Nabavka polovnih aviona za HRZ

60

Nabavka polovnih aviona za HRZ

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

Може и то мада напредни ЛИФТ би им био бољи.Ја бих тако но то је ипак њихов проблем.



offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2938
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Trebali su ići na rumunski scenario. Izašlo bi 50 milki po avionu, 12 komada i da skupljaju pare za F-35 tamo oko 2035-2040. Ovako sa novim će pući veliku lovu, potrošiti godine na obuku i dostizanje sposobnosti (neće potrošiti ni 20% resursa novog aviona) i kad ih dostignu imaće aparate koji više nisu baš najsavremeniji a moraju ih terati još 15-20 godina.



offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12014

A šta je njihovo NATO zaduženje što se tiče avijacije?

offline
  • Pridružio: 22 Okt 2008
  • Poruke: 635

A.R.Chafee.Jr. ::A šta je njihovo NATO zaduženje što se tiče avijacije?

Da ispune kvotu vezanu za vertikalni transport...na čemu se radi nabavkom UH-60 Very Happy

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12014

Predpostavio sam, no hvala. Dugo će oni da čekaju da dobiju špicaste avione, a mi treba da ne nasedamo na njihove dnevno političke splačine.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113828

Svedjani spremni da spuste cenu
Swedes continue trying to sell Gripen aircraft to Croatia, ready to lower price
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Avg 2012
  • Poruke: 1622
  • Gde živiš: Šid, Srbija

Susjedi merkaju petu generaciju

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 26 Jun 2019
  • Poruke: 3144

^
Klasican spin LockheedMartina, da u poslednjem trenutku povecaju uloge na hrvatskom tenderu.
SAAB nudi da poboljsa cenu, a Francuzi mudro cute jer je polovni Rafale F3R front-runner.

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Boris90 ::Susjedi merkaju petu generaciju

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33443

Tako bi ih najurili iz pentagona Smile

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 884 korisnika na forumu :: 13 registrovanih, 0 sakrivenih i 871 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Bokiboks, BZ, DuškoMraz, kasikaz, Konda, Lepi Jova, Prometeus, Sharpshooter, TBF1D, vddutina, wolverined4, Zastava, zlaya011