|
|
|
Poslao: 02 Feb 2021 10:22
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7611
|
Мислио сам да су Пламенови у саставу дивизиона СВЛР 3. брогаде КоВ а не МАБР.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 21 Feb 2021 10:15
|
offline
- Gargantua
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Sep 2013
- Poruke: 5281
|
- 11Ovo se svidja korisnicima: komkom, voja64, amaterSRB, MB120mm, jazbar, darkangel, sovanova95, havoc995, louderick, ILGromovnik, Duško
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Sr. Mitrovica, sa portala MO:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Feb 2021 07:53
|
offline
- Pridružio: 29 Mar 2020
- Poruke: 763
|
SVLR M-92 Vulkan u Hrvatskoj vojsci, a u stvari stari dobri M-77 Oganj.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Feb 2021 10:15
|
offline
- amaterSRB

- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Jan 2014
- Poruke: 1697
- Gde živiš: na zalasku sunca
|
Само су цеви променили, ако се не варам, како би користили ракете Град.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Feb 2021 11:35
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
Malo je da se na dosadašnji 180 strana bar deset puta ovo premundiranje M77 u M92 izvelo pa aj još jedared..
Meni su interesantniji po zadnjoj slici gde lanser pune sa boka kao da žure da izbace novu turu...
Il je sve farsa za slikanje pa im tako lakše?
Ko zna da su ga spreda slikali možda bi po tablicama ili škrgama neko odredio o kom se tačno vozilu radi..
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Feb 2021 11:40
|
offline
- Pridružio: 29 Mar 2020
- Poruke: 763
|
Zna li se iz koga su garnizona ti Ognjevi u Hrvatskoj vojsci?
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Feb 2021 11:56
|
offline
- voja64

- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 10 Okt 2012
- Poruke: 26254
|
- 12Ovo se svidja korisnicima: djox, Kos93, Mercury, HrcAk47, ILGromovnik, Duško, MarKhan, Bahuss, amstel, gavrilon, komkom, AleksaRadojicic
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Varaždinski korpus ..stariji modeli koji se poznaju po šest škrga na maski kabine.
Fap iz 0 serije.
A par komada iz novijeg izdanja sa 4 škrge je zaplenjebo pri predaji RSK puk.Bulat.
Rakete M77 su ispucane u prvih par meseci po zapleni a NH Milan Tepić je u Bedeniku imao na čuvanju i dosta tih raketa..
To im je ubrzalo zamenu cevi i trajni prelaz sa 128 na 122mm.
Sve ovo i mnogo drugih detalja je ispisano ranije samo valja čitati a naj lakše je ovako sažvakano..
Ende...
|
|
|
|
|
|