Samohodni višecevni raketni sistem 262mm M-87 "Orkan"

64

Samohodni višecevni raketni sistem 262mm M-87 "Orkan"

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6928
  • Gde živiš: Srbija

Bilo je već X puta reči na forumu da se rakete na savremenim VBR pakuju u hermetičke kontejnere, koji se lako zamenjuju. Prednost tih kontejnera je u tome što čuvaju raketu od spoljašnjih uticaja i pojednostavljuju popunu lansera novim raketama. Dakle, nikakav autopunjač nije potreban, već treba napraviti novi lanser i upakovati rakete u kontejnere.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8222

Upravo, nekakav punjac je na originalnom Orkanu postojao, ali kontejnerski sistem je daleko mobilniji i prakticniji.



offline
  • Pridružio: 28 Feb 2009
  • Poruke: 871
  • Gde živiš: najlipsi grad na svitu

ne znam jel bilo
al evo orkana HVa
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 9

Vlada78 ::The rock ::Jel moguce napraviti automatski punjac-autoloader za raketu 262 mm,za Orkana?

Sta ce ti automatski punjac kada nemas Orkan ?
Imamo samo ono "kao" Orkan sa cetiri cevi.
ako uzmes u obzir da ima samo 4 cevi,automatski punjac i nije neophodan.ako se posluga uvezba dobro moze to i brzo da ide

offline
  • Pridružio: 08 Apr 2011
  • Poruke: 783
  • Gde živiš: Loznica

Sta treba da se postavi novi kontejner?Jesu li dovoljni ljudi ili treba masina,i kako se povezuju kontejneri

offline
  • Jester  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Feb 2008
  • Poruke: 6928
  • Gde živiš: Srbija

Pogledaj temu: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Za zamenu kontejnera je potrebna obična kran-dizalica koja se može ugraditi na svaki kamion.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39630

Dve cevi sa orkana namontirane na nosače od nemačke 88
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2012
  • Poruke: 306

nisam bas uspeo da procitam sve sto ste pisali,ali orkan je dosta ozbiljan sistem i moje pitanje zasto se ne pokrene dalje usavrsavanje samog sistema pa i raketa jel to moze da bude mocan raketni sistem a takodje i dobar izvozni adut

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37725
  • Gde živiš: ovalni kabinet

labrador ::nisam bas uspeo da procitam sve sto ste pisali,ali orkan je dosta ozbiljan sistem i moje pitanje zasto se ne pokrene dalje usavrsavanje samog sistema pa i raketa jel to moze da bude mocan raketni sistem a takodje i dobar izvozni adut

ajde potrudi se da pročitaš sve pa će ti možda biti jasnije...

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8222

Kao sto je vise puta napisano na ovoj temi, varijanta sa 4 cevi je nastala iz nuzde, dobra je utoliko sto se sadasnje posade makar koliko obucavaju za njega (sa onim novim-malim skolskim raketama). Orkan nije ni pravljen za hirurske udare vec da kasetnom municijom pokrije odredjeni prostor (takodje ovde detaljno obradjeno). Da li moze preciznije, moze, da li je razmisljano o nekoj novoj varijanti jeste. Da li ce se ista raditi, ko zna.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1460 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 9 sakrivenih i 1374 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Ailton, AleksandarV, ArchaBasha, avijacija, bakovaca, bato, bigbear, Bo96, bojan_t, BOXRR, brandža84, Bubimir, bukefal, comi991, cuvarkuca, DaliborVukadinovic, DeerHunter, Djokislav, Duce, Dugme1984, Electron, ElGenius, Glavonja049, iceburn, IQ116, Istman, istokzapad, JohnDoe, K a s p e r, kenny74, kolle.the.kid, Konda, Kruger, kybonacci, lcc, MagicniHerpes, markolopin, mat, mean_machine, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Mickey91, Milometer, Mis uz pusku, Mr. Majevica, nelezele, Niko Bitan, nnovakis, Ns1975, oldtimer, pajkan, Panter, panzerwaffe, Parker, Piani Jazzer, proka89, raf87, raketaš, repac, Robin, S-G, starlights, stefan95, Tanjagre, TheDictator, tomo2, Tvrtko I, user24, vaci, VNVK, Vojkan Petrovic, vrgudinac, xAlex2, zokizemun, zrno, 787