Vojna terenska vozila

190

Vojna terenska vozila

offline
  • Shomy 
  • Super građanin
  • Pridružio: 04 Jan 2012
  • Poruke: 1412

voja64 ::
Lepo izgleda, ali od g....a se ne pravi pita...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20882


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 02 Feb 2010
  • Poruke: 3617

"Витез"

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ruski Skorpion.

offline
  • Pridružio: 29 Apr 2015
  • Poruke: 81

UAZ 3972

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

UAZ 3170

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2010
  • Poruke: 3617

"Витез"

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113878

Nova isporuka iz Rusije za Urugvaj
Уругвай получил три новых российских бронеавтомобиля "Тигр"
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20882

BNA

offline
  • blake  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2006
  • Poruke: 976
  • Gde živiš: HR

Kad sam prenosio članak o počecima proizvodnje automobila u Zavodima Crvena zastava nakon II svjetskog rata, u njemu je i ova rečenica:

"Od 25.oktobra do 17.novembra 1953. godine izvršena su cestovna ispitivanja za vozila, uz učešće osam firmi, iz četiri evropske zemlje (Renault, Delahey, Fiat, Alfa Romeo, Rover, Austin, Jembachwerke) i jedne iz SAD (Willys)."

Je li moguće da se radilo o Renaultu Colorale 4x4, model 1950-1954 (godište se uklapa) ?



Od Delaheya, u obzir dolaze dva modela:
VLR, očigledna kopija Willysa:



171:

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Al-Thalab Long-Range Patrol Vehicle

brošura Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Jordanci su uz zdušnu pomoć britanaca po uzoru na Tojotu Land Cruiser razvili sopstveno terensko vozilo pod nazivom Al-Thalab.
Ovo patrolno terensko vozilo uvedeno je u naoružanje jordanske armije 2006.godine a pored jordana koristi ga i mauritanija. Vozilo je namenjeno za prevoz četiri lica u punoj borbenoj opremi a na samom vozilu za poršku u zadacima izviđanja i patroliranja montira se PAM 12,7mm, mitraljez 7,62mm i bacač granata 30 ili 40mm.Takođe, vozilo može da ponese i do 1500 kg korisnog tereta od rezervne municije preko protivtenkovskog oružja i sl. Vozilo je operativno na temperaturama od -15 do +55 stepeni.







Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 841 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 3 sakrivenih i 797 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, abramac, Akiro, Bo96, bojanstros9, BUDDAR70, croato, Dusko_Dugousko, Flanker-G, Georgius, ghoost, Ir, Kalem, Koser, ljuba.b, LostInSpaceandTime, Macalone, Marko Marković, mnn2, nelezele, Nemanja Opalić, nnovakis, obsc, oddsock, ozzy, Papadubi, Pilence, proka89, rodoljub, slono, Spinosa, sspp, strn, Tafocus, Tila Painen, Veless, Wehicle, XBMC, yrraf, ZetaMan, Zoran1959