Formacije Kopnene vojske

240

Formacije Kopnene vojske

offline
  • nuke92 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 29 Mar 2018
  • Poruke: 675

@A.R.Chafee
Znam, pitanje se odnosi na zvanične izjave. Imam i ja crteže.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Jan 2018
  • Poruke: 114

Али није продана, којекуде причало се о повратку у гарнизоне Неготин, Пирот и Сурдулица.
Тренутно су у Зајечару 31. и 32. пјешадијски батаљон, вјероватно је други неактиван, било би логично да га преселе ето у Пирот и да се ради на попуни.



online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12019



Galoni, galoni, svi galoni ikada. Dosadno je, ali šta ćeš.

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7610

Занимљиво је упоредити где је свет отишао са војном логистиком а где смо ми.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8111
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Logistika male zemlje neutralne , sa svih strana lako dostupne neprijateljskoj vatri je druga prica .

Mada ne vjerujem da ima mnogo pomaka od JNA/VJ vise je bi bilo nazad ...

online
  • Stručljak-Penal
  • Pridružio: 27 Avg 2018
  • Poruke: 12019



Teška divizija.

offline
  • Pridružio: 25 Jun 2021
  • Poruke: 37

Nova satelitska slika kasarne u Loznici - Klupci gde je smešten novoformirani 111. pešadijski bataljon 1. brigade KoV. Radovi na kasarni su intenzivirani.


offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22285

"Koreni poraza", stanje tehnike i ljudstva jedne ruske brigade u SVO. Da nije tuzno bilo bi smesno.



Komanda brigade - 22 coveka
"Bataljon" veze - 27 ljudi
Jedan jedini MS bataljon, sastava:
1. MS ceta - 74 coveka, 8 x MT-LB, 1 x Fagot
2. MS ceta - 60 ljudi, 8 x MT-LB, 1 x Fagot
3. MS ceta - 63 coveka, 7 x MT-LB, 1 x Fagot
MB "baterija" - 33 coveka, 3 x MB 120mm 2B11, 5 kamiona
Snajperski "vod" - 12 ljudi
Artiljerijska baterija - 44 coveka, 5 x 2S3
Baterija SVLR - 55 ljudi, 5 x BM-21 Grad
"Baterija" POLO - 10 ljudi, 2 x 9P149 Shturm
PO baterija - 21 covek, 5 x Igla, 5 x ZU-23

I tako dalje...

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7610

8 тенкова и 30ак МТЛБ за целу бригаду???

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22285

Da, da. A niko nije imao muda da kaze "Da li ste vi bre normalni?"

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 976 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 10 sakrivenih i 898 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 357magnum, A.R.Chafee.Jr., acatomic, airsuba, Apok, ArmFPGA, Belisarius, Bo96, Bojan198527, bojcistv, Brankojle, C-Gun, Chainsaw, cvrle312, darionis, Dorcolac, efektiva, Electron, eulereix, gajasvi, Georgius, goran.vvv, gregorxix, Hans Gajger, HogarStrashni, Igritelj, Jeremija98, kikisp, Lance Guest, lord sir giga, mainstream, Marko Marković, mat, mercedesamg, Milometer, Milos ZA, MiroslavD, Mićko, mm1811, Mzee, neko_drugi, nikolapetkovic, nixos, OldKresoje, oldtimer, ozzy, Piani Jazzer, Primus17, rakivan, repac, Semberija, skok, skvara, ss10, stegonosa, t.e.m.p.l.a.r., Tas011, Tihi86, Tila Painen, Trpe Grozni, TRZH92, ujke, vaso1, Vlada78, vrgudinac, Zimbabwe, Zmajac