Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

807

Srpsko višenamensko oklopno vozilo "Lazar"

offline
  • 13892 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 15 Jun 2009
  • Poruke: 1548

yrraf ::Pa ranije smo kukali kako nedostaju verzije i podverzije. Very Happy Nedostaje još ambulantna verzija, vozilo za popravku i izvlačenje, eventualno neka krštena PO varijanta.

Negde sam citao da je M-80 imao cak 17 raznih verzija i podverzija od kojih vecina nije usla u operativnu upotrebu tako da treba jos puno da se trude ako zele da ga dostignu.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

Чек' да се сете њене куполе..



Laughing



offline
  • Insan 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 12 Okt 2015
  • Poruke: 1950

Ovaj Lazo 2x30mm ako i udje u upotrebu u ovoj konfiguraciji ja ga vidim u malim kolicinama kod "Zandarma" da odmjeni njihove Prage, jednostavno Praga nemoze marsevati jednakim tempom kao ostala vozila koje oni posjeduju a da ne pominjem pokretljivosti i oklop.
Jos da se neko od nesvrstanih "zakaci" za ovu konfiguraciju, moci ce nesto i da zarade. :-)

offline
  • Pridružio: 21 Okt 2017
  • Poruke: 531

Miloradović reče da je razvijen automatski punjač sa po 110 metkova za svaki top. Znači neko je nešto smislio, videćemo na nekoj sledećoj bojevoj vežbi, a da će ovaj prvi primerak ako radi završiti u žandarmeriji mogu se kladiti u šta hoćete i to bez raketa NOVA.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

13892 ::
Negde sam citao da je M-80 imao cak 17 raznih verzija i podverzija od kojih vecina nije usla u operativnu upotrebu tako da treba jos puno da se trude ako zele da ga dostignu.


Inženjerijski, izviđački, dva PVO, POLO i jedno tri podverzije BVP. Koji su ostali?

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2019
  • Poruke: 7693

Ja sad mozda ispadam glup, ali jako mi je cudno da ponudis nekom novo vozilo i onda mu ugradis top star nekoliko decenija. Ne u smislu prevazidjen, vec u smislu pohabanosti. Da li je moguce raditi "remont" cijevi?

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22295

A.R.Chafee.Jr. ::.Inženjerijski, izviđački, dva PVO, POLO i jedno tri podverzije BVP. Koji su ostali?
Sanitet
Komandna vozilo cete, bataljona i brigade
TZI (tj. BVZI Smile )
ABHO izvidjac
Minopolagac

offline
  • Pridružio: 22 Mar 2014
  • Poruke: 3539
  • Gde živiš: Bog će suditi mojim neprijateljima,mi samo ugovaramo sastanak.

Insan ::Ovaj Lazo 2x30mm ako i udje u upotrebu u ovoj konfiguraciji ja ga vidim u malim kolicinama kod "Zandarma" da odmjeni njihove Prage, jednostavno Praga nemoze marsevati jednakim tempom kao ostala vozila koje oni posjeduju a da ne pominjem pokretljivosti i oklop.
Jos da se neko od nesvrstanih "zakaci" za ovu konfiguraciju, moci ce nesto i da zarade. :-)


Ma nije sporno da je ovaj projekat poceo od zandarmerije, ali bih vise voleo da vidim spustenije topove, jer mislim da ovako vozilo gubi dosta na stabilnosti.

offline
  • kNikS 
  • Moderator u penziji
  • Pridružio: 31 Maj 2006
  • Poruke: 4633

A.R.Chafee.Jr. ::13892 ::
Negde sam citao da je M-80 imao cak 17 raznih verzija i podverzija od kojih vecina nije usla u operativnu upotrebu tako da treba jos puno da se trude ako zele da ga dostignu.


Inženjerijski, izviđački, dva PVO, POLO i jedno tri podverzije BVP. Koji su ostali?

Санитет, полагач мина, носач Стреле (то је трећи ПВО, ваљда су два СПАТ била), ненаоружани командни.

offline
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12020

Jedan SPAT Foka i Sava sa Strelama. Inženjerijski je minopoloagač. Bar dve komandne verzije, za četu i bataljon, možda planirana za brigadu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1036 korisnika na forumu :: 72 registrovanih, 8 sakrivenih i 956 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 9191vs, AirSremac, aleksmajstor, Apok, Arhiv, as2025, b_z_b, blankspace, bojan_t, bojank, bojcistv, Botovac, BtR-45, Centauro, cifra, deks, Denaya, Devil city 1989, DS01, dusan.l, dusan2022, dushan, dzada, HrcAk47, Inner-Cell, IpMan, istokzapad, jarovitt, Joint Chief, Još malo pa deda, Kajzer Soze, lanishtefm, MarkoD, Michellefromrezistance, milanpb, Miler88, MILO-VAN, milos.cbr, milos97, Misterrno, Mićko, Moldovan, Motocar, Mrav Obrad, nemkea71, OKT, opt1, pablojepao, Panter, pein, PO1974, Prometeus, Remain, Sirius, sistem22, Smiljkovich, ss10, suton, synergia, tomo2, Tumansky, vathra, Velizar, veljkovicdani, Vrač, vrgudinac, vukdra, zlaya011, Zmajac, Zrcalo, Zvonkozvonko