Rat Rusija-Ukrajina 2023 - komentari

1340

Rat Rusija-Ukrajina 2023 - komentari

offline
  • Kibice 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 13 Feb 2020
  • Poruke: 669

Bilo kakvu verziju zauzimanja Energodara i ucenjvanja njime odbacite. To nece niko dozovliti, Ruse boli ona stvar i sa ucenjivacima nece razgovarati, a ako se sta desi taj radioaktivni oblak moze da okrene i ka Poljskoj i dalje u dubinu.

Na sve upade i pokrete Ukra u vecem obimu, Rusi ce odgovoriti slanjem rezervi koje su na poligonima i dalje i zaustaviti njihovo napredovanje i to je to. Poziciona borba iznurivanja, u kojoj Rusi pobedjuju. Jbg, nekad ce morati da se zarumene kao kad su upali Ukri juce u belgorodsku oblast, kao kad je potopljena Moskva itd. Ali to je sitnica u odnosu na pobedu na kraju.
A i uvek imaju opciju da napadnu na Harkov/Sumi/Ceringov ili sa tih pravaca , kao i iz okruzenja tih gradova da krenu dalje ka Kijevu opet. Sa malo sporijim tempom napredovanja. Sve sto treba imaju. Tako da se oni pitaju. Pala muva na slona ( Belgorod) sto bi moja baba rekla.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Jun 2022
  • Poruke: 1307

Белгород је класична ПР кампања. Уосталом као и све акције украјинске војске. Они од почетка воде ПР рат.
Након пораза у Бахмуту потребна им је медијска дистракција.



offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 7986
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Malo detalja sto sam pokupio po razlicitim vjestima ( a svako plasira informacije da pasu njemu ).

Ukrajina trazi jos vojne pomoci a donatori se pitaju dokle i ima li poente toliki novac trositi uz ugrozavanje svjetskog mira posto nema nekih pomaka na terenu a sfradanja se nastavljaju.
Zauzimanje Bahmuta se nekako poklopilo sa sastankom G7 ( da li je proracunato ili ne ) a vjerojatno se spremala kontraofanziva u ovo vrijeme ali su izgleda unistena skladista za snabdjevanje te ofanzive odlozila ili ugasila kontraofanzivu prije nego sto je pocela . Znamo da su bila izvodjena dejstva i da je unisten Patriot , znaci pogodili su ima glavne adute .

To je vjerojatno i razlog ovoj akciji od jucer. Propagandno zvuci jako . Negdje su morali udariti a nasli su gdje je tanko ( Ruska aljkavost )

Avioni F 16 bi usli u paket sa kupovinom F35. Znaci nije to iz nekih Americkih stokova .
Neke EU zemlje EU kupuju F35 avione a imaju F16, ti avioni bi bili isporuceni Ukrajini . ( F 16 ) . .

Ukrajinski piloti za F16 bi bili spremni za par mjeseci , ali za logistiku i odrzavanje bi trebalo vise .

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2011
  • Poruke: 1312

Javljaju da su još 2 sela jugoistočno zauzeli Ukri, videćemo da li je istina.

offline
  • Kibice 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 13 Feb 2020
  • Poruke: 669

Svakako je vreme da se proglasi ratno stanje, od blamova duz granice bride obrazi. A ni Konasenko ne moze vise da cita sa "idiota", mislim da se i njemu smucilo da se pravi blesav.

offline
  • Apok  Male
  • Elitni građanin
  • Izrada proPotipova
  • Pridružio: 27 Apr 2013
  • Poruke: 2469
  • Gde živiš: Beograd

Напротив. Баш би то ови и хтели. Запад не зна ништа друго него да ескалира.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

goxin ::
Ukrajinski piloti za F16 bi bili spremni za par mjeseci , ali za logistiku i odrzavanje bi trebalo vise .

da, ali kao vozač koji je tek položio vozački i još napipava gdje mu je kuplung, a mora voziti utrku protiv iskusnog vozača relija.

offline
  • Pridružio: 07 Sep 2011
  • Poruke: 153

Na one na radusi je krenula vojna policija sa m48 puskama. Na ove je krenula najsposobnija ruska vojska. Zanima me da li ce ih sve instant likvidirati ili ce ih pohapsiti i poslati na dugogodisnje robije

offline
  • Pridružio: 26 Mar 2022
  • Poruke: 4373

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

GP":Rusko Ministarstvo obrane objavilo je snimke kako gađaju položaje AFU-a u Belgorodu"

Neki ozbiljni twiteri ovaj upad ukra uopšte ne komentiraju.

offline
  • Pridružio: 20 Jun 2014
  • Poruke: 8009
  • Gde živiš: Zagreb

Bobrock1 ::https://twitter.com/WarMonitors/status/1660970272617377794

GP":Rusko Ministarstvo obrane objavilo je snimke kako gađaju položaje AFU-a u Belgorodu"

u zadnjoj sekundi videa praše po njima kasetnim.

02 Jan 2024 01:06 Georgius Zaključavanje topica Razlog: Kraj godine.  
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1752 korisnika na forumu :: 28 registrovanih, 1 sakriven i 1723 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 100ka, ALFASPORTIVO, AMCXXL, Bacac202, Bojan85, darkkran, draganl, gorankuba, GrobarPovratak, grunff2, HrcAk47, Jaxupa, JimmyNapoli, Jose, Kamov, Komanca, Kontrausluga, lord sir giga, Nobunaga, Putnik22, renvoi, Saša31LPB, Stefan M, vrlenija, Zastava, zlaya011, Zmaj Tolak, Žoržo