PAT 30/2mm M53/59 Praga V3S

42

PAT 30/2mm M53/59 Praga V3S

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7613

Uzice ::CHARLIE JA. ::



Праге током транспорта возом у Ужицу. Вероватно су ишле пут Бара па одатле бродовима ка Африци.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Jan 2014
  • Poruke: 517

Ne bi me zacudilo da je Rvanda nabavila neki broj Praga ....i onda jedan se "nekako" nasao u rukama pobunjenika kad su zaposeli grad Goma (Kongo) koji je na samoj granici sa Rvandom. Samo jedna Praga je vidjena u Gomi.



offline
  • Pridružio: 08 Sep 2005
  • Poruke: 5729

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Oboren Mi-24 sa "vatrenim oružjem većeg kalibra".

Želeo bih samoda pitam kretene koji su otpisali PAT i PRAGE kao "Neperspektivne" šta kažu na ovo....

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

А шта да обарају ПАТ-ови и Праге када је у окружењу од борбених хекликоптера оперативно 4-6 Ми-24 (Мађарска и Македонија) и неколико Пума (Румунија)?

offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3844
  • Gde živiš: JAGODINA

Stara priča, ništa...
Mene jedino "boli" što nisu prebačene u KoV. Sad
Ali to je sada gotova stvar. Zna li se koliko Praga smo imali, koliko je uništeno u ratovima, koliko rashodovano i šta je sa ostalima (izvoz, skladište, nešto treće...)?

offline
  • 13892 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 15 Jun 2009
  • Poruke: 1548

Preko 700.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Видите да ли има на теми скен или пдф Радићевог чланка о Праги у Одбрани.

offline
  • Pridružio: 18 Feb 2013
  • Poruke: 6161

Ako je nesto ostalo u skladistu,to nece niko da kaze ni pod razno!

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Наравно да је остало, то није никаква тајна.

offline
  • Pridružio: 28 Okt 2007
  • Poruke: 848



slika sa nekog ruskog sajta, jbg. izgubio sam link GUZ - Glavom U Zid

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3788 korisnika na forumu :: 39 registrovanih, 1 sakriven i 3748 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 10x10.9, 33 bren, 9k38, Avalon015, Bojan198527, Bubimir, BUDDAR70, Comyymoc, darkojovxp, Deki Duga Devetka, Doc, drimer, DS01, Dzambas, Jager715510, Komentator, kutija11, MILO-VAN, Milometer, MiloradKomadic, Moldovan, morava_01, nebidrag, Nele79, nelezele, Opeshek, Oscar2, panzerwaffe, Prečanin30, rovac, S-lash, SlaKoj, Slingshot, stingD, Szigetwar, vathra, VekiJ, voja64, zziko