|
Poslao: 01 Mar 2025 23:10
|
offline
- Pridružio: 10 Sep 2024
- Poruke: 39
|
Vagner nije nastao sam od sebe i njegovi pripadnici nisu se tek tako stvorili,najveci deo su bili profesionalci iz redova specijalnih jedinica sa ogromnim iskustvom.Dobra osnova za izbegavanje optuzbe o direktnom ucescu same drzave.
Da nije bilo Vagnera, bio bi tu neko drugi.
Prigozin je izgleda bio preterao i hteo da sebi uzme vise nego sto treba.
"Postovanje" prema ubijenim Zelenim Beretkama iz Amerike je bio signal da nije nesto bilo u redu sa njim.Jedna kvarna jabuka izbacena iz korpe.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 01 Mar 2025 23:15
|
offline
- Pridružio: 18 Feb 2025
- Poruke: 32
|
Haris ::Шта год да су Руси хтели у првом нападу на Украјину, у томе нису успели. Претрпљени губици и политичка штета због неуспеха су превелики да би објаснили само неку неуспелу диверзију чији циљ је био да се у Кијеву преплаше и пристану на договор. Видљива је била намера да се кијевски режим сломи, у чему се вероватно рачунало на проруске сентименте значајног дела украјинског становништва и недостатак легитимитета кијевске власти. Сетимо се позива украјинској војсци да не пружа отпор и причама "Украјинци и Руси (и Белоруси) су браћа". Дакле није била идеја да се Кијев или било који град заузимају у класичној војној акцији, за коју би онда били потребни и одговарајући војни капацитети, него да се изазове колапс, а онда да се умаршира, најбоље окићени цвећем ако може. И онда да се "преговара", што је само други назив за инсталирање кооперативне владе.
Такође, не видим да су Руси били припремљени нити да су рачунали на рат исцрпљивања. То што је Русија као већа и у сваком погледу надмоћнија могла лакше да се прилагоди позиционом рату не значи да је за њега била и припремљена. Брзо смо заборавили шта је у првих годину и по дана рата значио "Вагнер" и шта би било да није било њега.
Не, Русија није "као" надмоћна, Русија је у сваком сегменту надмоћнија од Украјине и да није било помоћи целокупног запада украјинци не би издржали пола месеца, уосталом то је и Трамп јуче казао.
А што се Вагнера тиче ту не треба трошити речи, од сјаја до очаја, у моменту када је Русији било тешко они праве пуч.....
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Mar 2025 23:23
|
offline
- Pridružio: 24 Okt 2024
- Poruke: 460
|
Prigozin je svakako tragična figura ruske istorije, a takođe nije ni prvi takav u istoriji. Donekle, njegov revolt podseća na ustanak Pugačeva protiv centralne vlasti.
Svi kasniji događaji, kao smena Šojgua i čistka u vrhu vojske su potvrdili da njegov revolt nije bio potpuno bez osnova.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Mar 2025 23:37
|
offline
- dragoljub11987
- Legendarni građanin
- Pridružio: 22 Jul 2018
- Poruke: 4523
|
Руси су 2022. започели рат који због разних разлога нису смели да започну 2014. Мислили су да ће учтиви зелени људи у мало већем обиму завршити ствaр. Када су видели да то не иде и да се и Украјина спремила (тј. да су је спремили) напустили су неперспективне територије на северу где их домаће становништво није подржавало и после отрежњујућег шамара званог Изјум почели да воде рат исцрпљивања.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Mar 2025 23:44
|
online
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7691
|
@babaroga
Ne treba zaboraviti da je Rusija učesnica sukoba i kao takva sklona plasiranju propagandnih brojki.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 01 Mar 2025 23:53
|
offline
- Pridružio: 21 Mar 2024
- Poruke: 120
- Gde živiš: Velika Gorica
|
Nek se nitko ne ljuti, al' ja već godinama ne vjerujem ničem što prikažu na TV-u. Kad na vremenskoj prognozi kažu da pada kiša ja pogledam kroz prozor da provjerim. Netko je ovdje na forumu bacio krafnu, nisam siguran tko, što ako je ovo bila maskirovka? Snimili epizodu Muppet Showa za raju, Rusi se zadovoljno smješkaju i misle "aha, lako ćemo" a ovi (Ameri) zapravo poslali Ukrajini, bubam, 50 F-16, 200 Bradleya, 200 Abramsa i 10 baterija Patriota? Od korone se takve apsurdne stvari dešavaju da mi baš niš' ne bi bilo čudno.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2025 00:04
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7399
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: nemkea71, djordje92sm, Bobrock1, ladro, Prašinar, sremac983, panzerwaffe, dule10savic, kalens021, StalniPromatrač, brundo65
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Koliko stranica o Trampu i Zelenskom. Ja pomislih 128. mukacevska pred Moskvom. Pred zadnjom stanicom metroa.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2025 00:14
|
offline
- Pridružio: 24 Okt 2024
- Poruke: 460
|
Snimak udara kasetnom municijom po ukrajinskim jedinicama na poligonu Novomoskovski u Dnjepropetrovskoj oblasti
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Neki ukrajinski vojni kanali govore o velikom broju žrtava. U pitanju je novoformirana 157. brigada.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2025 00:51
|
offline
- Pridružio: 19 Jul 2012
- Poruke: 1173
- Gde živiš: Banja Luka
|
Jos od prvog Trampovog mandata iznio sam ovde tvrdnju da je Tramp ruski covjek ili ako to nije onda bar gaji ogromne simpatije prema Rusiji.
Sva ova desavanja u drugom mandatu su samo potvrda toga ali prevejani je lisac pa mu to ne mogu dokazati a nije da nisu pokusali.
Pola prvog mandata je potrosio braneci se od takvih optuzbi.
Da je licno Putin zasjeo na celo SAD-a nebi u tako kratkom vremenskom roku povukao toliko poteza u korist Rusije koliko ih je Tramp povukao.
P.S. Nije sve ni u novcu...ima nesto i u idealima.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 02 Mar 2025 00:57
|
online
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7691
|
Kaže češki predsjednik:
Citat:Дошло је време да се почне разматрати широка коалиција вољних за праведан мир у Украјини. „Мир“ у условима агресора назива се капитулацијом и само би охрабрио све садашње и будуће агресоре. Слободни свет мора да се супротстави злу.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|