|
Poslao: 26 Dec 2025 08:16
|
offline
- Pridružio: 04 Apr 2025
- Poruke: 106
|
flokac ::Film je cista propaganda kanadsko frasncuske produkcije sto i pise na pocetku , uopste ne sporim snimke i vjerujem da su autenticni ali su strucno probrani da se diskredutuje ruska vojska kao i cilj borbe , nasli su najgore od najgorih, ili su neki alkosi,ili narkomani ili "djeca" , koji neznaju ni sta da rade ni zasto to rade , ono sto sam vidio su bili iskljucivo dobrovoljci ...
Нећеш веровати, али филм је по фестивалима, нарочито у Канади, попљуван као руска пропаганда. Са све протестима украјинске дијаспоре, интервенцијама посланика у парламенту и претњама бомбама.
flokac ::Zasto ne snime film i puste, o nekom 50godinjaku kojeg su pokupili/oteli sa ulica Odese, pretukli , pa mu jos u kombiju izbili zube , bez dana obuke , smrznutog bubnuli u blatnjav rov , i postavili mu pitanje da li znate zasto ste ovde i protiv koga se borite ?
У конкретном случају, зато што је против редитељке подигнута оптужница због незаконитог уласка на територију Украјине, на "Миротворцу" је, а и као млађа је радила за РТ.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2025 08:43
|
offline
- RileHerc
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 20 Feb 2025
- Poruke: 1
|
- 22Ovo se svidja korisnicima: Sirius, GH69, Povratak1912, Giskard, goran.vvv, Avalon015, tomigun, Vasilije Budović, nebidrag, Ne doznajem se u oružje, Insan, GrobarPovratak, Žrnov, laki_bb, rednap, Desmond, brundo65, omen, read-only, tvlada, Solunac na steroidima, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ovaj rat me podsjeća na mečeve Đokovića. Dugotrajno nerviranje i nekako uvijek sve na teži i bolniji način; jedino što je gore od navijanja za Đokovića je navijanje protiv njega.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2025 10:52
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3098
- Gde živiš: Beograd
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: Bobrock1, ILGromovnik, Bubimir, kolle.the.kid, Panter, GrobarPovratak, Denaya, sap, ds69, Žrnov, Otto Grunf, zlaya011, rovac
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Citat:Гардисти из 37. бригаде „Исток“ стигли су до висова западно од реке Гајчур и преузели контролу над селом Косовцево у Запорошкој области.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Видео [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2025 11:00
|
offline
- Pridružio: 22 Dec 2024
- Poruke: 334
|
Dzuki ::
Нећеш веровати, али филм је по фестивалима, нарочито у Канади, попљуван као руска пропаганда. Са све протестима украјинске дијаспоре, интервенцијама посланика у парламенту и претњама бомбама.
.
Нисам гледао филм, али могу да замислим да је било тако и зашто је било тако. Када у филму прикажеш људе какви јесу, са њиховим људским мотивима, и још изложене некој муци и невољи, то изазива емпатију и тако долазимо до чувене марктиншке тезе да "не постоји лош публицитет" или како би говорио Милић Вукашиновић "ј36и ми матер, ал ми стави слику".
Класичан пример је серија о хватању Драже Михаиловића са почетка 80-их, када су се десило да четници први пут приказани не само како кољу и једу гибаницу, одједном се побудило интересовањ и дечји хит је по улици био цитирање реплике глумца Зорана Ранкића "Калабић сам ја бре".
Мислим да серија није репризирана.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2025 11:23
|
online
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16606
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: Panter, zokizemun, Mi lao shu, ILGromovnik, Denaya, sap, Žrnov, paja69, zlaya011, Desmond, rovac, burevestnik, tvlada
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Пре неколико дана су се на украјинској страни појавили текстови о Богдана хаубици.
Текст углавном понавља нереалне бројке о производњи од 40 комада дневно, и даје процену да је досад произведено око 360-400 комада.
Такође наводи да ова хаубица сада чини око 40% састава украјинске артиљерије.
Да то упоредимо са доступном статистиком.
По ЛостАрмоур, од почетка новембра до сад је уништено 60 самоходних оруђа.
Од тог броја, следећи је састав:
- Гвоздика - 32
- Акација - 6
- Богдана - 8
- M109 - 5
- Pzh 2000 - 1
- Caesar - 4
- Остали - 4
По губицима, Богдана чини мање од 15% састава. Преко 50% су Гвоздике, којих је било највише.
Од почетка рата је потврђено уништено 64 Богдане.
Чак и да су подаци о производњи тачни, на стању би требало да имају мање од 300 комада.
Ако погледамо број уништених оруђа, већину чине Гвоздике, што је донекле очекивано јер имају мањи домет.
Али видимо и да Богдани има дупло више уништених него Цезара, а оруђа су сличне концепције. Цезара је испоручено око 120 комада по разним изворима, од чега је уништено 19 - оперативно би, после кварова, требало да буде мање од 100.
Тако да је вероватнија процена да Богдани у служби тренутно има мање од 200.
Враћамо се на процену из текста да Богдане тренутно чине око 40% артиљерије.
Овај податак се чини реалним. После скоро 4 године рата, губици артиљерије су огромни. Испоруке стране опреме су успориле, а у претходном периоду Богдане су биле главно оруђе које је добијала украјинска армија.
Ако узмемо навод из текста да Богдане чине око 40% оруђа, то би значило да Украјинци тренутно имају укупно вероватно око 500 комада самоходних оруђа. У најоптимистичнијем случају можда и преко 700.
Тренутни потврђени губици ове године су у просеку једно оруђе дневно. Сигурно има још која су оштећена или покварена, па тај број можда достиже и 500 - мања процена колико имају тренутно.
Да би одржали број од око 500 ком оперативних возила, морали би да имају отприлике толике испоруке годишње. Наводно производња Богдани би то могла да покрије, али сумњам у те податке. Са страним испорукама би могли да достигну тај ниво.
Остаје питање да ли је тај број довољан за оволики фронт?
Имају мање од пола оруђа на километар фронта.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2025 11:30
|
offline
- Pridružio: 04 Apr 2025
- Poruke: 106
|
Haris ::Dzuki ::
Нећеш веровати, али филм је по фестивалима, нарочито у Канади, попљуван као руска пропаганда. Са све протестима украјинске дијаспоре, интервенцијама посланика у парламенту и претњама бомбама.
.
Нисам гледао филм, али могу да замислим да је било тако и зашто је било тако. Када у филму прикажеш људе какви јесу, са њиховим људским мотивима, и још изложене некој муци и невољи, то изазива емпатију и тако долазимо до чувене марктиншке тезе да "не постоји лош публицитет" или како би говорио Милић Вукашиновић "ј36и ми матер, ал ми стави слику".
Класичан пример је серија о хватању Драже Михаиловића са почетка 80-их, када су се десило да четници први пут приказани не само како кољу и једу гибаницу, одједном се побудило интересовањ и дечји хит је по улици био цитирање реплике глумца Зорана Ранкића "Калабић сам ја бре".
Мислим да серија није репризирана.
Управо то. Усудила се да прикаже општеомражене орке као људе.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2025 12:47
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39583
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: kolle.the.kid, ladro, jon istvan, GrobarPovratak, halkin gol, ILGromovnik, sap, ds69, crnogorac, Otto Grunf, zlaya011, rovac
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Оператори тешких хексакоптера „Мангас“ групе „Восток“ Оружаних снага Русије испоручују муницију, воду и намирнице нашим јуришнicima на фронту. Предпроизводна серија биће испоручена јуришним јединицама групе „Восток“ Оружаних снага Русије.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2025 13:01
|
offline
- Kajzer Soze
- Elitni građanin
- Pridružio: 28 Apr 2012
- Poruke: 1690
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Jedan mucenik koji je izbegao kombi
Otac sa viseclanom porodicom
Ekipa za skupljanje “dobrovoljaca” ga je fino nalupala
Kad su deca istrcala napolje onda su ga tek pustili
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 26 Dec 2025 13:17
|
offline
- sremac983

- Legendarni građanin
- Neimar i savremeni farmer.
- Pridružio: 24 Nov 2010
- Poruke: 12161
- Gde živiš: U sremu voljenome...
|
- 23Ovo se svidja korisnicima: Kajzer Soze, A.Nevski, Dogma21, Papadubi, Bubimir, Mcdado, ladro, Pavel Medved, GrobarPovratak, skylab1111, Trinitron1, debeli, ds69, paja69, Otto Grunf, MaRtInsrbija1993, zlaya011, Bobrock1, rovac, Koce, omen, read-only, Rogan33
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Dzuki ::
Управо то. Усудила се да прикаже општеомражене орке као људе.
Па баш и није тако, јер је ово маестрално изведено и увијено да их представи тако, а у ствари представља Русе у много горем издању, издању трулежи дражве и система и у ствари је један антируск филм, са циљем да поткопа што више систем руски...Онај ко га је урадио знао је шта ради и зашто ради...
|
|
|
|
|
|