MiG-29 Fulcrum

1253

MiG-29 Fulcrum

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

MarkoFTE ::Realna upotreba je jedno, a marketinska eksploatacija je drugo.

Kad na 29tku okacis trupni podvesni rezervoar, dobijes sledecu situaciju....uzmes sprintera koji je fenomenalan i koji trci 100 metara ama bez zamerke, a onda mu o jaja lancima okacis kuglu za kuglanje da visi izmedju nogu i kazes e aj sad trci sprint ponovo....

Sta ocu da kazem, tesko da ces da naletis na 29tku u upotrebi realnoj i eksploataciji bez podvesnog rezervoara zato sto je apsolutno neprakticno, bio pun ili prazan, otpor je veliki a ako je pun jos je gora situacija.....mislim isto vazi za sve avione ali nije bas sve ko u katalozima i reklamnom materijalu..


Treba znati kako je MiG-29 zamisljen da se upotrebi.
MiG-29 nije presretac, vec frontosvki lovac, koji svoju prednost trazi u bliskoj borbi.
Mislim da sam skoro dok sam listao temu procitao opasku koju je napisao @djordje, gde je pisao o potrosnji goriva na MiG-29 na forzasu i maksimalu.U sustini 29ka ima oko 4 minuta upotrebe forsaza.Ali zato ima mogucnost poletanja sa autoputeva Wink



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

Mercury@
To znam cak i ja kao pesadinac/mada sam zahvaljujuci forumu,dosta toga naucio o avionima citajuci pisanje strucnih kolega/.Da bi se doslo u priliku da se vodi bliska manevarska borba,mora se preziveti AIM 120,sa kojim je bilo kakva kanta opasna po Mig 29.Minimum-minimuma je R-77,integrisan kao na Peruanskim/ako se ne varam/a pozeljno je i najmanje 8 podvesnih tacaka.Tek onda mozemo govoriti o eventualnim prednostima Mig-29 u bliskoj borbi sa raketom R-73m.Za slucaj koji kolega Ray pominje,...znamo svi,kaceno je davali su Americki piloti intervjue.Ono sto ja kao laik mogu da primetim.Neremontovani,i poluispravni Migovi 99-te pokusavali su da pridju u pomenutom slucaju,kao da im je jedino TOP bio u funkciji.Zaista desavanja iz tog sukoba ne zavredjuju nikakav znacajniji komentar.Cak i nakon remonta kad su nasi Mig-29 nesto unapredjeni,i dalje nemaju mnogo izgleda.Peruanci su cini mi se modernizovali stari radar/130km/i integrisali R-77.Koliko je to bilo skuplje od naseg *remonta*...



offline
  • Marko Ivankovic
  • Opitni inzenjer vazduhoplova
  • Pridružio: 05 Avg 2008
  • Poruke: 293
  • Gde živiš: Po celom svetu

Ko su igraci..

Rodrigez, u penziji



Dozer, u penziji posle uvodjenja F-22 u upotrebu...



Hwang valjda jos aktivan

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

ray ban11 ::^

Po onoj `drzi vodu dok majstori odu` ...

nego da se vratimo na `nauku`i ponovimo pitanje sa pocetka ove stranice Smile

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Mozda ovako Confused

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Na toj slici ( malo sumnjivoj ) su klapne zatvorene zar ne ?

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Zatvorene su, ali nisam uspeo da nadjem deo simulacije koji prikazuje kada se klapne otvorene toko leta.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

I pored sve modernizacije nisu mogli da se otarase ....,zna se . Razz Doduse bavili su se avionikom ne i motorima .


offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113918

Poljak...

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 4968
  • Gde živiš: Šid

jos jedna...vatrena Smile

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Dime i oni.Ne kao RD-33 prvih seriija, ali dime Very Happy

Smokey Bandits Cool

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1365 korisnika na forumu :: 84 registrovanih, 4 sakrivenih i 1277 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., AirSremac, ajo baba, aleph_one, annon, Apok, bakovaca, baltazar01, BaneM75, Baždaranac, bojcistv, Bombona, boromir, BOXRR, BZ, CHARLIE JA., Ciri1994, Cirkon, cole77, Colt D, DaliborVukadinovic, Dannyboy, Dekanovic, dendrit86, DonRumataEstorski, DragoslavS, drale12, drimer, dushan, eagle.rs, goxin, Hans Gajger, Ikica977, ivan979, Jablan, K-1A, Kalaura, Khalid ibn al-Walid, Lep1na, Litostroton, ludvig 78, Mae, milbos, Mile14, milenko crazy north, MILO-VAN, MiroslavD, Mićko, mrgud2025, nedeljkovici, nemkea71, Nepopravljivi, Nomica, OKT, operniki, pein, Pero, Piani Jazzer, PlayerOne, pobeda, Profesor_018, Radoslava, RD84, Robin, royst33, ruma, Sirius, skok, Smiljkovich, stegonosa, tm, uruk, US_Rank_0, Velizar Laro, veljko82, Vlada78, wolf431, x011, YU-UKI, Zavulon, Zmaj Tolak, Zorge, Žrnov, 79693