|
Poslao: 27 Maj 2026 10:35
|
offline
- Kajzer Soze
- Elitni građanin
- Pridružio: 28 Apr 2012
- Poruke: 1751
|
@Trinitron1
Sluzbena nota, izjava za medije… kako god hoces
Poenta je ista, odgovor moraju da budu dela a ne reci
Ovo za notu sam vise rekao u kontekstu kako Rusi samo prete i tu se sve zavrsava
Dal ce stvarno udariti po tim ciljevima videcemo
“ све је у машти и манипулацији колеге "Kajzer Soze". tako je 😃
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 10:47
|
offline
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 1379
|
- 22Ovo se svidja korisnicima: kunktator, Pera Ždera, Trinitron1, paja69, Tila Painen, zlaya011, ssekir75, DonRumataEstorski, kolle.the.kid, Pavel Medved, ladro, StalniPromatrač, Panter, rovac, ILGromovnik, omen, Otto Grunf, nenooo, bladesu, ds69, Solunac na steroidima, Vrač
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Све су прилике да Русија припрема јачу ваздушну кампању на Кијев.Нагледаћемо се тужних прича из Кијевског метроа о ускраћеној младости и трауматичној старости на Скају и другим сотониним каналима.
Сваки ,,промашај,,руске ракете и ,,случајан ,,погодак у неку западну установу ће бити третиран као доказ пакленог плана Путина о инвазији на европу.
У ствари Русија веома споро степенује војне одговоре на ово све што се дешава.Овај пут ће се укро институције тешко извући од рушења,а вербалну храброст ЕУ мисије у Кијеву неби ни коментарисао.
Имају огромно повјерење у прецизност руских ракета и непоколебљиву вјеру у руско стрпљење.
Проблем су ,,грешке,,,а и стрпљење има своје границе.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 11:37
|
offline
- Pridružio: 19 Jan 2015
- Poruke: 1362
|
sap ::Нагледаћемо се тужних прича из Кијевског метроа о ускраћеној младости и трауматичној старости
Svako stradanje civila, prestoj u skrivnicama i metrou i jeste trauma i tuzna prica.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 11:48
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3121
- Gde živiš: Beograd
|
- 15Ovo se svidja korisnicima: Rectifier, zlaya011, Bubimir, kolle.the.kid, Panter, sap, rovac, Veless, ILGromovnik, Žrnov, Otto Grunf, bladesu, zokizemun, ds69, Solunac na steroidima
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Јуришне јединице 11. одвојене бригаде групе „Север“ прешле су административуну границу и преузеле су од ОСУ село Гранов у Харковској области.
Испред њих је сада прилично велико насељено место Казачја Лопањ.
ДИВГЕН [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
------------------------------------
Запорошка област.
Јединице Источне групе снага РФ ослободиле су Воздвижевку чиме су прешли још 10-15 километара северо-западно према Ореховском правцу.
+ Војни коресподент Александар Коц за Воздвижевку пише:Јединице снага групе „Исток“ наставиле су напредовање дубоко у одбрану ОСУ и ослободиле су село Воздвижевка у Запорошкој области.
Воздвижевка је велико село у Гуљај-Пољском округу Запорошке области са популацијом од приближно 1.300 становника. Налази се 5 километара северно од Верхнје Терсе, чије је ослобођење Министарство одбране објавило 22. маја.
Борци 39. моторизоване стрељачке бригаде 68. армијског корпуса и 40. маринске бригаде преузели су контролу над важним одбрамбеним подручјем које се простире на 19 квадратних километара западно од реке Гајчур.
Следећи циљ јединица "Востока" може бити село Роздвјанка, које се налази северније.
Ако буде ослобођено, фронт од 20 километара у овом правцу биће поравнат дуж линије Риздвјанка - Воздвижевка - Верхнја Терса - Зализничное.
Видео потврда [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
-------------------------------------------------
Јужно-Константиновски правац.
Руске трупе су прошириле своју зону контроле код села Долгаја Балка.
Радов Анатолиј [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
-----------------------------------------
Ситуација у Констатиновк(ц)и
Град остаје „фрагментиран“ – контролне зоне и спорна подручја.
Највероватније ће се ситуација одвијати по сценарију сличном биткама за Покровск и Торецк, када су значајне територије остале спорне дуго времена.
"RVvoenkor" [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 11:56
|
offline
- novator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Dec 2011
- Poruke: 2631
- Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo
|
- 18Ovo se svidja korisnicima: Komentator, proleter373, Avalon015, tomigun, mkukoleca, aleph_one, tamno.nebo, PlayerOne, Goxy1, Litostroton, strn, Seeker, sasa76, amaterSRB, zokizemun, nemkea71, Solunac na steroidima, Magistar78
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
24.02.2022.god.
Dio govora Putina po početku svo:
"Sada nekoliko važnih, vrlo važnih riječi za one koji bi mogli biti u iskušenju intervenirati u događaje koji su u tijeku. Tko god nas pokuša ometati, a još više stvarati prijetnje za našu zemlju, za naš narod, treba znati da će odgovor Rusije biti trenutan i da će vas dovesti do posljedica koje nikada u svojoj povijesti niste doživjeli. Spremni smo za svaki razvoj događaja. Sve potrebne odluke u tom smislu su donesene. Nadam se da ću biti saslušan."
Nakon više od četiri godine došli smo u fazu da jedna Bosna i Hercegovina, čak i Srbija proizvodi i indirektno (kao nitko ne zna) plasira oružje u Ukrajinu zajedno sa preko 50 svjetskih država. Isporučeno više desetina aviona, stotina tenkova, tisuće topničkih i raketnih cijevi, pzo sredstava, stotine namjenskih dalekodometnih projektila, uspostavljena je proizvodnja oružja za Ukrajinu u Europi, pojedine države javno u parlamentima zasjedanju i odobravaju milijarde za Ukrajinu, skupljaju donacije, dijele obavještajne podatke, nadziru ruske granice, patroliraju bespilotnim letjelicama i awacs-ima, uvode 21 nivo sankcija, došlo se do nivoa da političari Estonije i sl prijete Rusiji, dat im je starlink, Himars, Storm shadow, potapaju ruske brodove u međunarodnim vodama, šalju instruktore u Ukrajinu, javno rade obuku za ukrajinske pilote na F-16 i Mirage, trenutno obavještavaju ukrajince o aktivnostima strateške avijacije i još mnogo mnogo toga....
Dakle, ovi ne da su pokušali ometati Rusiju nego su otvoreno protiv nje. Ili su pomnožili sa nulom njegov govor, ili ga jednostavno nisu ni saslušali.
A kada je Rusija u pitanju, trenutan odgovor, posljedice... Većina će sada reći: "Pa šta treba da uradi Putin, da sve digne u zrak?"
Ne treba, sad ne treba ništa...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 12:39
|
offline
- ElGenius
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 18 Feb 2025
- Poruke: 3
|
Šta je problem? Blefirao je i mnogi su naseli na njegov blef. Nije sva ta pomoć počela odjednom i odmah. Znaci bilo je neke koristi.
A to ne znači da sada takođe blefira.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 12:54
|
offline
- Sim.a
- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2009
- Poruke: 3419
- Gde živiš: Zemlja čuda
|
+ Dio govora Putina po početku svoDio govora Putina po početku svo:
"Sada nekoliko važnih, vrlo važnih riječi za one koji bi mogli biti u iskušenju intervenirati u događaje koji su u tijeku. Tko god nas pokuša ometati, a još više stvarati prijetnje za našu zemlju, za naš narod, treba znati da će odgovor Rusije biti trenutan i da će vas dovesti do posljedica koje nikada u svojoj povijesti niste doživjeli. Spremni smo za svaki razvoj događaja. Sve potrebne odluke u tom smislu su donesene. Nadam se da ću biti saslušan."
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 12:58
|
offline
- Komentator
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 22 Okt 2016
- Poruke: 652
|
Svakim danom se EU sve vise i vise u (okvirima svojih mogucnosti) sprema za rat sa RU.
UA na pocetku rata i UA vojska sada nije ista. Tada "bez gaca" , sada lupaju RU rafinerije duboku u pozadini.
Moje misljenje ...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 13:17
|
offline
- Sirius

- SuperModerator
- Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
- Pridružio: 17 Maj 2006
- Poruke: 27360
- Gde živiš: I ja se pitam...
|
- 18Ovo se svidja korisnicima: Trinitron1, Bubimir, jon istvan, mkukoleca, proleter373, dule10savic, ladro, sremac983, sap, Panter, rovac, Vlada1389, omen, Otto Grunf, voja64, zlaya011, brundo65, ssekir75
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Citat:JOntra
Svako stradanje civila, prestoj u skrivnicama i metrou i jeste trauma i tuzna prica.
Пре тога су ти цивили скандирали на Мајдану, па стигли пред гласачке кутије, итд.
Најкраће речено: нема бесплатног ручка.
ПС
Не бих да генерализујем, али кад се каже већина - не мисли се само на резултате гласања. Тако бисмо могли и Немце да аболирамо од тога што је већина гласала за НСДАП. Наравно, поређење није изазвано твојим коментаром. Јесте траума и тужна прича, али требало је да мисле о томе раније.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 27 Maj 2026 13:37
|
offline
- Pridružio: 16 Feb 2025
- Poruke: 153
|
- 21Ovo se svidja korisnicima: kunktator, tamno.nebo, Bubimir, dule10savic, ladro, sremac983, Tila Painen, sap, DonRumataEstorski, StalniPromatrač, Panter, Trinitron1, ILGromovnik, omen, Istman, Otto Grunf, brundo65, Kriglord, ssekir75, nebidrag, MaRtInsrbija1993
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Posto smo po ko zna koji put ustanovili da su Rusi “slabi, nesposobni i da samo blefiraju”, zanima me u kom trenutku Ukrajina poziva NATO trupe da ih zajedno pociste, sta se vise ceka?
|
|
|
|
|
|