Automatska puška 5,56mm M21

226

Automatska puška 5,56mm M21

offline
  • profesor Istorije
  • Pridružio: 06 Okt 2008
  • Poruke: 701
  • Gde živiš: tu, u kraju

sine i novi kundak



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7899

dejina811 ::sine i novi kundak

I dobos i mocnija od M21 Zagrljaj



offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 38085

nema velike razlike osim što je veći i jači kalibar to je sve Smile

offline
  • Pridružio: 15 Feb 2013
  • Poruke: 30

Kundak ste uprskali ostalo dobar stari kalaš , sviđa mi se AKSU poklopac
inače ovo je zasad najbolji sistem za preklopne kundake koji sam vidio i
isprobao na AK klonovima

offline
  • Pridružio: 07 Dec 2012
  • Poruke: 623
  • Gde živiš: Niš

malo je off topic, ali nisam znao na kojoj temi da proverim...
Prema tom modelu opremanja vojnika pesadije, predvidjeno je naoruzanje kalibra 5,56 (M21), kao i 7,62X51 za komandira odeljenja (M77)??
tako sam procitao u Y-reportu 28, mada je to iz 2009. godine, ne znam da li su izbacili ovaj drugi kalibar, uglavnom pisalo je o modifikovanoj verziji M77 sa oznakom ABX :


offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

M70 koju je postavio Boksi pre par postova je zvanicna modifikacija koju koristi zandarmerija. Nista radikalno. Promenjen je kundak, obloge i postavljen red dot nisan, mislim da rekose da je Aimpoint proizvodjac. Za cev nisam siguran, mozda je i tu nesto radjeno, osim kompenzatora sto je ocigledno. To je trebalo da se odradi sa svim puskama u zemlji i da se u startu odustane od M21

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 38085

britanski plaćenik

offline
  • duxhm  Male
  • Legendarni građanin
  • vojnik
  • Pridružio: 12 Maj 2010
  • Poruke: 2926

Na nekom stranom forumu sam procitao da placenici u Iraku i Avganistanu uglavnom koriste puske AK sistema. Izmedju ostalih M70 i M21.

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4960

duxhm, kakav je to kompezator, kao sa starih skraćenih mađarskih kalaša sa plastičnim prednjm rukohvatom?

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2011
  • Poruke: 3747

Magnum pi ::Kundak ste uprskali ostalo dobar stari kalaš , sviđa mi se AKSU poklopac
inače ovo je zasad najbolji sistem za preklopne kundake koji sam vidio i
isprobao na AK klonovima

Nije bas izuzetno lep ali barem po meni jedan od najprakticnijih kundaka.Moze da se sklopi/rasklopi bez skidanja ruke sa rukohvata. Druga prednost je sto se gotovo nikada ne rasklima kao onaj kod AB2.


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1218 korisnika na forumu :: 93 registrovanih, 5 sakrivenih i 1120 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100ka, _Rade, AleksSE, Andy, Armadillo, Asparagus, Betta, Bookie90, Boris1705, Borx, BraneS, Coabelgrade, Darko8, Darth Wader, Dejan_vw, Dexlex, DezurniOperativni, Django777, draganl, Dragon Order, Dvogled, Giskard, GveX, Hans Gajger, ILGromovnik, istina, Jager715510, jalos, Jan, Jester, Kajzer_Soze, kaput21, kikisp, Klecaviks, Kontrausluga, Koča, Kriglord, kuntakinte, Kuroje, kybonacci, Laluvr, Lelemood, LostInSpaceandTime, Lucky 6, luka35, Makarid, Markan90, marsi, Miletić Zoran, milimoj, Milos1389, mir, mladen.zovko, Moldovan, N.e.m.a.nj.a., narandzasti, nazgul75, Ne doznajem se u oružje, nemkea71, Nepopravljivi, Neutral-M, niksa517, NNPD, oddsock, Pavel Medved, Phaeton, RED4G-304, redstar72, renvoi, s0ne, sabros, sap, saputnik plavetnila, savaskytec, Semberija, sova72, stevo svinja, svnedelja, tachinni, Tandrkalo, theNedjeljko, Titan, trpche, Username1000, Vanderx, vaso1, Vl veliki, wizzardone, Zastava, zemljanin, zhuki8, zlaya011, zubri