Vojna terenska vozila

211

Vojna terenska vozila

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2016
  • Poruke: 568

robertino ::Patriot ima civilna verzija, a ima li tigra u civilnoj verziji,!? to bi bilo bolje uzeti nego gelenvagen ili humera odnosno mrap m-atv 😉 kraj offtopica


Navodno postoji Tigar civilni, ali čemu civilni za vojsku?


Taj Uaz Patriot je upitnog kvaliteta (možda je dobar, možda ne). Nema offroad sposobnosti kao G klasa.
Civilni Patriot, prema UAZovom websajtu, počinje od 719000 rublji što je 9833 eura, a u najjačoj verziji je 14 222 eura.


КЛАССИК

Классик
от 719 000 руб.
Ручки дверей, зеркала заднего вида и ручка багажного отделения с окраской в черный цвет
Боковые зеркала с подогревом и электроприводом регулировки
Раздаточная коробка с механическим приводом управления
Рулевая колонка с регулировкой по вылету и углу наклона
Подушка безопасности водителя
Системы ABS и EBD



ЭКСПЕДИЦИОННЫЙ

Экспедиционный
от 1 039 990 руб.
Пакет Off-Road (Лебедка, Защита рулевых тяг)
Блокировка дифференциала заднего моста
Багажник экспедиционный
Лестница на задней двери
Тягово-сцепное устройство
Защита порогов
Покрышки BF Goodrich All-Terrain
Отличительный шильд
Эксклюзивная окраска кузова
Пакет Мультимедиа (с 7″ тачскрин, 6 динамиков, навигация с картами РФ, Белоруссии, Казахстана, Украины)






mushroom ::Skup jeste, ali provereno da traje (eno jos se arce oni sto je JNA uzela). Jedina alternativa (i to podosta jeftinija) je Toyota Land Cruiser 70.

Slažem se.








edit: civilini Tigar se zove ГАЗ 23301 ТИГР







a imaju i neki modifikovani







Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • povjesničar, pedagog
  • Pridružio: 04 Sep 2012
  • Poruke: 2296
  • Gde živiš: Rijeka

Pa civilne verzije koriste u vojnoj policiji a vjerojatno i viši kadar (generali, pukovnici, itd...) u tom sam smislu referirao,

Inače Hummer i mrap postoji civilni, ima ga Arnold Schwarzenegger npr. 😉

Da Lada Niva je puno bolja od Uaza barem koliko mi je poznato



offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Vojna policija u RF koristi Risove, odnosno Iveco LMV. Tako da u rusa ce sve biti olopljeno!

offline
  • Pridružio: 22 Mar 2014
  • Poruke: 3539
  • Gde živiš: Bog će suditi mojim neprijateljima,mi samo ugovaramo sastanak.

Mushroom vojna policija je dobila opel astre za pratnje i imaju škode ,kao i poneki puh,toyotu kao terenska cozila,LMV je više kao BOV VP m86.
Potrebna su vozila sa kojima će da se obavljaju zadavi koji nisu borbeni,ne samo u VP već i u drugim jedinicama..
Nije racionalno paliti oklopno vozilo da jedan komandant ode na sastanak npr iz Valjeva u Kraljevo ili iz Niša u Pančevo.

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Napisano: 18 Jun 2018 13:33

Zadatke za pratnju, kontrolisanje saobracaja itd. koriste se civilna vozila, sve ostalo LMV

Dopuna: 18 Jun 2018 13:34

a odgovor moj za LMV je bio da VP u RF ne koristi ne oklopljene Tigrove (do skoro uopste nisu koristili Tigrove, vec samo LMV)

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113549

Nova varijanta Mercedes-Benz G
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26253

Tri ili četiri točka pitanje je sad..

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26253

More ni sa ovog se ja ne bi bunio da mi gu davaju..

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113549

Holandjani
Dutch special forces parades VECTOR 4×4 vehicles
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26253

Мы пришли с миром!!!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2020 korisnika na forumu :: 71 registrovanih, 5 sakrivenih i 1944 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, Abebe Bikila, Ahilius, Asteker, bavar357, Belac91, Ben Roj, BSD, ceman, Chainsaw, cikadeda, croato, darkstar101, Devil city 1989, Dimitrise93, Djokislav, Dorcolac, dule10savic, dusanobr, dzada, gaga23, gzoki, Hitri, Imperator_Aleksandr_lll, JOntra, Kajzer Soze, kondenzator, Krin, kunktator, luka35, m0nstrum_, m94j, Mihajlo, Miki01, Nemanja Opalić, OldKresoje, Parker, pein, pisac12, Prle90, Pururin, Radoslava, Rebel Frank, Redred, RJ, samo_citam, samp1389, sap, Semberija, Solunac na steroidima, tanakadzo, tecataki, tmanda323, TRAVUNIJA, Tvrtko I, ujke, ulogovan, US_Rank_0, username_25, Vlada78, vladaa012, VPV, Vrač, vrgudinac, Wrangler, Zeljo980, ZetaMan, Zoran1959, Zukov, Žrnov, 2001