|
Poslao: 11 Okt 2019 22:03
|
offline
- poljoprivreda
- Legendarni građanin
- Pridružio: 26 Jun 2019
- Poruke: 3144
|
Znaci, u subotu ce Laki biti na polaganju kamena temeljca za novu fabriku kod Kursumlije...taj Lazar je otisao ka Kursumliji sa zadatkom da bude uslikan.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2019 22:26
|
offline
- Pridružio: 25 Maj 2005
- Poruke: 276
|
Ima logike,valjda ce se u Kuršumliji praviti fabrika za proizvodnju složenih borbenih sistema.A čini mi se da je ispred Laze išo i Miloš.Videćemo sutra
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Okt 2019 22:39
|
offline
- sakota79

- Elitni građanin
- Pridružio: 06 Feb 2010
- Poruke: 2475
|
- 18Ovo se svidja korisnicima: bojank, _commandos_, nradukic, sremac983, gavrilon, messerschmitt, bulovic, goxin, pein, HrcAk47, GnaeusDomitiusAhenobarbus, miodrag, GreenMan, Atomski čoban, amaterSRB, ILGromovnik, zillbg, nemkea71
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Lazari, Miloši i u perspektivi Dušan uskoro na vašoj svadbi, 18 om rođendanu, slavi i izlivanju ploče. Pozovite sad i rezevišite svoj oklopnjak. Onli...
Dobro de, nemoj srčka da vas strefi. Ovo se zove šala.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Okt 2019 08:04
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3685
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
Не тако давно у мом граду се на свадбу ишло тенком. Ово није шала.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Okt 2019 21:09
|
offline
- goxin
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2013
- Poruke: 8108
- Gde živiš: Srpsko Sarajevo
|
celik ::Da li bi bilo moguce napraviti nove dobose povecanog kapaciteta, ali da im se pri tome ne povecava precnik, vec duzina, za jos jedan komplet granata? Mada, ne mogu da zamislim kako bi hranjenje iz drugog reda funkcionisalo.
Oerlikon 20 mm je imao dobose i od 100 granata, on je neki ujak od M 55, koristio je 20x110 i 20x128.
Doduse precnik je bio veci, nije to sto ti spominjes
P. S.
Nasao sam neku staru sliku, ali zbog ugla nisam siguran. Izgledaju kao da su dva dobosa spojena na Oerlikonu, kao za m 4 dupli dobos.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Okt 2019 23:52
|
offline
- N.e.m.a.nj.a.

- Počasni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2015
- Poruke: 735
- Gde živiš: Pripyat
|
Slike sa postavljanja kamena temeljca pogona BSS u Kursumliji.
Oklopna tela Lazara i Milosa u pozadini.
Preuzeto sa FB stranice Opstine Kursumlija.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Okt 2019 23:59
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7609
|
Значи ли ово да гасе погон у Плани или ће тамо радити само артиљерију а оклопњаке у Куршумлији?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Okt 2019 00:23
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8223
|
Naravno da neće da gase pogon u Plani, em uložili pare em obučili radnike koje više nema gde da nađu...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Okt 2019 00:47
|
offline
- N.e.m.a.nj.a.

- Počasni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2015
- Poruke: 735
- Gde živiš: Pripyat
|
Nema nikakve logike da gase, pogon u Plani je na dobrom mestu pored samog auto-puta, imaju vec uhodane i iskusne radnike, dosta njih su bivsi Gosini radnici sa iskustvom.
Verovatno je ideja da se pogon u Plani rastereti, ovako sa dva pogona mogu da ulaze i u vece poslove, sto opet daje neku nadu za vecu nabavku Lazara za vojsku, a takodje i neki izvozni poslovi su u opticaju cim se sve ovo gradi.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 13 Okt 2019 00:47
|
offline
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 22281
|
N.e.m.a.nj.a. ::...
Oklopna tela Lazara i Milosa u pozadini.
...
Onda shvatis koji su bol ti prokleti prozori na Lazaru.
|
|
|
|
|
|