|
Poslao: 30 Apr 2022 13:14
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: Parker, babaroga, Denaya, goran.vvv, Bubimir, chichabg, Zmaj001, arzak, Istman, Vatrogasaccc, kraJo, Mihail, Žrnov, mgolub, zlaya011, BraneS, ILGromovnik
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Novak.Asterix ::Priča se o nuklearnom ratu sve više. Japanci su kapitulirali 15 avgusta 1945, 9 dana nakon bacanja prve atomske bombe na Hirošimu i 6 dana nakon druge na Nagasaki.
Ono što je tu interesantno je da su jastrebovi hteli da nastave rat, Hirohito je čak preživeo pokušaj puča i naredio prihvatanje uslova za predaju.
Imam utisak da u Ukrajini Zelenski ne bi prihvatio predaju ni nakon taktičkih nuklearki, on je tip čoveka koji je spreman da uništi celu zemlju i da ide do poslednjeg ukrajinca a zapad mu u tome povlađuje i pomaže.
Čini se mnogo stepeni luđi i od militarističkih japanaca u ww2.
Doveli su svet do takvog stanja da se priča o nuklearnom ratu, što je apsolutno neprihvatljivo i zapad bi umesto naoružavanja morao da insistira na pregovorima, idioti na svim stranama bi rado odveli ceo svet u 3pm.
Ne priča se, nego pričaju Amerikanci i njihovi sateliti, a naše vlasti i mediji na žalost spadaju među njih.
Cilj je kao i mnogobrojnim drugim izmišljenim pričama, da se Putina prikaže kao poludjelog čovjeka koji je uzurpirao Rusiju i pomoću nje želi uništiti svijet samo zato što je lud.
U stvari to je onaj klasični crno-bijeli model iz Jamesa Bonda, koji je njima vrlo blizak i doživljavaju ga kao realnu situaciju iz života, jer ta generacija koja je cijeli životni vijek provela u miru, bližih iskustava o tome i nema.
Tako oni stvarno misle da negdje postoje mega-zli ljudi kojima je jedini cilj uništiti svijet, a sveta dužnost njihovih država je da se protiv toga bore, pa ako treba i sredstvima koja nisu sasvim zakonita. To njihovim vojnicima onda daje osobni moralni legitimitet da "po potrebi" rade i zvjerstva.
Zato i prolazi ta cjelokupna pravednička priča, kao i humanitarne gluposti prvih "dama" i njihovih izopačenih humanitarnih balova i sve druge retoričke perverzije Zapada.
Vi kad razgovarate s tako uljuljkanim ljudima na Zapadu, ne možete vjerovati kolike su razlike između naših percepcija praktično svega.
Samo mi "sretnici" koji smo silom prilika svašta doživjeli smo u stanju čitati između redova i kritički o svemu razmišljati i to više puta.
Srećom, realnost polako kuca i na njihova vrata, a bijeda je najbolji učitelj, pa će se i oni educirati i opametiti i svijet će biti normalniji u nekoj doglednoj budućnosti.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2022 13:18
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
riva ::
Prije i nakon II rata se lovilo dinamitom.. a nakon ovoga zadnjega rata najcesce sa M75
Tako treba. Sigurnost na radu na prvom mjestu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2022 13:21
|
offline
- Pridružio: 13 Apr 2022
- Poruke: 1190
|
babaroga ::
Odlican komentar, i iz iskustva.
Ja pisem po knjigama. Ali i knjige kazu da se podrska dodjeljuje jedinici koja izvodi akciju i da komandant te jedinice komanduje i vatrenom podrskom. Naravno postoji i vatrena podrska kojom komanduje visi nivo komandovanja (kod Rusa brigada, divizija ili armija, ili cak i front) ali ta pordrska se zove po potrebi i odobrava, nije na izvolte. I traje dok se dobije. Avijacija, pogotovu strateska a ili i dio takticke, ce sigurno bitri pod komandom viseg nivoa od bataljona.
Kod prodora, mora da ima posebna mobilna jedinica za iskoriscavanje prodora. Jedinica koja vrsi prodor nema ni snaga ni svjezine da ide u dubinu nakon prodora.
Slažem se sa rečenim, uz opasku da su moja ili naša iskustva trvijalna u odnosu na razmjere angažovanih sredstava i ljudstva u konkretnom slučaju, a i zadataka koje treba izvršiti.
Prosto, mene nervira ta formacijska rigidnost i negodujem što nakon toliko stotina ratova nije unaprijeđen sistem komandovanja i upravljanja vatrom u tako specifičnim situacijama.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2022 13:32
|
offline
- amaterSRB

- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Jan 2014
- Poruke: 1688
- Gde živiš: na zalasku sunca
|
- 15Ovo se svidja korisnicima: S2M, rovac, Jovan Nenad, danijell, Bubimir, komkom, Šraf, vukovi, Mihail, Shinobi, AleksSE, sovanova95, amstel, BraneS, raskoljnikov
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Citat:Liman oslobođen?
Citat:
Украјинци су (на северу) већ изгубили Лиман и Нову Дмитровку.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Данас, након што видех ФК3 на Батајници, додуше не уживо, ми је већ је срце пуно. А сад кад видех да је Рус ушао у ЛиманА још ми је драже 👹
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2022 13:34
|
offline
- kunktator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2016
- Poruke: 3242
|
@Rocker @babaroga
Da se nadovežem...
Zapadni "analitičari" dosta su trubili o navodnoj nesposobnosti Rusa da organizuju sadejstvo avijacije i kopnenih snaga tj blisku vazdušnu podršku. Na stranu njihova pristrasnost ali ima tu nečega ipak.
Ne samo radi proboja jako utvrđenih linija. Pitam se da li bismo gledali one razlupane kolone da su komandiri grupa imali na raspolaganju po par Grača ili Aligatora kad naiđu na problem? I koji bi se stvorili nad pretnjom u roku od 90 sekundi po pozivu?
To naravno nije uvek moguće, naročito ne protiv snaga koje imaju pristojan PVO. Lako je Amerikancima da traže podršku za svaku sitnicu kad su uglavnom ratovali protiv bedno opremljenih protivnika. Čak su se možda i previše razmazili i navikli na tu udobnost.
No, poenta je na sadejstvu, na koordinaciji. Da li je potrebno da svaka prethodnica sa sobom vodi i ataširanog čoveka specijalizovanog za navođenje ili je moguće da komandujući oficir preuzme i taj posao?
Kako to Rusi rešavaju?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2022 13:34
|
offline
- Pridružio: 21 Mar 2022
- Poruke: 440
|
Čoveče, ovi izveštaji ukrajinskog ministarstva odbrane o ruskim gubicima su stvarno neka posebna dijagnoza.
190 aviona... Pa čoveče.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2022 13:37
|
offline
- Drug pukovnik

- Legendarni građanin
- Pridružio: 31 Dec 2011
- Poruke: 5693
|
- 28Ovo se svidja korisnicima: Jovan Nenad, aleksandarbl, Stevio, VladaNS1978, danijell, amaterSRB, ladro, W123, Rocker, goran.vvv, Panter, Šraf, Georgius, Vatrogasaccc, Mihail, Insan, sremac983, sovanova95, peruni, Dorcolac, djordje92sm, proka89, Alibaba1981, zlaya011, Griffon vulture, BraneS, ILGromovnik, raskoljnikov
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Kako se preko noći sve promjeni. Mig-29 desetljećima bio krš neupotrebljivi, a sad ovaj duh svevišnji sve pojebo.
Po ovome kad se ovo ukuje kao fakt biće da je Mig-29 i najbolji mlazni avion svih vremena
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2022 13:42
|
offline
- Pridružio: 21 Mar 2022
- Poruke: 440
|
Ja mislim da je Duh Kijeva potreban pre svega Americi...
Bez zezanja... Tom Kruz ove godine izbacuje novog Top Gun-a i bila je prošle godine aktuelna priča kako će to označiti kraj istorije avijatičarskih blokbastera, i bila je priča koliko je zapravo Holivud kroz Top Gun franšizu kulturološki i propagandno doprineo interesovanju i sklonosti tadašnjih generacija ka avijaciji.
Tako da... Kroz priču o Duhu iz Kijeva, koja se sada umesto kroz medijum filma, plasira kroz medijum modernog doba i fenomena kao što je internet, i koja omugaćava adaptacije kroz različite žanrove, dobija se opet jedna priča i prilika da se popularizuje ideja pilota borbenog aviona.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 30 Apr 2022 13:43
|
offline
- slonic_tonic
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Jun 2014
- Poruke: 8009
- Gde živiš: Zagreb
|
- 23Ovo se svidja korisnicima: ladro, S2M, amaterSRB, Denaya, Milan A. Nikolic, Panter, vukovi, arzak, aleksandarbl, sremac983, novator, francis begbie, babaroga, Žrnov, sovanova95, djordje92sm, nobutado, zlaya011, Griffon vulture, bigfoot, BraneS, ILGromovnik, raskoljnikov
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
S2M ::
Ghost of Kyiv dies in battle ‘after shooting down 40 Russian aircraft’
Ne vjerujem u duhove. Ni u vještice, ni vampire.
Jedino u babarogu, a prije nisam ni to.
|
|
|
|
|
|