Vojna tematika i sedma umetnost

287

Vojna tematika i sedma umetnost

offline
  • Pridružio: 13 Jun 2007
  • Poruke: 2605
  • Gde živiš: South of Heaven

Placidovo "zamrznuto" lice je idealno za pretstavljanje lika Bandure. Stvarno dobar film,hvala na preporuci....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Za filmske radnike, ako ih ima na forumu:
Evo primera, kako bi trebala da izgleda scenografija za ratni film

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

Na žalost nema prevoda Sad
Nadam se da će biti zanimljivo Smile
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

Sinoć sam u okviru programa Kinoscope na Sarajevo film festivalu pogledao film Zemlja zaborava. Film prati dvoje stanovnika Pripyata tokom katastrofe NE u Černobilu i nakon reza od deset godina. Iako nije ratni niti ima neke veze s vojskom ovaj film definitivno treba pogledati. Preporučujem.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 02 Feb 2011
  • Poruke: 33

Naša sam jedan odličan Ruski film



Na Voyne kak na Voyne (1968)
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

At War as at War (Na Voyne kak na Voyne) is a 1968 World War II drama directed by Viktor Tregubovich and based on a story by Viktor Kurochkin. The film tells about the weekdays of the crew of a self-propelled tank destroyer, commanded by the young and inexperienced junior lieutenant Maleshkin. The tank battle scenes are spectacular !


komentar:

The first 3/4 of the film take place behind the front, preparations for the attack (not really a battle) seen from just the point of view of the tank crew, but hundreds of extras, dozens of tanks fill the background, burning buildings, freshly dug-up earth, groups of German POW's being herded away, the atmosphere is re-created on a big scale. The fans subs are very good too.

Možete ga naći na rutor.org
На войне как на войне (1968)

Engleski prijevod
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Pozdrav

offline
  • V. Uzelac
  • Pridružio: 28 Dec 2011
  • Poruke: 664
  • Gde živiš: Bačka Topola

За љубитеље руских филмова ево једног одличног ако га већ неко није ставио овде:

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27349
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Стављао и писао...''Мирна караула''.


ПС
Добри човече, имамо исту компилацију. Феноменалан је избор. Посебно они дискови са музиком емиграције.

online
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22280

When Trumpets Fade/Kad fanfare utihnu.
Lep prikaz da nisu svi heroji u ratu, ali da ono sto odlikuje "dobrog vojnika" je da ce kada treba uraditi pravu stvar.

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Sve zahteva malu predpricu. Naime, sinoc sam, slusajuci jednu od "radio" stanica na netu, cuo pesmu "Cekaj me" (znate vec. ili bi trebalo da znate "Cekaj me i ja cu sigurno doci, svim smrtima u inat..."). Onda sam se setio knjige koju je isti covek, Konstantin Simonov, napisao. "Zivi i mrtvi". Pa sam utvrdio da sam je pre neku godinu pozajmio jednom "kolegi" koji je jos uvek nije vratio (oprosteno mu je, posto je u medjuvremenu otisao u "vecna lovista")... te tako dodjoh do filma, koji sam sinoc "pronasao" i odgledao.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Film, kao i knjiga, predstavlja prvi deo trilogije. Drugi deo govori o bici kod Staljingrada (prvi je uglavnom o letu 1941. g i bici kod Moskve), a treci, nazalost nisam nasao i procitao, a kako sam nasao na netu, govori o periodu sovjetske pobede i kraju rata.

Intgeresantno oko prvog dela filma je da su gotovo svi glumci ucesnici rata, neki i odlikovani. Sam pisac je visestruko odlikovan, zavrsio rat kao pukovnik.
Sta da kazem, a da me razni "revizionisti i kvaziistoricari u nastajanju i razvoju" ne nazovu "rusofilom"?
Jednostavno. Pogledajte film. Iako je crno - beli, iako u njemu nema ni jednog amerikenjca, jedne jedine scene seksa, pa cak gotovo da nema psovanja - (iako je to u ratu gotovo postapalica, verujte na rec), vredi ga odgledati.
Jasno je da nisu svi u ratu heroji. Ali ima postenih kukavica i pokvarenih kukavica. Jedino sto su svi u ratu, to je da su ljudi.

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

Živi i mrtvi, Josip Mlakić je napisao roman identičnog naziva, a Kristijan Milić po njemu snimio film. Film je mogao biti i bolji, ali ga se može pogledati.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5750 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 11 sakrivenih i 5660 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleph_one, ArmFPGA, Arsenije, awathorn, baltazar01, Bo96, bojank, bojanM84, Bosnjo, Ciri1994, Cirkon, d.arsenal321, DeerHunter, dekan.m, Dekanovic, Dimitrise93, djordjemiklusev, drale12, Džekson, Feller, Foxdie, gost321, goxin, Grebostrek, Hans Gajger, Hitri, jaeger, Jester, jodzula, jon istvan, Jozo74, Kajzer Soze, KizJ, Konda, kunktator, ladro, littlebunny, mackenzie, maxim_von_burdengate, mercedesamg, Metanoja, Milan A. Nikolic, milanpb, milanpetkovicv, Milometer, Moldovan, monomah, MrG, nikolapetkovic, niksa517, oldusername, panzerwaffe, peho_atropin, pisac12, Promising0, redstar72, Remain, Remarqe, RiV, royst33, Sale0501, sap, Siti2, Sky diver 29, Srky Boy, ss10, StankoVrankovic, strn, tomo2, tooooom, Troja, v82, Velibor Radoja, Vlad000, Vlada78, Vlajman1957, wizzardone, xAlex2, |_MeD_|