|
Poslao: 28 Maj 2026 12:42
|
offline
- francis begbie
- Ugledni građanin
- Pridružio: 19 Apr 2016
- Poruke: 339
|
bug ::Kakve veze ima Krokus sa Ukrajinom?
Pominjalo se da je SBU ima udela u tome, jer su, navodno, pružali logističku podršku izvršiocima da se nakon akcije prebace na ukrajinsku teritoriju (uhvaćeni blizu granice sa Ukrajinom). Sad, da li je tako ili nije, to znaju samo njuške sa epoletama. Bio Krokus sa pečatom SBU ili ne, ubistvo još desetina visokih oficira širom Rusije u sličnim terorističkim akcijama daje dovoljno dobar povod da se nešto uradi po tom pitanju.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 12:56
|
offline
- Pridružio: 19 Jan 2015
- Poruke: 1361
|
Koelga Sirius,
Ne mogu se sloziti. Naime:
Sirius ::
Пре тога су ти цивили скандирали на Мајдану, па стигли пред гласачке кутије, итд.
Bilo je tu ljudi iz svakakvih pobuda. Mozemo recimo iskljuciti da je vecina tu bila zbog nenormalne korupcije i gotovo raspale drzave? Rekao bih da ne bi bilo tako lako radikalima i neonacistima pucati po narod da su svi bili "njihovi".
Sirius ::
Најкраће речено: нема бесплатног ручка.
ПС
Не бих да генерализујем, али кад се каже већина - не мисли се само на резултате гласања. Тако бисмо могли и Немце да аболирамо од тога што је већина гласала за НСДАП. Наравно, поређење није изазвано твојим коментаром. Јесте траума и тужна прича, али требало је да мисле о томе раније.
Ako postavimo stvari ovako, ispada da su Ukrajinci tada imali izbor ili (maltene pakt) ili rat, a sto dalje implicira da je vojna intervencija jos ranije planirana a sto ide na ruku narativu agresivnim i radilkalnim strukturama na zapadu, tipa onog apsolutnog idiota Borisa Johnson-a. To svakako ne odgovara realnosti, i genezi ovog konflikta.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 13:11
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22274
|
Napisano: 28 Maj 2026 13:06
bug ::...
Slika je navodno sa mjesta udara i kažu da kinetički penetrator nanosi minimalnu štetu...
Ne bih nazvao ekvivalent 200-250kg bombe "minimalnom stetom".
Dopuna: 28 Maj 2026 13:11
francis begbie :: ... ubistvo još desetina visokih oficira širom Rusije u sličnim terorističkim akcijama...
Napadati pripadnike oruzanih snaga zemlje sa kojom si u ratu =/= terorizam.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 13:41
|
offline
- Pridružio: 05 Okt 2020
- Poruke: 414
|
Napisano: 28 Maj 2026 13:20
francis begbie ::
Pominjalo se da je SBU ima udela u tome, jer su, navodno, pružali logističku podršku izvršiocima da se nakon akcije prebace na ukrajinsku teritoriju (uhvaćeni blizu granice sa Ukrajinom). Sad, da li je tako ili nije, to znaju samo njuške sa epoletama. Bio Krokus sa pečatom SBU ili ne, ubistvo još desetina visokih oficira širom Rusije u sličnim terorističkim akcijama daje dovoljno dobar povod da se nešto uradi po tom pitanju.
Sad sam malo čačkao da se podsjetim i sve je jako labavo. Čak je i Putin rekao da je IS iza napada i naveo sumnju na pomoć iz Ukrajine. Ali više od toga izgleda da nema... I to sve dvije godine nakon početka SVO, odnosno potpune invazije na Ukrajinu.
A ubistva oficira su atentati, jer su ciljana isključivo na oficire, a ne teroristička djela. Za terorizam bi bio potreban element nediskriminantnog ciljanja civila sa ciljem da se izazove strah i postigne neki ideološki cilj...
Dopuna: 28 Maj 2026 13:24
bojank ::Napisano: 28 Maj 2026 13:06
Ne bih nazvao ekvivalent 200-250kg bombe "minimalnom stetom".
Tako kaže članak, odnosno KI, ne ja.
Ja i dalje pojma nemam šta je efekat orešnika sa balvankama...
Ako bi to bilo kao 36 bombi od 250kg (FAB250 ili FAB500?) onda mi opet nema smisla ona priča o gađanju Kostantinovke. Vraćam se opet na onu moju pretpostavku da su tamo mogli da preoru šta treba sa jedrećim bombama umjesto sa orešnikom jer je puno jeftinije. Ili je jedan orešnik stvarno zakazao...
Ili orešnik stvarno pravi neku veliku štetu koju mi do sada nismo imali priliku da vidimo...
Dopuna: 28 Maj 2026 13:30
Evo pojavio se i video iz Bijele Crkve navodno: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dopuna: 28 Maj 2026 13:41
I novi video o lovu na šahede: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Plave strelice pokazuju na kablove plastične vezice i izolir traku, kojima su kablovi prčvršćeni iza alu profila i napajaju 2 metalna držača.
Crvene strelice pokazuju gdje se ti držači dodiruju sa kontaktima na dronu. To im omogućava konstantno punjenje drona do trenutka kad se dron odvaja od aviona.
Barem ja tako interpretiram ovaj video. Sam prihvat za dron djeluje izuzetno jednostavno i primitivno čak...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 14:48
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3121
- Gde živiš: Beograd
|
- 14Ovo se svidja korisnicima: sap, kolle.the.kid, Panter, Bubimir, Giskard, ladro, rovac, Pavel Medved, ds69, Otto Grunf, zlaya011, ILGromovnik, Rectifier, Veless
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Приближна ситуација у Костантиновци.
Тачна линија фронта у граду је непозната; већи део је сива зона.
Руске јуришне групе су ушле у микрорејоне Централни, Белгијски и Спутњик.
ОСУ присутан у микрорејону Украјински Хутор.
Радов [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
-----------------------------------------------
Харковски правац.
Северна група снага ослободила је Нововасилевку.
"RVvoenkor" [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
-------------------------------
Борбе стрељачким оружјем у Писаревки на Сумском правцу, а проширена је зона руске контролне у области недавно зауете Гранове.
"ДИВГЕН" [Link mogu videti samo ulogovani korisnici] и [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
-----------------------------------
Сумска област.
РУ трупе напредовале и заузеле положаје у источном делу Писаревке и северном делу Иволжанског.
Ослобођено је 5 квадратних километара.
"Новости СВО и Мира" [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
-------------------------------------
Citat:28. мај 2026, Велика Новоселка - Толстој
Позиционе борбене операције у области Велике Новоселке.
Позиције украјинских оружаних снага у селу Толстој су пуцале на положаје руских оружаних снага. Украјинске оружане снаге су напредовале око 3,5 км према реци Мокре Јале и заузеле нове положаје у стамбеном делу села.
Видео снимак из те области "Сливочный каприз" [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 15:40
|
offline
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 1376
|
Изгледа да ОСУ и даље покушава с офанзивним дејствима с лијеве обале Волче у позадини Великомихајловке.
Док је у почетку дјеловало(има ли мјесец ипо)перспективно за продор и овладавање Великом Новоселком,сад више изгледа да раде на сузбијању руског форсирња Волче и продора у ужи рејон
Покровског с нагласком на Великомихајловку.
Да им продру руси у те шуме с десне обале,лако би се проширили до Ал.Клевцове и спојили се са
својима сјеверно са десне обале Волче у рејону Ивановка-Новопавловка.Било би то озбиљно спајање мостобрана,основица са које би руси лакше наставили примицање Покровском.
То би дало вјетра у леђа и овим позицијама руса јужније који су већ сузбили укро контру и помогло им у овладавању свим позицијама које воде до ушћа Гајчура и лијевој обали Волче на Југозападу и омогућило примицање Покровском скроз до Катериновке уз обалу.
Да не идем даље,тиме би одбрана Покровског била озбиљно ограничена ,а значај истог за одбрану југозапада ОСУ озбиљно компромитован.
Мислим да су то једини оперативни напори ОСУ вриједни пажње на цијелој линији борбеног додира.
Да додам да овако укри држе прикованим ове руске снаге сјеверно на потезу Ивановка-Новопавловка док се ово не разријеши.
У смислу спајања руског мостобрана с десне обале волче кад потисну укре, не мислим буквално
јер руси ту већ јесу с десне обале дебело,а уједно ријечицу Соленају или Солону не сматрам
озбиљном природном препријеком за даљи продор руса.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 17:46
|
offline
- francis begbie
- Ugledni građanin
- Pridružio: 19 Apr 2016
- Poruke: 339
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: Giskard, ladro, Bubimir, luka35, dule10savic, Otto Grunf, amaterSRB, zlaya011, Mcdado, Bubili, bestguarder, ssekir75, zokizemun
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
bojank ::Napadati pripadnike oruzanih snaga zemlje sa kojom si u ratu =/= terorizam.
Pa sad, možda postavljanje bombe na ulazu stambene zgrade u kojoj žive civili, a koja je plus/minus nekih 1000 kilometara udaljena od linije fronta, nekome i ne deluje kao terorizam, ali meni ipak miriše tako. Nazovite me staromodnim, jbg. A kada se nađe lagano opravdanje za tako nešto, onda i za ubistvo Darije Dugine nije daleko da se nađu argumenti "za". Jer, Bože moj, njen otac podržava rusku vojsku. To je put u patologiju, a ukrajinsko društvo ga je prihvatilo kao normalan i ispravan izbor.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 18:07
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22274
|
- 13Ovo se svidja korisnicima: Giskard, DonRumataEstorski, tubular, joca83, dusan.l, MiloradKomadic, amaterSRB, DeerHunter, nenooo, Komentator, Žrnov, MaRtInsrbija1993, ssekir75
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ono sto sam napisao moras prihvatiti ako neces da Princip, partizani i mnogi drugi budu teroristi.
ZetaMan ::Шта је за вас господо убиство Дарије Дугин?
Dugina je civil, stoga je terorizam.
Cak i da je sam Dugin bio meta - terorizam je, jer je on civil bez ikakve funkcije povezane sa ratom.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Maj 2026 18:11
|
offline
- yrraf

- Legendarni građanin
- Pridružio: 03 Jan 2012
- Poruke: 2938
- Gde živiš: Loznica Srbija
|
- 36Ovo se svidja korisnicima: jarovitt, Giskard, coaaco, ladro, klepesina, mkukoleca, Bubimir, Pavel Medved, debeli, Token, luka35, PlayerOne, Otto Grunf, StalniPromatrač, sremac983, omen, Trinitron1, zlaya011, Miki01, Tvrtko I, sap, Lucije Kvint, kolle.the.kid, vlado_pg, Mcdado, Panter, mocnijogurt, kunktator, Solunac na steroidima, LUDI, Žrnov, Milos82, MaRtInsrbija1993, Frunze, ssekir75, beowl
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Ako pričamo o slobodnim izborima naroda Ukrajine, poslednji validni su bili 2010. godine i svi znamo kako su tada glasali. Majdan nema nikakve veze sa izborima ili odlukama naroda, u pitanju je klasičan puč sa jasno vidljivim koncima koji su vučeni iz Vašingtona tako da stvarno nije fer svaljivati na narod Ukrajine bilo koju odluku koja je doneta u ovom ludilu. Priča o korupciji i nezadovoljstvu je debilna glupost, prvo, Ukrajina je imala pro-zapadnu vlast od 2004-2010. i korupcija i ekonomija se nisi naročito promenili na bolje, pa ne znam kojom logikom bi neko izašao na Majdan 2013. da se bori protiv korupcije zajedno sa onima koje su oterali sa vlasti 3 godine ranije zbog korupcije? Korupcija je sveprisutna u političkim krugovima globalno a naročito vidljiva i primitivna u siromašnim društvima. Teško da se na te priče peca neko ko ima i mrvu mozga.
|
|
|
|
|
|