|
Poslao: 27 Sep 2025 22:28
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Nisam izostavio motanje juznog fronta, vidi pod "druga juzno od Pokrovska, mnogo velika,"
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2025 22:47
|
offline
- Pridružio: 22 Jan 2012
- Poruke: 2366
|
babaroga ::Nisam izostavio motanje juznog fronta, vidi pod "druga juzno od Pokrovska, mnogo velika,"
OK. Nisam shvatio da se to odnosi na to motanje.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2025 22:53
|
offline
- Frunze
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Mar 2022
- Poruke: 3053
- Gde živiš: Soncovka
|
babaroga ::Nisam izostavio motanje juznog fronta, vidi pod "druga juzno od Pokrovska, mnogo velika,"
То је већ сад више западно него јужно од Покровска. Ја бих то већ назвао запорожски фронт. Односно твоју констатацију да су озбиљне нападне операције на свим фронтовима осим запорожског би исправио на осим херсонског. Видећемо и како ће се развијати ствари око Степногорска, односно западно од Орјехова, које су руске намере ту. Ту Руси имају узак простор омеђан Дњепром са запада и Конком са севера, али ипак се померају миц по миц на север, након година мировања.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2025 07:04
|
offline
- novator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Dec 2011
- Poruke: 2604
- Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo
|
Citat:Tako da mislim da je jedan od problema ta dokazana nefleksibilnost, da ne kazem zadrtost, Ukrajinskog komandovanja. Nefleksibilnost koja je valjda najveci neprijatelj vojne vjestine. Jer sputava i ruke i noge armiji, namecuci vojnom rezonu neki drugi nevojni rezon, i tako jednostavno sprecava vojsku da iz svake date situacije u kojoj se nadje izvuce maksimum.
Ovo svojstvo ukrajinske vojske je prisutno na cijelom frontu i traje od prve stabilizacije fronta 2022.god.
Već se dogodilo mnogo situacija gdje su stjerani u poluokruženje, gdje su im logističke komunikacije presječene, gdje se jednostavno vidi neka skora budućnost tog dijela fronta u vidu neminovnog odstupanja... i gdje oni zadrto drže pozicije, gube tehniku i ljude po cijenu držanja linije bar kojih par tjedana ili nekad i mjeseci samo da bi postigli nešto o čemu sada pišemo (ili pretpostavljamo). Evo i sada ima nekoliko dijelova fronta gdje su ukrajinci izloženi većim gubicima i gdje neutralni posmatrač očekuje povlačenje sa tih kritičnih mjesta.
Koji su točno razlozi tih poteza, obrane skoro pa do posljednjeg daha, možemo samo nagađati. Ono što jeste činjenica da se na ovaj način ratovanja sukob prolongira unedogled (tako djeluje zasada), što bi opet mogao biti osnovni razlog tvrdoglave ukrajinske obrane. E sada, šta ovaj način ratovanja radi i kakve posljedice ostavlja na ukrajinsku vojsku sa jedne strane (tj do kada mogu ovako i hoće li pući u datom trenutku) i kako se sama Rusija može nositi sa sukobom u vremenu koje dolazi ostaje da se vidi, jer kao što smo više puta ovdje konstatirali, prognoze su jako nezahvalne.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2025 07:35
|
offline
- 357magnum
- Ugledni građanin
- Pridružio: 01 Mar 2014
- Poruke: 389
|
Moje vidjenje ovakvih poteza ukrajinske komande je sledece: jednostavno na prvoj ukro liniji nema ni blizu onoliko vojnika koliko se pretpostavlja, pa logistika za tako minimalan broj ljudi prakticno ne mora ni da postoji, osim izvlacenja ranjenih.
Rusi takve polozaje ne napadju pesadijom zbog dronova ciji operateri su cesto van tih manjih poluokruzenja.
Znaci rusi ne napadaju zbog dronova, a ukri imaju svega pa sto bi se povlacili.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2025 08:05
|
offline
- Pridružio: 23 Jul 2012
- Poruke: 59
|
Ovo za Kursk meni liči da su ih prijateljske zemlje savetovale da naprave prodor i pokažu da mogu i da su nakon toga trebale da uđu te dve tri prijateljske zemlje iz kolicije ali da im je gazda preko bare rekao da član 5 mogu samo oni da aktiviraju kada im zatreba .
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2025 08:10
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 2968
- Gde živiš: Beograd
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: Bobrock1, Sančo, Panter, zlaya011, sap, kolle.the.kid, boro975, rovac, Otto Grunf, Wrangler, Milos1977, ds69
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Citat:Кијев – експлозија за експлозијом током ноћи, али и у јутарњим сатима.
Отприлике 500-650 беспилотних летелица, до 55 ракета из борбених авиона Тупољев, осам ракета Калибар и две ракете Кинжал.
Тако је прокоментарисао Анатоли Шариј ноћно-јутарње ударе РУ на свом ТГ налогу.
Са друге стране ОСУ је ударила по Белгороду.
Edit .... не ради се о Белгороду у РУ, већ о Белгород-Днестровском - град је Украјини у Одеској области.
Прегршти слика и видео записа од синоћ и јутрос на њеовом ТГ каналу.
Да не би затрпавао тему са појединачним снимцима поставићу линк ка извору, те кога интересује може да погледа.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2025 08:27
|
online
- Pridružio: 23 Nov 2024
- Poruke: 149
|
Lavrov govor u UN ...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2025 09:05
|
offline
- Pridružio: 22 Feb 2025
- Poruke: 224
|
- 14Ovo se svidja korisnicima: kolle.the.kid, Bubimir, draganl, rovac, Otto Grunf, Wrangler, mgolub, Romibrat, omen, Žrnov, Žrnov, YU-UKI, bladesu, ssekir75
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Što se tiće jadnih Rusa koji su morali tražit pomoć još jadnih Sjevernokorejanaca u Kursku. Ja to smatram fantastičan potez Rusa. Kad Kim šalje vojnike u Rusiju da pomogne Rusima u jednoj Akciji čišćenja malog teritorija i spreman je uzet žrtve kako bi tek reagirao kad bi NATO ušao? Ni Kinezi se nisu bunili kad je Kim poslao vojnike. Možda bi i Kina bila Poslat pat brigada ako bi NATO upao? Za mene je to bila poruka Evropljanima. Jako glasna poruka.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2025 09:35
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 2968
- Gde živiš: Beograd
|
Citat: Руски војници су завршили "чишћење" Новог Шахова.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|