|
Poslao: 28 Maj 2026 18:50
|
online
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7679
|
Citat:Руске приватне компаније ће сада моћи да купују оружје и опрему великог калибра за одбрану од напада дронова, сазнаје РБК.
Међу стварима чија је набавка дозвољена су куполе, возила, радари, системи за електронско ратовање и противваздушна артиљерија.
„Како би се јединицама мобилних ватрених тимова брзо обезбедило све што им је потребно, недавно су донете одговарајуће одлуке на државном нивоу“, каже један од извора РБК-а.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 19:06
|
online
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 1374
|
Принцип и партизани никако не могу бити терористи у данашњем поимању тог термина као и ништа друго што се десило прије 1946.
Треба видјети кад је УН донио резолуцију о томе(не знам) па узети од тада као неку основу за дефинисање.Све прије тога је одређење једне државе по сопственој потреби што за друге не важи или је супротно.
Ионако није добро да се играмо људима који су као Гаврило ,а и партизани устали против њемачких поробљивача који ништа с нама и с нашом земљом заједничко немају.
Да дугина и није била цивил,а од експлозије погине још колико цивила,био би тероризам.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 20:10
|
offline
- Pridružio: 05 Okt 2020
- Poruke: 414
|
ZetaMan ::Шта је за вас господо убиство Дарије Дугин?
bojank ::
Dugina je civil, stoga je terorizam.
Cak i da je sam Dugin bio meta - terorizam je, jer je on civil bez ikakve funkcije povezane sa ratom.
Ja ne bih rekao da je terorizam.
Opcija a) je da je ona bila meta, dok je opcija b) da je njen otac bio meta, a ona kolateralna šteta.
Po tome bih rekao da je prije (politički) atentat. Za terorizam mi nedostaju dva aspekta: da nema određene mete, već da se ciljaju nasumični ljudi koji se tu zateknu i cilj da se izazove panika i strah u društvu.
Kao i kod nas prilikom napada na novinare (Željko Kopanja) ili političare (Đinđić) ili raznorazne mafijaše...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 20:18
|
offline
- Gargantua
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Sep 2013
- Poruke: 5280
|
E, fino. "Zujalica" je danas radila 4 puta. Udar je izvestan po svemu sudeći ove ili verovatnije naredne noći, kanali koji obično dižu buku za sada ćute. Videćemo aktivnost zujalice sutra ako ova noć protekne mirno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 20:26
|
offline
- Pridružio: 05 Okt 2020
- Poruke: 414
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Juče su Rusi pogodili dječije igralište u Hersonu. Otac poginuo, a majka i dvije male djevojčice ranjene.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 20:29
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22265
|
- 16Ovo se svidja korisnicima: Giskard, sap, HrcAk47, JOntra, dac, nenooo, pein, zlaya011, Trinitron1, ladro, Dolinc, Mcdado, Kenanjoz, bestguarder, MaRtInsrbija1993, ssekir75
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
D.D. je terorizam i tu nema rasprave. To sto je "kolateralna steta" ne umanjuje to delo.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 20:48
|
offline
- Pridružio: 05 Okt 2020
- Poruke: 414
|
bojank ::D.D. je terorizam i tu nema rasprave. To sto je "kolateralna steta" ne umanjuje to delo.
Zašto nema rasprave? To je tvoje mišljenje, da je riječ o terorizmu i ja to poštujem. Ali zašto ne bi bilo rasprave?
Da li je ubistvo Navaljnog isto onda terorizam? Ili Olivera Ivanovića?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 21:07
|
offline
- Pridružio: 20 Jul 2025
- Poruke: 338
|
Britanci su priznali da više ništa ne mogu učiniti za Ukrajinu, piše The Spectator. Pokušali su sve, ali bez obzira koliko se trude naštetiti Rusiji, bumerang se uvijek vraća dvostrukom snagom.
Owen Matthews
Je li sada idealno vrijeme da UK okrene leđa Ukrajini, ublaži sankcije i odbije dati više novca?
Prošli tjedan britanska vlada izdala je dozvole za uvoz ruskih naftnih derivata rafiniranih u trećim zemljama. Downing Street je također potvrdio dopuštenje britanskim tvrtkama da nastave servisirati tankere koji prevoze ruski ukapljeni prirodni plin. Nadalje, UK je, zajedno s drugim velikim europskim zemljama, odbacio plan glavnog tajnika NATO-a Marka Ruttea o izdvajanju 0,25% BDP-a za financiranje vojne kampanje Kijeva. Čini se da je to ozbiljno kršenje Starmerovog obećanja ranije ove godine svojim partnerima iz "koalicije voljnih" da će održavati "stalni pritisak na Rusiju".
U stvarnosti, stvari su puno kompliciranije. Downing Street naglašava da je, za razliku od većine europskih zemalja, UK zabranio uvoz svih ruskih naftnih derivata, bez obzira na izvor, još u oktobru prošle godine, te da su uvozne dozvole samo privremene mjere za sprječavanje nestašice zrakoplovnog goriva. I, opet za razliku od ostatka Europe, London je zabranio uvoz ruskog LNG-a još 2023. godine, iako britanske luke i tankeri i dalje rukuju teretom namijenjenim kontinentu. Što se tiče financiranja i vojne pomoći, UK ostaje velikodušniji od mnogih europskih zemalja. Sada kada su SAD konačno povukle svoju podršku, UK je četvrti najveći donator Ukrajine u apsolutnom iznosu, obećavši tri milijarde funti godišnje do 2030. godine.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 21:14
|
offline
- Pridružio: 23 Sep 2011
- Poruke: 119
|
- 23Ovo se svidja korisnicima: Giskard, sap, nenooo, zlaya011, Trinitron1, Istman, PlayerOne, Kriglord, kolle.the.kid, vlado_pg, francis begbie, Dolinc, Mcdado, virked, mocnijogurt, Otto Grunf, gajasvi, dule10savic, Pilence, crnogorac, brundo65, haris1913, ssekir75
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
@ BUG
Prvo, reč je o napadu eksplozivnom napravom na civilno lice van zone neposrednih borbenih dejstava. To nije bio obračun na frontu niti napad na vojni cilj nego likvidacija osobe u civilnom okruženju metodom koji je mogao da ugrozi i druge ljude.
Drugo, napad je imao očigledan politički kontekst. Kada se civilna osoba ubije zbog političke ili ideološke povezanosti cilj nije samo fizičko uklanjanje te osobe, već i slanje poruke široj javnosti: da niko nije bezbedan
Treće upotreba auto-bombe je klasičan metod terora. Takav način napada ne služi samo da ukloni metu nego da proizvede strah,publicitet i psihološki efekat mnogo veći od samog neposrednog čina. Zato se auto-bombe decenijama i vezuju za terorizam atentate i političko zastrašivanje.
Mlada žena je spaljena u automobilu van borbene zone Možeš da prezireš nečije ideje možeš da ne podnosiš nečiju propagandu ali bomba pod civilnim autom ne postaje prihvatljiva samo zato što ti se ne sviđa osoba koja je u njemu.
Zato da ovo je to teroristički akt. Ne zato što mi se sviđa ova ili ona strana, nego zato što politički motivisano ubistvo civila eksplozivom sa efektom zastrašivanja i slanja poruke javnosti, jeste upravo ono što se inače naziva terorizmom osim kada nekome ideološki nije zgodno da to prizna.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 21:37
|
online
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16625
|
- 63Ovo se svidja korisnicima: sap, DonRumataEstorski, amstel, tecataki, Giskard, singa, luka35, AleksSE, zlaya011, Trinitron1, Mldo, goran.vvv, pein, PlayerOne, debeli, Pururin, ILGromovnik, Kriglord, HogarStrashni, brundo65, Komanca, Rectifier, Tanjagre, Bubimir, Tila Painen, HrcAk47, ladro, amaterSRB, kolle.the.kid, sremac983, radicr, laurusri, vlado_pg, Pavel Medved, fantom_S, proleter373, Dolinc, Mcdado, Panter, W123, kunktator, nobutado, mocnijogurt, boromir, Lapulapu, styg, Kenanjoz, dule10savic, Koce, MiloradKomadic, Pilence, omen, Bubili, Bo96, nebidrag, crnogorac, bestguarder, Great White, šumar bk2, MaRtInsrbija1993, Frunze, ssekir75, zokizemun
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
bug ::
Zašto nema rasprave? To je tvoje mišljenje, da je riječ o terorizmu i ja to poštujem. Ali zašto ne bi bilo rasprave?
Da li je ubistvo Navaljnog isto onda terorizam? Ili Olivera Ivanovića?
Хајде више прекини да тролујеш по теми и затрпаваш је глупостима.
Не може да се прочита ништа паметно на теми од твојих менталних разгибавања и одговора оних који се упецају на то.
|
|
|
|
|
|