća, čak i ovakva.
Tamo negde u julu, pa iranije, pisao sam da se može očekivati neka false flag operacija ili nešto krupno za vreme olimpijskih igara (videti ovde). Kasnije sam obrazložio kako je u ukrajinskom interesu da izazove ishitren odgovor Rusije (i podsetio da se upad u Kursku oblast desio baš u vreme olimpijade, videti ovde). Da bih još kasnije pomenuo sledeća tri datuma kada se može očekivati nešto krupnije (ovde). Istina, pred zasedanje skupštine UN nije se desilo ništa spektakularno, no "kritični" datumi ostaju. Svakako treba očekivati još provokacija i verujem da su Rusi oprezni i da pažljivo prate drugu stranu. Možda je ova buva o Korejcima baš ta provokacija? A možda i Medvedev ovim radi preventivno?
|
|
|
|
Poslao: 18 Okt 2024 20:09
|
offline
- šumar bk2

- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Maj 2005
- Poruke: 3705
- Gde živiš: Beograd
|
JimmyNapoli ::
Da budemo posteni nije bas da melju,povrsina koju drze Ukri u Kursku je u jednom trenutku bila veca,nego povrsina koju su Rusi oslobodili/osvojili tokom 2024.
Da budemo pošteni do kraja, prostor koji nije bio ni približno branjen - popunjen vojskom, ni miniran ni utvrđen kao ona oslobođena/osvojena teritorija u Donbasu.
|
|
|
|
Poslao: 18 Okt 2024 20:24
|
offline
- zoran MKD

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jan 2010
- Poruke: 3628
- Gde živiš: Makedonija
|
Дали има и котлич у Курску
тешко онима који су били непримерни
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Okt 2024 20:39
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2020
- Poruke: 988
|
^
Mislim da je ovo bilo ranije, ne? Ovaj prvi lik što je pogođen u rovu mi je poznat (mislim da sam video to).
|
|
|
|
Poslao: 18 Okt 2024 20:52
|
offline
- zoran MKD

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jan 2010
- Poruke: 3628
- Gde živiš: Makedonija
|
Једина Светла точка
леко полак постаје Катастрофа
|
|
|
|
Poslao: 18 Okt 2024 21:04
|
offline
- kunktator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2016
- Poruke: 2888
|
šumar bk2 ::Da budemo pošteni do kraja, prostor koji nije bio ni približno branjen - popunjen vojskom, ni miniran ni utvrđen kao ona oslobođena/osvojena teritorija u Donbasu.Kolega @zdrebac postavio je ranije ovu, navodno zarobljenu, mapu ruskih položaja oko Sudže. Ako prihvatimo da je tačna (a jes malo sumnjiva, čak i kao precrtana sa prave), ispada da su ceo taj pravac, i prostor iza njega, branila dva, tri ms bataljona iz dva puka, podržana sa tri, četiri baterije (D-20, D-30, giacint), par tenkova, nešto OMON-a i nešto PVO.
|
|
|
|