Zastavin terenac za Vojsku Srbije

6

Zastavin terenac za Vojsku Srbije

offline
  • Milos Stevanovic
  • Pridružio: 12 Avg 2010
  • Poruke: 220
  • Gde živiš: Leskovac

celik ::Mozda nesto na ovu foru, mislim da je to odlicno resenje Very Happy

Pa da ti neko pogodi ove rezervare sa benzinom (ima ih cak Cool i ode sve u PM



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Okt 2009
  • Poruke: 1015
  • Gde živiš: Novi Sad

Mishale ::celik ::Mozda nesto na ovu foru, mislim da je to odlicno resenje Very Happy

Pa da ti neko pogodi ove rezervare sa benzinom (ima ih cak Cool i ode sve u PM

200 litara goriva-ako je dizel, neće biti ništa, ako je benzin, može da bude, ne mora da bude. Ako bude, ode u k***c samo tako, još kad zahvati municiju, ima da postane pravi IED... Mr. Green
uz to jako skup IED



offline
  • celik 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2010
  • Poruke: 1714

Kako bi zastavica mogla da izgleda:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

U vecoj rezoluciji u kantini u temi: Moguca nadogradnja nasih oklopnjaka.

offline
  • sve što ne treba
  • Pridružio: 27 Sep 2011
  • Poruke: 293

celik ::Mozda nesto na ovu foru, mislim da je to odlicno resenje Very Happy

а овај је енглез (због због стране на којој се налази волана) или ми се чини Very Happy Ziveli

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16329
  • Gde živiš: Lublana

LonelyWolf ::Mishale ::celik ::Mozda nesto na ovu foru, mislim da je to odlicno resenje Very Happy

Pa da ti neko pogodi ove rezervare sa benzinom (ima ih cak Cool i ode sve u PM

200 litara goriva-ako je dizel, neće biti ništa, ako je benzin, može da bude, ne mora da bude. Ako bude, ode u k***c samo tako, još kad zahvati municiju, ima da postane pravi IED... Mr. Green
uz to jako skup IED

Ne brini ako te pogode traserom i dizel će da bukne. Idea

offline
  • Pridružio: 03 Okt 2009
  • Poruke: 1015
  • Gde živiš: Novi Sad

Ne brini, ni dizel se ne može zapaliti tako lako na normalnom pritisku, kao što ti misliš. Zato u automobilima na dizel pogon imaš toliku kompresiju (20:1 i više), da bi mu se jako smanjila tačka zapaljenja.
Traser je onaj svetleći? Sa stroncijumom u vrhu? Kad sam gledao neke emisije, ni benzin nisu uspevali da zapale sa tim tako lako...

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16329
  • Gde živiš: Lublana

Nema veze pritisak nego temperatura samopaljenja, koja se pritiskom od nekoliko stotina barova dostiže. A traser ima dosta veliku da se prenese na dizel i zapali. Hlapovi benzina se upale več na dovoljno veliku iskru.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Traser tinja(slabi žar) i veoma je mala verovatnoća da upali isparenja. Za paljenje se koriste prsteni od cirkonijuma koji bacaju jake varnice visoke temperature prilikom trenja u probijanju.

offline
  • Pridružio: 27 Avg 2011
  • Poruke: 3685
  • Gde živiš: treći kamen od sunca

колико се ја сјећам,за ту сврху паљења резервоара се користе панцирно-запаљиви а не трасирни! Wink

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Vratite se temi!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 783 korisnika na forumu :: 65 registrovanih, 9 sakrivenih i 709 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AK - 230, Apok, bbrasnjo3, Ben Roj, Bobrock1, Bojan198527, Brankojle, Cicumile, Ciri1994, DDragoje, DeerHunter, dekan.m, Der Rote Baron, Desmond, Doc, DonRumataEstorski, dradex, eagle.rs, Georgius, Gogi_avio, Hans Gajger, Iskander, J - 6, Jager715510, Jelly4183, JOntra, K a s p e r, kibihrchak, KizJ, komenski, Krusarac, lucianovercetti, MadMike, Marko Marković, MB120mm, Mihailo Gazdić, milanpb, Milometer, mmelezovic, nemkea71, Nikoletina Bursac, nixos, Novakomp, Oscar, Pero, Ray1973, RD84, repac, sekretar, Shilok, Shinobi, stagezin, stegonosa, Stevan2026, t.e.m.p.l.a.r., tritonus, Username1000, Valter071, vathra, Vlad000, Volfero, vpetrovic, ziggga, Zmaj Tolak, Zorge