Suhoj SU-30 Flanker-C/G/H

259

Suhoj SU-30 Flanker-C/G/H

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

To je valjda zamena za stariji sistem `Sorbcija` .


SM ` 55 sivi `



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

^^^Isti....





offline
  • djboj  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 06 Jul 2010
  • Poruke: 1288

SM



[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

Doobra Smajli

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Још предобрих... Smile











offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

.....nastavak


offline
  • Pridružio: 26 Mar 2009
  • Poruke: 4968
  • Gde živiš: Šid

Su-30SM
Zukovski...juce

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

^^^Jos neka...


offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Nesto me interesuje a to je sledece ,pogledajmo samo polozaj sopla ( mlaznica ) u fazi sletanja nakon prilaza i prvog dodira sa PPS .Reklo bi se da su motori na maksimalu ili cak pod jacim gasom ?

Pitam ovo jer na ovoj slici u `vzletu ` sopla su ocigledno `opustenija` dakle rasirenija sto ce reci manji gas nego li u prvom slucaju ?

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Koliko mi je poznato soplo je potpuno rasireno kod ugasenog motora ,dalje sto je gas veci ( pomeranje RUD ) ona se skupljaju ( mali gas`relant`- normal- maksimal tako resto ... ? ) a onda opet na forsazu se sire ...

offline
  • Pridružio: 23 Okt 2010
  • Poruke: 1260

ray ban11 ::^

Nesto me interesuje a to je sledece ,pogledajmo samo polozaj sopla ( mlaznica ) u fazi sletanja nakon prilaza i prvog dodira sa PPS .Reklo bi se da su motori na maksimalu ili cak pod jacim gasom ?


Kolega, motori su na minimalnom gasu a to sto izgleda kao da su na forsazu je kocioni padobran koji se jos nije izvukao iz kucista. . .u svakom slucaju ne znam sta bi drugo moglo da te navede da pomislis da su motori pod jacim gasom?



Na ovom video klipu se lepo moze pratiti presek otvora mlaznice u zavisnosti od imputa koje pilot daje ruciom gasa.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3319 korisnika na forumu :: 44 registrovanih, 3 sakrivenih i 3272 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., A3C, ArmFPGA, Bodin86, bojanstros9, boromir, BUDDAR70, debeli, Dimitrise93, DLazić, Džekson, ekipo26, GeoM, Gheljda, Gogi_avio, Goran_, ikan, Ikica977, kaskadija, Koser, kutija11, Lance Guest, LjutaGuja, m94j, MGBRBG, mile.ilic75, MILO-VAN, nelezele, nnovakis, Oscar2, Parker, proka89, radza1, rodoljub, Sagotolio, sasakrajina, stingD, strn, VanZan, Veless, zemljanin, zokilivac, Zorge, 79693