|
Poslao: 24 Jun 2022 09:53
|
offline
- Pridružio: 05 Apr 2010
- Poruke: 64
|
- 28Ovo se svidja korisnicima: FOX, Voja1978, Kristian_KG, GrammaticalAnalysis, upitnik, Metanoja, Lord Nem, VladaNS1978, Parker, Još malo pa deda, amaterSRB, Vatrogasaccc, Bubili, rovac, nobutado, Sterilizacija, slonic_tonic, ladro, Atenjanin89, srbijaiznadsvega, mgolub, black venom, Frunze, brundo65, BraneS, darcaud, nemkea71, Vlada1389
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Onaj lipconja Boris Džonson izjavi da Ukrajini nije vreme za loš mir...verovatno čeka da cifra stradalih dođe do miliona, pa da bude vreme. Strašno šta Ukrajinci sebi dozvoliše...i ka čemu idu.
Da spomenem i jučerašnje blesavljenje u Briselu. Odveli ove naše komšije, da budem fer ovaj naš se i izvuko, da gledaju kroz izlog kolače u EU i da se raduju što ih vide. Ukrajinci (i Moldavci) dobiše dozvolu da uđu u čekaonicu...i da čekaju. Nek uđu tamo (u EU) pre nas, i ispred wc-a propustiš onog kome je hitnije.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine, reče jedan pametan.
Ne znam što ovo poslednje napisah...
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:01
|
offline
- fantom_S

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Avg 2011
- Poruke: 3685
- Gde živiš: treći kamen od sunca
|
- 31Ovo se svidja korisnicima: zlaya011, Lieutenant, zoran MKD, doklevise, sasabanjac, Još malo pa deda, S2M, amaterSRB, Vatrogasaccc, mnn2, Bubili, maiden6657, rovac, kybonacci, Sterilizacija, slonic_tonic, DonRumataEstorski, Wrangler, Panter, rikirubio, vukovi, dragoljub11987, black venom, Kristian_KG, Insan, brundo65, BraneS, djordje92sm, nemkea71, sovanova95, crnogorac
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Руси ослобађају Донбас, БиХ није добила статус кандидата за ЕУ, дан не може бити бољи.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:07
|
offline
- kunktator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2016
- Poruke: 3325
|
vathra ::Догађаји претходних дана на фронту око Доњецка су врло значајни.
Мислиш на град Доњецк или на Доњецку област? Ја нигде нисам видео неко значајније померање украјинских положаја од Маринке на западу Доњецка до Авдејевке на северу. Било је повлачења тек тамо код Светлодарског резервоара, код Новолуганског.
Дај неки извор, ово би могло бити врло значајно ако је тачно (ако је код самог Доњецка).
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:08
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2013
- Poruke: 3112
|
Sad NATO mora malo više da zapne sa doniranjem tehnike. Biće ohoho toga napušteno i uništeno na ovom potezu od Kramatorska do Lisičanska.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:12
|
offline
- Pridružio: 21 Maj 2008
- Poruke: 16630
|
kunktator ::vathra ::Догађаји претходних дана на фронту око Доњецка су врло значајни.
Мислиш на град Доњецк или на Доњецку област? Ја нигде нисам видео неко значајније померање украјинских положаја од Маринке на западу Доњецка до Авдејевке на северу. Било је повлачења тек тамо код Светлодарског резервоара, код Новолуганског.
Дај неки извор, ово би могло бити врло значајно ако је тачно (ако је код самог Доњецка).
Наравно да мислим на догађаје на потезу Северодоњецк-Лисичанск-Славјанск.
Иако су источни делови у Луганску, ја тај цео потез зовем Доњецки фронт.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:13
|
offline
- kunktator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2016
- Poruke: 3325
|
Аха, ок.
Ево и потврде, нема више џепа у Горском, све је под руском контролом:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:18
|
offline
- Pridružio: 25 Apr 2011
- Poruke: 1695
|
Jos uvek su vesti konfunzne, kasne ili su preuranjene. Ruski zvanicni izvestaj je da kontrolisu 50% Zolota, da se u okruzenju nalazi do 1800 Ukr vojnika, 180 militanata Desnog Sektora, do 80 stranih drzavljana, do 80 borbenih vozila i oko 200 komsda artiljerije i minobacaca.
U poslednja 24h zarobljeno je 41 Ukr vojnik u tom dzepu.
Za najkasnije dan-dva pojavice se snimci svega ovoga.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:19
|
offline
- babaroga
- Legendarni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 10568
- Gde živiš: pecina stroga
|
Горский котел po Konasenkovu jutros
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:23
|
offline
- Trinitron1
- Legendarni građanin
- Pridružio: 28 Avg 2017
- Poruke: 3121
- Gde živiš: Beograd
|
Данас је потпарол Министарства одбране РФ изашао са оваквим подацима за област Горскоје и Золоте
Citat:У области насеља Горскоје и Золоте група украјинских трупа потпуно је блокирана, руске трупе стежу обруч котла „Горски“, пола Золота је јуче узето под контролу.
У "брдском" џепу су, наводи министарство, опкољена 4 батаљона: 3. механизовани из 24. механизоване бригаде, 15. брдски јуришни из 128. брдске јуришне бригаде, 42. моторизовани из састава 57. моторизоване бригаде 70. 101. бригада Територијалне одбране, као и бригадна артиљеријска група 57. моторизоване пешадијске бригаде, формација „Десног сектора“ и одред плаћеника.
Укупно је у "планинском" котлу сада блокирано до 2 хиљаде људи: око 1.800 војних лица, 120 нациста Десног сектора, до 80 страних плаћеника, више од 40 јединица борбених оклопних возила и око 80 топова и минобацача, Извјештава Министарство одбране.
Ту се током дана предао 41 војник. Према речима затвореника, опкољена украјинска група је исцрпљена - попуњеност је мања од 40%, контрола команде је изгубљена, снабдевање је потпуно обустављено.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jun 2022 10:23
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
upitnik ::Нити се може наћи извор, нити амерички генерал са таквим именом и презименом. Нити је изјава у складу са политиком САД.
Ne postoji taj lik, bar ne na internetu, sad sam pretražio, ali još uvijek može biti poruka, ne talasajte, neće niko da vas brani.
|
|
|
|
|
|