|
Poslao: 12 Jun 2024 10:48
|
offline
- Georgius
- Moderator foruma
- Pridružio: 06 Jul 2009
- Poruke: 5496
- Gde živiš: Novi Sad
|
- 40Ovo se svidja korisnicima: Sirius, mocnijogurt, djox, sch, vathra, djukapfc, ladro, stankolich, žeks62, pein, Nemanja.M, FileFinder, Frunze, Gargantua, raptorsi, Panter, styg, ccoogg123, laurusri, Tvrtko I, babaroga, Još malo pa deda, Oscar, Stanlio, Istman, Denaya, bladesu, danijell, brundo65, MilosKop, GORDI, Insan, zlaya011, radionica1, GandorCC, MiG-29M2, bigfoot, amaterSRB, sasans23, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
novator ::^
Poenta je ta da se netko pravi englez i smatra da ne vodi rat u kom mu dnevno gine koja desetina ili stotina vojnika. Rat u kom gubi svakodnevno modernu tehniku i ne nadoknađuje je tako lako kako se misli. Rat koji iscrpljuje državu i ako nastavi ovako nisam siguran do kada će se moći ovako. Npr krimski most, ja stvarno ne vidim niti jedan način da ga Rusi sačuvaju cijelog. To što do sada nije srušen, generalno ne znači puno, pitanje je dana kada ćemo se probuditi i pročitati da je srušen. Nije bitno ni kako će se završiti sve, bit će srušen.
Ovo je rat koji je već sada prešao na ruski teritorij, pravi ruski, ne ove oblasti koje Putin doživljava na trenutke kao ogranke mjesnih zajednica. Rat u kom svakodnevno stradaju civili u svim pograničnim gradovima Rusije. Rat u kom crnomorska flota polako postaje besmislen rod u vojsci. Rat u kom strada infrastruktura, terminali itd.
Vjerojatno bi i sam zapad drukčije doživio Rusiju da je objavila ratno stanje, tj da je u ratu. Ovako Rusija vodi tu i tamo nekakvu operaciju sa kojom se očigledno svi sprdaju.
Dakle poenta je sljedeća:
Nije govno, nego se pas posrao.
Novator,
Evo pre mesec dana sam se vratio iz Rusije i stvarno želim da te pitam nešto. Da li ti misliš da Rusi žive u nekom vakuumu ili bunilu i da ne znaju šta se dešava? Kakva je njima razlika da li je nešto zove SVO ili rat, vrlo dobro su svesni da je pravi rat u pitanju. Takođe, zaista misliš da nisu svesni da se gine? da imaju konstantan influks invalida i da su vojne kao i civilne bolnice opterećenije nego inače.
Vrlo dobro znaju da je ovaj rat morao da se desi kad-tad. I sad kad se već dešava, šta god ti mislio ili šta god servirali svima nama kako je eto manijak Putin jednog dana ustao na levu nogu i odlučio da napadne Ukrajinu, oni tako ne misle. Ovaj rat bi se desio bio Putin na vlasti ili ne, tamo velika većina podržava celu priču i ne zbog toga što su im mozgovi isprani, već naprotiv, razumeju u kom istorijskom momentu se nalaze i Rusija/Ukrajina kao i ostatak njihove geopolitičke sfere uticaja. Ide verovatno teže nego što su planirali ali očigledno su bili pripremljeni za više raznih scenarija uključujući i višegodišnji rat/sukob.
p.s. nemoj da potežeš o tome da SVO ne sme da se nazove rat i da će te pojesti mrak u bespućima Sibira ako u javnosti kažeš tako nešto jer to jednostavno nije tačno.
Samo ruski Mediji ovaj rat moraju da zovu SVO, svi ostali mogu da ga zovu kako hoće.
To što je ruska vlast odlučula da ovo zove SVO a ne rat verovatno ima neku pravnu podlogu identično kao što i NATO niti pojedinačne zemlje članice NATO-a nisu objavile rat tadašnjoj Jugoslaviji ali to ih nije sprečilo nas bombarduju 2.5 meseca.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 10:58
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 38439
|
Saglasan sa Fantomom isto važi i za NATO zamisli Šolc ili onaj vrancuski grenimadafaka proglase opštu mobilizacija i razno stanje pa pre bi goreli njihovi gradovi od protesta nego što bi se raja hvatala za oružje isto važi i za zemlje Beneluksa o istočnim prčijama da i ne govorimo jedino Poljaci malo podudaraju. Nebi Putin morao ni da šalje silne T 90 Prorive kad ni oni nesrećni i nemaju koga mobilisati da ide da ostavi svoje kokice u Okrainskom čsrnozemu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 11:20
|
offline
- novator

- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Dec 2011
- Poruke: 2526
- Gde živiš: Novi Travnik - ex Pucarevo
|
Citat:Ide verovatno teže nego što su planirali ali očigledno su bili pripremljeni za više raznih scenarija uključujući i višegodišnji rat/sukob.
Stvarno ne mislim da danas uz informacije da svih strana Rusi žive u bilo kom vakuumu, čak imam utisak da su u većem vakuumu Ukrajinci.
Međutim ovo gore je to o čemu razmišljam. Ne mogu se oteti dojmu da vrijeme baš i ne radi za Ruse kako se misli.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 11:33
|
offline
- Srle993
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Nov 2021
- Poruke: 3551
|
Руска војска заузела је каменолом креде код Белогоровке у ЛНР.
Verovatno najbitnija vest još od uzimanja Ocheretina je ovo gore, Siversk pada u problem polako, još brda oko Verhokamjanske, Sporne i Vinka i eto bitke sa Siversk
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 11:34
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6698
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: nick79, kolle.the.kid, raptorsi, Panter, Trinitron1, Tvrtko I, rovac, bladesu, brundo65, Wrangler, Mcdado, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Rusi zovu SVO, bar nije milosrdni anđeo kako vrle demokrate krstiše ubijanje civila i rušenje infrastrukture jedne drzave.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 11:39
|
online
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7119
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: ArchaBasha, Apok, stegonosa, šumar bk2, laurusri, strelac07, brundo65, sovanova95, Litostroton, zillbg, JimmyNapoli, amaterSRB
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Napisano: 12 Jun 2024 11:38
^ pa nije se tako zvalo, nego plemeniti nakovanj.
Dopuna: 12 Jun 2024 11:39
milutin134 ::Уништење целе посаде С-300
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Inače napiši i o čijem sredstvu se radi, obe strane koriste S300.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 11:49
|
offline
- nekdo
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 25 Jan 2022
- Poruke: 10
|
- 17Ovo se svidja korisnicima: kolle.the.kid, Bubimir, Panter, Trinitron1, ladro, Tvrtko I, rovac, zoranbig, bladesu, ILGromovnik, sovanova95, Griffon vulture, MilosKop, Žrnov, bigfoot, Mcdado, BraneS
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
novator ::Međutim ovo gore je to o čemu razmišljam. Ne mogu se oteti dojmu da vrijeme baš i ne radi za Ruse kako se misli.
Da se nadovezem na receno. Poslednjih dana je Mercouris u jednoj od emisija skrenuo pažnju na nove izveštaje od World bank, po čijoj statistici je Rusija več postala 4. ekonomija sveta:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
A posebno su zanimljive izjava Mercouris, da je oko 40% ruske ekonomije "under-assessed" i da se stvarni GDP PPP procenjuje na oko 9 trilliona (kad se to normalizuje na broj stanovnika ispada Rusije na oko 80% ameriškog GDP PPP) i Putina, da je izvor rasti ruske eknomije treba tražiti u ne-resursnom delu. To su izuzetno značajne novosti, koje ja nisam mogao da zamislim još dve godine nazad.
Ne bih da odem previše u off, mnogo je bilo več rečeno na temu uspeha Rusije na drugim nivoima, ali kako ja vidim razvoj tog rata (koji je daleko od samo vojnog sukoba u Ukrajini), Rusiji ide vrlo dobro. (I sa tim nisam hteo da budem ciničan do žrtava tog rata.)
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 11:52
|
offline
- kybonacci
- Legendarni građanin
- Pridružio: 20 Dec 2018
- Poruke: 3112
|
Citat:🌐НАТО: чудан став генералног секретара НАТО Алијансе:
Савезници немају обавезу да учествују у свим активностима НАТО-а – Столтенберг
Овако ће сигурно бити и у случају напада на једну од чланица, члан 5 [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 11:55
|
offline
- Dogma21
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 26 Okt 2021
- Poruke: 582
|
pein ::Морская пехота ВСУ под обстрелом российской артиллерии на островах Днепра
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
kako su ih napipali fino lol ... vreme rambo filmova je davno proslo
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Jun 2024 11:56
|
online
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8037
|
Citat:🌐НАТО: чудан став генералног секретара НАТО Алијансе:
Pa i nemaju obavezu i osim u dva slučaja (donekle i nametnuta saglasnost oko SRJ i pozivanje SAD na član 5 kod Avganistana), nikad u istoriji i nisu svi bili nešto preterano složni. Osim oko dogovora o odvraćanju SSSR-a zbog čega je NATO i napravljen. Nema tu nikakvih iznenađenja.
|
|
|
|
|
|