G-4 Supergaleb

199

G-4 Supergaleb

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29315
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Golubovci su na idealnom mestu iz više razloga:
- lepa aerodromska zona sa čistim prilazima
- povoljna ruža vetrova bez obzira na njihovu jačinu povremeno
- blizina poligona za GRB
- blizina poligona za GCV
Zbog toga je sa Zemunikom i Pulom izabran za letački školski centar.
Niški aerodrom nije planiran za stalno baziranje borbene avijacije, jer je pravac poletanja najčešće iznad grada, a kada se zbog uvežbavanja nose UBS...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • grbe 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Maj 2007
  • Poruke: 4375

@aramis s

Sjećaš se kada je sa orla (mislim) otpala raketa ili kontejner NRZ u sred Podgorice? Mr. Green



offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3540

Nesto slicno se desilo i 90tih negde u Vrnjackoj banji.Nesto od ubs se otkacilo iznad naseljenog mesta.Koliko se secam bilo je tada to neko vreme aktuelno uglavnom u stampanim medijima
Ostalo mi je u secanju da je Orao u pitanju

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29315
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Na Golubovcima se svašta dešavalo, jer je tri generacije pitomaca bilo stacionirano(u jednom trenutku), a dve su imale obuku u GRB.

offline
  • BSD 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2009
  • Poruke: 3115

nebkv ::Nesto slicno se desilo i 90tih negde u Vrnjackoj banji.Nesto od ubs se otkacilo iznad naseljenog mesta.Koliko se secam bilo je tada to neko vreme aktuelno uglavnom u stampanim medijima
Ostalo mi je u secanju da je Orao u pitanju

Mislim da je bio slucaj u naselju Ribnica. Otkacila se sa Orla avio bomba i srusila pola kucice, a taj gospodin se tuzio godinama sa vojskom i bio cesto na lokalnim televizijama. To je bilo pre rata nekoliko godina, naravno bomba nije bila aktivirana.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33443

23745

offline
  • Pridružio: 23 Jun 2011
  • Poruke: 417
  • Gde živiš: Tamo daleko ....

Kada se ocekuje prvi modernizovani G-4? Kako treba da izgleda digitalna kabina - sa 2 ili 3 MFD?

offline
  • Buva  Male
  • Legendarni građanin
  • amater u pokušaju
  • Pridružio: 10 Apr 2010
  • Poruke: 3311
  • Gde živiš: i ja se pitam...

ZeKa58 ::Kada se ocekuje prvi modernizovani G-4? Kako treba da izgleda digitalna kabina - sa 2 ili 3 MFD?
Zavisi od izvođača.

offline
  • pavlo  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2011
  • Poruke: 1074

Zavisi od buduceg lovca, valjda.

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

tacno tako, cini mi se da je i jedan od uslova nabavke i ucesce u modernizaciji kako bi se G-4 prilagodio novom lovcu

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1057 korisnika na forumu :: 49 registrovanih, 5 sakrivenih i 1003 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., A3C, AudioTehnica, Belac91, bigvlada, blatruc82, bojcistv, Bubimir, C-Gun, Clouseau, crnirocko, Dare, Desmond, doktor097, Dovla, Draško, dukajov, dushan, ekipo26, esx66, Feller, GT, Ir, Ivoo, Jablan, komsija1, Lepi Jova, LostInSpaceandTime, MadMike, MaRtInsrbija1993, mile.ilic75, Milos ZA, milutin134, mitja2512, PMsnow, Radogost, Radoslava, S-lash, sasa87, styg, The Boss, The_new_Statesman, uruk, Vanderx, vuksa72, yufighter, zlaya011, zziko, ČOBAN