|
Poslao: 05 Dec 2014 23:13
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
Sta reci kad jednoj Austriji SAAB 105 ucestvuje u airpolicingu
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 06 Dec 2014 11:40
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16325
- Gde živiš: Lublana
|
A zašto bi na jedan Pajper ili Cesnu naterao Eurofajter?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Dec 2014 12:15
|
offline
- Pridružio: 14 Mar 2011
- Poruke: 3148
|
Zato što Turci mnogo putuju pa ne mogu svi da se naguraju ni u Pajper ni u Cesnu.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Dec 2014 12:46
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16325
- Gde živiš: Lublana
|
Ako se ne radi o Pajperu ili Cesni onda nemoj da troluješ. Nije 3 x 3 = četvrtak!
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 06 Dec 2014 13:14
|
offline
- Pridružio: 14 Mar 2011
- Poruke: 3148
|
Pokušavaš da podjebavaš sa Cesnama a očigledno ne znaš kolika je brzina nekih njihovih modela.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 08 Dec 2014 15:23
|
offline
- weez

- Elitni građanin
- Pridružio: 23 Apr 2011
- Poruke: 1504
- Gde živiš: Planet Earth
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Splićanin Vuković brži od Buljubašića: Letio sam i upravljao MIG-om do ruba svemira
...Prvi let u borbenom lovcu iznad ruskoga glavnoga grada organizirali smo još 1993. godine. Letovi su organiziraju u zračnoj bazi „Sokol“ blizu Moskve...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Dec 2014 10:39
|
offline
- mareCar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2008
- Poruke: 3380
|
yrraf ::I meni nije jasna ova vest. Prvo, ko bi normalan držao trenažni avion na dežurstvu, a drugo šta bi tačno taj trenažni avion mogao da uradi da je u pitanju bila letelica koja je oteta. Čini mi se da nismo jedina zemlja sa mozgovima u vrhu države. Još je tužnije kada shvatiš koliko je ta država bogatija od svih naših zajedno.
Austrijanci ga drze. Imaju vesti o tome.
Uradio bi isto kao i lovacki avion. Nije da lovacki avion ima odobrenje da obara civilne avione, bar ne u Austriji. A oteti avioni uopste nisu svrha air-policinga, to je pogresno shvatanje zadnjih 10 godina.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Dec 2014 17:47
|
offline
- Mercury

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jul 2008
- Poruke: 10454
|
Svrha airpolicinga jeste da opravdas postojanje borbene avijacije.Sve ostalo je prica za politicare i pacifiste.
Borbena avijacija obezbedjuje suverenitet nad vlastitim nebom, ti uspostavljas kontrolu, a to da li ces presretati Cesnu, oteti putnicki mlaznjak, ili komsijskog lovca, tu se ne treba praviti razlika, jer neces drzati 5 tipava aviona u dezurstvu vec jedan, onaj najsposobniji.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Dec 2014 19:43
|
offline
- jazbar
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Dec 2009
- Poruke: 16325
- Gde živiš: Lublana
|
Držiš dva tipa. U austrijskom primeru Saab 105 i EF2000. Glede na tip aviona koga presrećeš šalješ u presretanje odgovarajuči avion. Nemožeš slati u airpolicing avion koji najmanju brzinu leta (stall) znatno veču nego je brzina leta aviona koga presrećeš. Znači ako presrećeš Piper ili Cesnu (propelerac) šalješ Saab 105. Ako presrećeš brži avion ili neznan tip letelice šalješ EF2000. Ovakav način prišpara ogromna sredstva ako je satnica prvog aviona 2.000€, a drugog 10.000€.
|
|
|
|
|
|