Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

484

Specijalna vojna operacija u Ukrajini, 2025. komentari

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12634

Frunze ::

Како ово замишљаш? Па ни Русима нису узели штедњу него само камату (за сад), а ти кажеш да је план да узму новац сопственим грађанима. И у Србији је прецизно регулисано како се могу мењати услови штедње и колико се унапред морају обавестити клијенти о промени услова. Ако је то рецимо 30 дана (толико је код нас ако се не варам), сви ће дићи паре и пропаде им генијалан план.


Zvuci cudno ali mnogo je lakse uzeti svojim gradjanima nego npr Rusiji. Jer ako krenes da trosis zamrznuta ruska sredstva onda ode poverenje u zapadni bankarski sektor u 3pm, zato su bitni u bankarskom sektoru Evrope reagovali ko opareni na takvu ideju.

Drugi problem koji su imali je taj sto niko od finasijskih korporacija nije hteo da ulazi u takav dil i to da se samo radi o kamati na ruska sredstva ne i na glavnicu, dakle nisu hteli da daju kredit za koji bi pokrice bila ta kamata. Jednostavno smatraju previse rizicnim, jer sutra ne bi mogli da investiraju u Rusiju a nije nemoguce da ih ostatak BRIKS-a stavi na crnu listu.

Sa druge strane drzave mogu kroz razne fore (zakoni, uredbe itd) da nateraju domace banke da plasiraju novac u vojnu proizvodnju.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 38518

Malo utihnulo na Pokrovskom pravcu dovukli ukri pojačanja i brdo drondžija al zato lepo raste ovo u Zaporožju krivo mi refrešovah mapu da se vidi napredak u polsednja dva dana



Наши падобранци су на путу „путем смрти“ за украјинске окупаторе у рејону села Николски у Курској области, снимајући камером остатке уништене или једноставно оштећене и напуштене непријатељске технике.
Између осталог, на снимку се виде борбена возила пешадије М2А2 ОДС-СА Брадлеи и БМП-1, оклопно возило Кирпи, оклопни транспортери ВАБ и Пбв 302 и возило за чишћење мина М1150.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 21 Jun 2010
  • Poruke: 618

@k9, u svetu finansija ne postoji termin "trenutno ti se ne isplati". Nerealizovani gubitak je manje više isto što i realizovani. Drugo nije tačno da su sve evropske akcije u crvenom.Rastu banke, luksuzna roba, industrija.i velika većina većuna akcija... Na kraju trend rasta traje od 2011. (sa izuzetkom covida 2020) i sve i da padne, pre je u pitanju korekcija nego neki trend.
Brojne su mogućnosti da države ulože u vojnu industriju: Subvencije za naučno istraživački razvoj, veće fiskalno izdvajanje, nagovaranje penzionih i investicionih fondova za ukidanje ograničenja za ulaganje u industriju NVO. Drugim rečima, nema teoretske šanse da se štipa štednja gradjana.

offline
  • x9  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 04 Dec 2008
  • Poruke: 1190
  • Gde živiš: Vienna

nisi me razumeo, nije za ovu temu. PP

offline
  • Frunze 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 04 Mar 2022
  • Poruke: 3047
  • Gde živiš: Soncovka

Njubara ::Наиђох на вест да је Зеленски сменио Сирског. Има ли неко још нека сазнања о томе?
Tekst za link


Kakvo dno novinarstva. Jesi li uopšte pročitao šta piše u tekstu?

U naslovu se navodi da je smenjen načelnik generalštaba Sirski. Sirski nije načelnik generalštaba već glavnokomandujući OSU.

I onda u tekstu piše da je smenjen načelnik generalštaba Bargiljevič i imenovan Gnjatov za novog. Što je ispravno.

offline
  • Pridružio: 28 Avg 2017
  • Poruke: 2857
  • Gde živiš: Beograd

Колеге, ја нисам у могућности данас да отворим мапу "divgen".
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Да ли и ви имате исти проблем или је то нешто до мог уређаја. Хвала.

offline
  • Pridružio: 10 Apr 2020
  • Poruke: 413

Bobrock1 ::https://x.com/Zlatti_71/status/1901665053142605870

GP":Ruska zastava podignuta je iznad sela Guevo u Kurskoj oblasti.

Od sada, područje pod kontrolom AFU-a u regiji Kursk smanjilo se na procijenjenih 40-60 četvornih kilometara."

Video potvrda, Guevo oslobodeno.


Kapa dole, Bobrock1!
Tebe od prenošenja vesti o dešavanjima na frontu ne može da skrene ama baš ništa!
Dosledan za medalju! I to za Kursk... Ziveli

P.S. Molim moderaciju da pristupi izradi iste, brzo će trebati!

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2016
  • Poruke: 51

Полако Frunze, "није шећер у воду". Да, прочитао сам текст. У наслову стоји да је Александар Сирски смењен од стране Зеленског.
У телу текста стоји да је начелник генералштаба смењен. Устројство украјинских оружаних снага ми није познато. У мојој књизи, главнокомандујући је начелник генералштаба, а очигледно у ОСУ то није случај.
Текст јесте двосмислен па сам зато и упитао да ли постоје још нека сазнања о томе.

offline
  • Profesionalna
  • Pridružio: 27 Feb 2022
  • Poruke: 417
  • Gde živiš: U stanu

ArchaBasha ::To je zato sto su propali. Ne umeju ni cauru da naprave...
Umeju, i to vrlo dobro, samo nemaju cime.
Problem proizvodnje oruzja na zapadu lezi u cinjenici da oruzje proizvode privatne firme, a ne drzavne.
U vreme "kraja istorije", poslednjih ca.25 godina, narudzbine za oruzje su se stalno smanjivale, a sta rade privatne kompanije sa pogonima koji ne rade? Pa zatvaraju ih. Masine se prodaju, Brazilu, Egiptu ili nekoj drugoj zemlji treceg sveta, ako ne njima, onda na otpad. Nema konzerviranja kao kod ruskih drzavnih firmi.
Da sad ne razvlacim preterano ovaj off, nisi ti daleko od istine ni sa ovim tvojim sarkasticnim "ne umeju ni cauru da naprave". Odlazak boomera u penziju osakatio je mnoge delatnosti. Ne zato sto mladi kadrovi ne znaju da rade, nego zato sto ih jednostavno nema dovoljno. Rheinmetalu skace vrednost na berzi ne zato sto on puno pravi, nego zato sto ima veliki potencijal. Investitori veruju da ce puno raditi i da ce mu zbog toga porasti vrednost.
Inace, sto se tice visokog kvaliteta nemackog oruzja, koje realno jeste najkvalitetnije u zapadnoj Evropi, samo tri detalja - imali su jurisnu pusku koja jedva puca, Von der Lajen je otkrila taj skandal javnosti kad je preuzela ministarstvo odbrane. Novi oklopnjak "Puma" je imao na manevrima 18 pokvarenih vozila, od 18 koja su ucestvovala, napravili su super bespilotnu letelicu koja ima samo jednu malu manu - ne moze da leti na temperaturama nizim od -17 celzijusa. Kolika je temperatura na 5km visine, recimo iznad ekvatora?

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4486

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Ruske snage zauzele su sela Stepove, Mali Ščerbaki i Šečerbaki.

Smjer Zaporožje."

Pored več oslobodenog sela Stepove, dolaze inf. da su rusi oslobodili i sela Mali Ščerbaki i Šečerbaki.

01 Jan 2026 22:55 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1526 korisnika na forumu :: 18 registrovanih, 0 sakrivenih i 1508 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bavar357, draganl, Ezbuck, farabut, Gogi_avio, GrammaticalAnalysis, HrcAk47, MB120mm, Parker, renvoi, sekretar, Shilok, Solunac na steroidima, Srna, tooljan, vidra boy, Viktor Vuk, Zastava