MIL MI-8/MI-17

51

MIL MI-8/MI-17

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

Remont je vise stvar vlade i politike GUZ - Glavom U Zid Verujem da bi strucnjaci iz Mome mogli i vise nego sto se ocekuje i sto mogu.A i taj jedan elektrotehnicar bi sigurno zan o i vise nego sto se predpostavlja.Ti helikopteri tu nisu novi a vojska vec ima iskustva sa njima. Kazem jer u ČR se remontuju kompletni helikopteri od tocka pa do zadnjeg šarafa i da tamo nezasmrdi rus ni malo. Razlog tome je sto ČR ima sve dozvole od ruske strane za remont Milovih helikoptera tipa Mi-2,4,8,171,24. I jos rade i drugima remonte.Znaci politika je tu glavni krivac,eventualno pritisak rusa na vladu Srbije i preko nje na samu vojsku. GUZ - Glavom U Zid

Da jos dodam danas je na pravcu Tuzla - Brcko oko 12.30 preletio Mi-8 vlade RS. Lepota ga bilo cut i vidjet Zaljubljen



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

Boba-No1 ::Inače se vode kao HT-48, a ev. br. bi trebali biti 12550 i 551.

zar nisu HT-47?a Mi-24 je bio HN-48?



offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

frenki1986 ::
Da jos dodam danas je na pravcu Tuzla - Brcko oko 12.30 preletio Mi-8 vlade RS. Lepota ga bilo cut i vidjet Zaljubljen


Mislim da vlada RS nema Mi-8, možda si video VIP helikopter OSBiH?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d0/Bosnian_Airofrce_mi_8.jpg

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

Aha, to je taj @Kos93. Neznam o kojoj se varijanti radi,zaboravio sam vise ,znam samo da vredi i da je moderniziran Ziveli (zato i leti) Very Happy

offline
  • Pridružio: 16 Feb 2008
  • Poruke: 388
  • Gde živiš: kragujevac

A sta je sa osmicom 12366, ona je koliko mi se cini najmladja,mogla bi sigurno jos jedan remont da prodje?.

offline
  • Pridružio: 26 Maj 2009
  • Poruke: 2903
  • Gde živiš: Sremski Karlovci, Srbija

Jedna od lepsih fotki Mi-8 12367


offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13027
  • Gde živiš: Srbija

Samo ova svetla boja me podseca na zabu.

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

Laughing jeste, lici na zabu, ali tvrdim da ima vise smisla nego ona od ranije koja je bila previse tamna. i sto je najvaznije, mat je.

offline
  • Pridružio: 26 Maj 2009
  • Poruke: 2903
  • Gde živiš: Sremski Karlovci, Srbija

Bas me interesuje kakvu ce farbu staviti na najnovijeg Mi-8, petog Smile

offline
  • Pridružio: 25 Jan 2007
  • Poruke: 1416
  • Gde živiš: Nova Pazova

archer ::Boba-No1 ::Inače se vode kao HT-48, a ev. br. bi trebali biti 12550 i 551.

zar nisu HT-47?a Mi-24 je bio HN-48?


Ne znam za 24, ali 17 pišemo kao HT-48.


DJORDJE-NO-1 ::Bas me interesuje kakvu ce farbu staviti na najnovijeg Mi-8, petog Smile

Ista je kao na 367

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 925 korisnika na forumu :: 69 registrovanih, 5 sakrivenih i 851 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AirSremac, ALEKSICMILE, Andrija357, Atomski čoban, Bbbggg1979, Bickoooo, Bobrock1, bojan313, bokicacar, bukefal, cavatina, CHARLIE JA., Cvijo_ue, dankisha, Doc, Dogma21, doktor097, DonRumataEstorski, drimer, dule10savic, feanor, Flanker-G, g_g, Giskard, Great White, ILGromovnik, Ilija84, Istman, Kadzo, Kruger, leopard83, lord sir giga, ludvig 78, mainstream, MegaVLAdaR, Mi lao shu, Mihajlo, Milan A. Nikolic, mile33, Miler88, MILO-VAN, Mrav Obrad, nemkea71, Nomica, novator, OgnjenMitric, ozzy, Pekman, Pero, PlayerOne, precan, Roksi, sarma, shlauf, Sirius, SMF, Smiljkovich, Sonic, stefan95, stegonosa, suton, t.e.m.p.l.a.r., Troja, Tvrtko I, vaci, Vanderx, zziko, Đurđevdan, 79693