Tenk M-84

428

Tenk M-84

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

Vi ste spali na vod tenkova M-84, u BiH je nedavno bilo prvo gađanje nakon više od 10 godina, Srbija se nada da će dobiti 30 T-72 jer su osamdesetčetvorke u odličnom stanju, a u RH ne mogu naći novaca za modernizaciju jedne bojne koja ostaje aktina već se nadaju da će novaca biti bar za satniju, i to više zbog referenci... koje sile... nema šta...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Па ако погледамо сличне државе, и Словачка, Чешка и Мађарска су спале на по 30 тенкова Т-72, неко им је просто одредио толико реформама. Док су Пољска, и у неку меру Румунија и Бугарска задржале већи број тенкова у активној употреби.



offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16326
  • Gde živiš: Lublana

Ni u JNA se nije za moga služenja vežbalo više nego četom u okolini kasarne ili sa dve čete T-72 kada se išlo na teren i to u kasarni u kojoj je bila oklopno-mehanizovana brigada, ostali tenkovi su bili čisti, odkopčanih akumulatora u hangarima. Ne razumem zašto bi morali biti svi tenkovi aktivni? To je preveliki trošak.

U SV logistički puk izdaje broj tenkova koji su potrebni za vežbanje ostali stoje u hangarima. Najjeftiniji način za vojsku koja ima mršav proračun.

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

Zar SV ne povlači tenkove M-84 iz upotrebe?

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4960
  • Gde živiš: Slovenija

ne. M55S1 če biti povučeni i prodani, ako jih ko kupi

online
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Možda Vijetnamci, ako ponudite razumnu cenu.

offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4960
  • Gde živiš: Slovenija

teško da to kdo kupi. Vietnam ima verovatno pare za modernije tenkove. Ovo če kupiti siromaki ili države koje su na rubu rata i trebajo hitro nešto.

Samo da ne prodamo Kosovu ili Ukrajini

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22268

Vijetnamci su relativno skoro modernizovali svoje T-55 na jako slican standard.

online
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8222

Kos93 ::Па ако погледамо сличне државе, и Словачка, Чешка и Мађарска су спале на по 30 тенкова Т-72, неко им је просто одредио толико реформама. Док су Пољска, и у неку меру Румунија и Бугарска задржале већи број тенкова у активној употреби.
To čak i nije bilo zbog nekog pritiska, već ljudi skontali da su u NATO, niko ih ne napada, nemaju probleme sa najbližim komšijama, što da bacaju pare... Pogledaj koliko tenkova ima Nemačka, a do juče je i Holandija htela komplet da ih se reši. U fazonu, ako Ameri hoće da budu gazde eto neko oni i ginu... Sad se to nešto promenilo ali i dalje mršavo.

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1771
  • Gde živiš: Moslavina

S-lash ::ne. M55S1 če biti povučeni i prodani, ako jih ko kupi


Pročitaj srednjoročni obrambeni program Slovenije za period 2016-2020 i što je predviđeno za M-84... Što se tiće M55S oni su povučeni i namjenjeni prodaji isto kao i sustav Roland, barem tako u spomenutom dokumentu piše...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1060 korisnika na forumu :: 82 registrovanih, 9 sakrivenih i 969 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100jan, 9191vs, aleph_one, aramis s, ArchaBasha, Asteker, b_z_b, bojank, Borski1977, Botovac, cavke, Cirkon, Demi87, dushan, Gitzherai, Hans Gajger, Ikica977, ivan979, ivan_8282, K-1A, Kapetan Hadok, karakaj, kib, kibihrchak, kunktator, kybonacci, Laluvr, Lazur_01, Litostroton, LostInSpaceandTime, Lucky 6, LUDI, mat, mdp92, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Miki 24pbr, milenko crazy north, mist-mist, moldway, Mrav Obrad, nebidrag, nemkea71, nobutado, OKT, oldtimer, Paklenica, Permaldar, ping15, PlayerOne, Ripanjac, Seeker, Sevatar, Sevetar, shaja1, skok, skvara, Spinosa, stalja, Stanislav1970, stegonosa, Stoilkovic, Stojan Mrsavi, superwhy, suton, The_new_Statesman, tm, ulogovan, Username1000, vaci, Vanderx, veljko82, VJ, Vlada78, Vozd0714, W123, XBMC, ZetaMan, Zoca, Zrcalo, 787