|
Poslao: 25 Apr 2011 11:49
|
offline
- Georgius
- Moderator foruma
- Pridružio: 06 Jul 2009
- Poruke: 5597
- Gde živiš: Novi Sad
|
Нису погрешили. Мени у војној књижици пише АРЈ - ПВД (Артиљеријско ракетне јединице противваздушних дејстава)
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 25 Apr 2011 11:54
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7613
|
Мени је занимљиво то да се поново јавља 890.мхе, што значи да су издвојили хеликоптере из 138.трае.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2011 11:59
|
offline
- Pridružio: 03 Maj 2011
- Poruke: 2345
|
Kos93
Е ово је бисер над бисерима...Ваздухоловно-ремонтни завод у саставу Ваздухопловства!!! Где то у свету видеше наши "научници"...Па ће сад Комадант ваздухоловства да развија нове ремонтне технологије..и надгледати комерцијалне програме овог завода ??? Ово води на пут..претварања Завода у аеродромску радионицу! Нема нам спаса.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2011 12:16
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8228
|
@djordje
Zavod je u sastavu MO, ne znam da li je i formalno podredjen RV ali to je bila nuznost. Verovatno je samo forma u pitanju, ima ih koji znaju bolje.
Dok je zavod bio izdvojen i samostalan nije funkcionisalo. Ovako svoje aktivnosti i kapacitete prilagodjava potrebama RV kao glavnoj musteriji, samostalno na trzistu ne moze da prezivi, bar ne moze a da istovremeno zadovolji potrebe naseg RV.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2011 13:02
|
offline
- Pridružio: 03 Maj 2011
- Poruke: 2345
|
Napisano: 07 Jun 2011 12:59
stegonosa
Чекај..чекај...МО и Војска су два различита појма и две "одвојене касе" и два одвојена ланца управљања..односно командовања. Дакле, моје питање је дали је завод у органском саставу Ваздухопловства, односно Војске (Генералштаба) или је о органском саставу МО?
Разумео сам раније излагање да је у саставу Ваздухопловства...а то значи у саставу Војске.
Dopuna: 07 Jun 2011 13:02
markantun
Колико знам...Хрватска је Русији нудила "џоинт-венчер" посао за развијање регионалног центра за ремонт руских хеликоптера у Великој Горици...но нисам упућен...докле се стигло са том иницијативом.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2011 13:09
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
Ipak se izvinjavam, VZ Moma STanojlovic je u sastavu V i PVO.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2011 13:19
|
offline
- Pridružio: 03 Maj 2011
- Poruke: 2345
|
zixo
Невероватно..??!! Где ће им душа ? Ово води само претварању Завода у аеродромску радионицу !
У технологије се улаже и кад тренутна ситуација исте не оправдава..јер оне доносе будућност и курентност на тржишту..?? Сад наручилац радова-купац..сам себи прави уговоре...где то има на овоме беломе свету...И колико ће да потраје..ово неодрживо решење?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2011 13:20
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8228
|
Prema sajtu VS, podredjen je VS (RV I PVO), kao sto je i TRZ Cacak formalno deo kopnene vojske.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2011 13:23
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
Mozda jesi u pravu ali raspitaj se malo kako i koliko sada radi Zavod a kako je radio pre nego sto je usao u sastav V i PVO. Stanje je i dalje tesko ali dosta bolje nego pre npr. 5 godina.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 07 Jun 2011 13:25
|
offline
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8228
|
@djordje
Kao sto sam rekao, zavodi su pre ovog resenja bili na izdisaju. Postojeca struktura im je omogucila stabilno finansiranje i odrzivost. Kada se stvore uslovi verovatno ce se nesto opet menjati.
Zixo je oba puta bio brzi od mene.
|
|
|
|
|
|