Samohodna haubica 155 mm „Nora“ B-52

213

Samohodna haubica 155 mm „Nora“ B-52

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

Autor Alan Serves u sviom prilogu kaže za 20mm topče, služi za vežbanje ali i gađanje zemaljskih ciljeva.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

Topče sada...


Topče nekoć....













offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Čime li sad hrane to topče ,pošto se na slici nevidi ranije visoko uzdignuti doboš od starog M55 ili ti 20/1..
Da nije i tu neka ZDPR umotvorina za slikanje a brez funkcije?

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

Malo softvera, ako je bilo metla...











offline
  • Artiljerac
  • Pridružio: 07 Nov 2009
  • Poruke: 3113

softver izgleda sasvim ok.

offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5281

voja64 ::Čime li sad hrane to topče ,pošto se na slici nevidi ranije visoko uzdignuti doboš od starog M55 ili ti 20/1..
Da nije i tu neka ZDPR umotvorina za slikanje a brez funkcije?

Pa nadam se identčno, i da je doboš skinut iz nekog trivijalnog razloga.
Ovde se vidi da je leketrika u Pakistanu dobila zaštitu.



Što ranije nije bio slučaj:

offline
  • Pridružio: 27 Maj 2012
  • Poruke: 1124

voja64 ::Čime li sad hrane to topče ,pošto se na slici nevidi ranije visoko uzdignuti doboš od starog M55 ili ti 20/1..
Da nije i tu neka ZDPR umotvorina za slikanje a brez funkcije?


ostalo im viska PATova kad su preradjivali bov 3 u bov11
pa su ih okacili na nore da se nebace GUZ - Glavom U Zid

offline
  • celik 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2010
  • Poruke: 1714

Mogli su da stave i trocevca + strele i dobili bi multifunkcionalnu platformu GUZ - Glavom U Zid

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22289

Taj top sluzi za obuku u gadjanju.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Samo još da mi se objasni kako se za haubička dejstva sa ubacnom putanjom obučava u neposrednom gađanju sa topčetom kad su elementi i rad na gađanju ko nebo i zemlja..
Ono sa vrha ove 213 strane mi zvuči i istinitije i logičnije o poslednjeg...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1116 korisnika na forumu :: 58 registrovanih, 7 sakrivenih i 1051 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Asteker, AudioTehnica, bankulen, blankspace, Bozjidar87, CHARLIE JA., cifra, Cirkon, Crazzer, darionis, deki1001, Djota1, dolinalima, Flanker-G, france93, goran.vvv, Helket, igorkozar83, Insan, Jeremiah, kaisarevic1, Kajzer Soze, Kalem, kunktator, Kvaka22, leopard83, lord sir giga, MaksicZoran, mercedesamg, Michellefromrezistance, milenko crazy north, MILO-VAN, Mićko, nebidrag, Nikoletina Bursac, nobutado, ObelixSRB, OKT, Orc, Papadubi, Posmatrac77OKB, Radoslava, sasa87, savuni, Seeker, Smiljkovich, sony771, Soslan, stegonosa, Topaz9, troki1971, Tvrtko I, v82, Velizar Laro, Vlada76, Vojkan Petrovic, Zec, Zoca