Automatska puška 5,56mm M21

228

Automatska puška 5,56mm M21

offline
  • Pridružio: 13 Sep 2010
  • Poruke: 2398

Кад би Застава дорадила М21 и од ње направила пушку која превазилази оно што је било модерно пре 25 година, онда би ВС можда и прешла на исту. Овако, мислим да нико не види рачуна од увођења нове пушке и новог калибра.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 15 Jan 2013
  • Poruke: 69

Za vasu informaciju VS polako prelazi na pusku m21



offline
  • Pridružio: 13 Sep 2010
  • Poruke: 2398

Полако? Кад ће прећи, 2114.?

Где се и када користи осим за сликање и мировне мисије?

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

U KZB, na VA...

offline
  • Pridružio: 13 Sep 2010
  • Poruke: 2398

Може бит' да грешим, али нешто их не видех током задње три посете НГШ том простору (КЗБ)

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454



Ziveli

offline
  • Pridružio: 13 Sep 2010
  • Poruke: 2398

ОК, може бити да грешим. Ziveli

Ако опет није у питању прилика за сликање.

јануар 2013.



октобар 2012.



јул 2012.

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

bice da zavisi od baze do baze, to se na primer vidi u opremanju uniformom M-10...neki su je dobili jos krajem 2011. ili pocetkom 2012. nisam siguran, a evo neki je ni na leto 2012. jos nisu imali...

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2475

Neko reče da je M21 lakša? M70+ pun okvir= 4,570 Kg a M21+ pun okvir = 4,863 Kg. Bar tako pravila kažu, a i kad sam je prvi put dohvatio... razočarah se po pitanju težine.

offline
  • Recce 
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 18 Apr 2011
  • Poruke: 6367

Kada vec pominjemo masu - treba napomenuti da je "krivac" za najveci deo mase upravo cev puske. Ali, ona zbog toga trpi znacajno veci rezim automatske paljbe bez pregrevanja i promene tacke pogodka. Provereno.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1139 korisnika na forumu :: 46 registrovanih, 5 sakrivenih i 1088 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A3C, Aleksej, AudioTehnica, bakovaca, BB, boranin45, Bubimir, BUDDAR70, CHARLIE JA., debeli, drimer, Džekson, Electron, farabut, GeoM, Georgius, Gheljda, Gogi_avio, Hardenberg, ikan, Ivoo, JOntra, Jose, Kalem, kaskadija, Koser, kutija11, leopard83, Lester Freamon, ljuba.b, MountAndBlade, nebidrag, Oscar, Parker, raketaš, sspp, Valter071, Vasilije Budović, VekiJ, Veless, vladom6, vukajlo71, yip314, zemljanin, Zorge, zziko