POVR Fagot i Konkurs - nasljednici Maljutke

28

POVR Fagot i Konkurs - nasljednici Maljutke

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 36414

Sudeći po izgledu rekao bih da je ovo raketa od 9M113 Konkurs-a a i tenk je imao sreće pa je preletela???



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5562

Smrdi na fotomontažu



offline
  • termit 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 24 Jul 2017
  • Poruke: 23

Rastavljanje konkursa i fagora homemade Smile Deminer volonter koji radi po svjetu u Ukrajini nema opreme za deminiranje pa se snalazi tako da iz svih (zatajenih) kumulativnih projektila vadi bakrene ljevke i pravi svoja sredstva za uništavanje uxo-a.Mislim da domaći "selfi" demineri nebi imali muda da pomisle a kamoli urade ovo.Stranica je zanimljiva pa preporucam pogledati i ostale slike.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 105431

Alzirci


Citat:Модерзизированные БТР Panhard М3 французкого производства с установленным ПТРК 9K111-1М «Конкурс-М»
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 14 Dec 2017
  • Poruke: 59

Од сада ће бити фатална и за живу силу непријатеља: Успешно модернизована ракета 9М113М „Конкурс-М“ (превод на српски)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 31831

Naš Fagot

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11641
  • Gde živiš: Vranje

termit ::Rastavljanje konkursa i fagora homemade Smile Deminer volonter koji radi po svjetu u Ukrajini nema opreme za deminiranje pa se snalazi tako da iz svih (zatajenih) kumulativnih projektila vadi bakrene ljevke i pravi svoja sredstva za uništavanje uxo-a.Mislim da domaći "selfi" demineri nebi imali muda da pomisle a kamoli urade ovo.Stranica je zanimljiva pa preporucam pogledati i ostale slike.



Nije to pitanje moooda, nego razuma.
Miner greši samo jednom. Oni koji se bave "deminiranjem" tu šansu (da pogreše) imaju češće. Zato više moraju da se čuvaju.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 20715

Plus solidno kumulativno punjenje za unistavanje neeksplodiranih MES se pravi od vinske flase sa kupastim udubljenjem u dnu.

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11641
  • Gde živiš: Vranje

Flašu, nadam se, prethodno isprazne. Inače ništa od efekta.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 20715

Ispraznis, preseces (da bi je mogao napuniti), napunis plasticnim eksplozivom, detonator i veselje. Probojnost je i oko 10cm celika (sa 250g plasticnog eksploziva), sto je vise nego dovoljno za bilo koja neeksplodirana cuda. Neka od americkih i sovjetskih formacijskih inzenjerijskih kumulativnih punjenja su koristila staklo kao kumulativni levak.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 818 korisnika na forumu :: 47 registrovanih, 3 sakrivenih i 768 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3195 - dana 09 Nov 2023 14:47

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ageofloneliness, Aleksa 3215, AleksSE, Andy, Bokilare, Boris BM, Boris1705, Borkanović, Brada64, cifra, coaaco, comi, Deki Duga Devetka, Dežurni pod palubom, djukapfc, due, gasazem, istina, Koce, KonstantinR, Kuroje, Laluvr, littlebunny, m0nstrum_, Makarid, Marko Marković, Mercury, mgolub, Milovan Dinic, Otto Grunf, Pegggio, pein, Petarvu, SamostalniReferent, sap, savuni, Seeker, Sićko, SpeedyGonzales, Stija zmija, tecataki, theNedjeljko, trajkoni018, tritonus, VJ, zlaya011, Zvone