Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

638

Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1863

Mislio sam na izbor oružija u kupoli,top 30mm ne ruski već taj kalibar,ABG 30mm i PKT..o samoj kupoli nemam neko mišljenje

ovaj izbor naoružanja i prozori na vozilu Žandarmeriji će dobro doći u njihovim zadacima i akcijama tj njihovoj doktrini



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8115
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ohh, ja vjerujem da 2A42 na ovoj kupoli moze probleme izazvati.

Sa dduge strane BTR82 A sa 2A72 je dobro istestiran u Siriji.
Solidan topic. Evo ga ovdje u normalnom dejstvu. Jedinacna. BMP 2, koji ima super kupolu sa 2A42, takodjer se koristi isti rezim vatre. Lagana jedinacna.


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 1152

Оформиш један батаљон са 4-5 чета у оквиру речне флотиле и њих наоружаш са точкастим и гусеничарским возилима, бродовима "водоземцима" и ховеркрафтовима и сл. Они нега сваки дан вежбају форсирање са обале на воду и обратно. Тако добијемо и ми "маринце" Smile . А остатак војске наоружаш крштеним бвп-има.
П.С. а у тај батаљон би могли да убаце 93. речни центар као специјалну чету.

Ето и више да се не помиње уз лазаре и остале да могу да пливају!!!

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1863

Nemojmo da smo naivni i da padamo na glupe susedske Hr fore...ako susedi imaju vozila koja samostalno mogu da pređu reku...onda ni VS neće sebe lišiti te mogućnosti...toliko o tome

Treba forsirati Savu,Bosut,Dunav,DTD ...mada nisam siguran ni koliko je od vas na forumu videlo Drim uživo

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Bolje da se ubijes sam nego da "forsiras" Dunav, Savu, Tisu...lakse je od davljenja.

Postedite nas plivanja vise zivota vam. Ponovljeno je 300 puta da isto u ratu nije korisceno nigde a sve se i u JNA svodilo na vezbe na uvek istim pripremljenim mestima.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Ima da snimim obalu Tamiša sutra pa mi nađita gde će izađe oklopljeni patak sa odeljenjem vojnika.

offline
  • Pridružio: 03 Jun 2011
  • Poruke: 1637

Koliko ja znam Ustase su forsirale Dunav kako bi vrsljale po Srbiji i cinili diverzantsko teroristicke akcije. Otkriveni su i jedan deo grupe je ubijen dok je drugi deo pobegao.

Tako da nije istina da amfibijska svojstva nikada nisu koriscena.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

Jedan BTR-50, koji je pravo amfibijskim vozilo uzgred...
Jedan u jednoj akciji.

offline
  • Pridružio: 06 Mar 2006
  • Poruke: 677

imate operaciju forsiranja une od hrvatske vojske i napad na rs..... operacija una 1995. ali nisu se dobro proveli....

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12021

To je opet namensko amfibijsko sredstvo, PTS. Ne patak.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2043 korisnika na forumu :: 59 registrovanih, 6 sakrivenih i 1978 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AirSremac, AleksSE, Apok, Baždaranac, bestguarder, bobor, bokicacar, Cigi, cojapop, cuvarkuca, Dado78, Djota1, draganca, Duce, dusanobr, Džekson, eagle.rs, esx66, feanor, GH69, Glavonja049, GT, HrcAk47, jalos, Jester, jodzula, kasikaz, leopard83, ljuba.b, MaksicZoran, mačković, milanpb, milanstankovic087, mile.ilic75, Milenko_M, milos97, mishkooo, mixkax, Mićko, N.e.m.a.nj.a., neko_drugi, nisamBot, ozzy, Paklenica, PlayerOne, pobeda, precan, proka89, raptorsi, Robin, rodoljub, S2M, septembar, Sićko, SKYLINE, StalniPromatrač, tomigun, ZetaMan, 79693