MiG-29 Fulcrum

1885

MiG-29 Fulcrum

offline
  • madza 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 27 Nov 2010
  • Poruke: 1517

Skywhaler ::... blast from the past...

Исправите ме ако грешим: да ли је ово био један од првих покушаја Запада да прикаже МиГ-29?...



... сећам се да сам давно негде видео ту илустрацију, али где... Question


Glasnik RViPVO.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

... е, биће да сам је управо тамо видео... Картотека борбених средстава? Мислим да је тај додатак у средини имао управо плаву позадину, односно била је плава крајем осамдесетих...



offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Moguće je da je taj crtež gore nastao na osnovu prvih skica i modela dok još nije bio potpuno definisan izgled aviona. Kacin je za svoju slikovnicu pokupio nešto svežije projekcije koje već liče na MiG-29.

offline
  • 037  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 1106
  • Gde živiš: Kruševac

Prva asocijacija - koliko se sećam, prvo izdanje knjige "Er vorfer: d fo'rt dženerejšn" Kristofera Kempbela je imalo užasne ilustracije Dvadesetdevetke.

(engleski: "Air Warfare: The Fourth Generation", Christopher Campbell)

online
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

037 ::Prva asocijacija - koliko se sećam, prvo izdanje knjige "Er vorfer: d fo'rt dženerejšn" Kristofera Kempbela je imalo užasne ilustracije Dvadesetdevetke.

(engleski: "Air Warfare: The Fourth Generation", Christopher Campbell)


Mislilm da sam bas u toj knjizi video ilistraciju 29ke koja ima trup kao MiG25 Smile

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Razvoj ideje tokom prve polovine 1970-tih:







Nešto slično je bilo i kod Su-27, s tim da su tamo negde na pola puta čak napravili i prototip (T-10), pa su onda skontali da ne valja i da moraju sve iz početka.

offline
  • Doca  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 24 Mar 2016
  • Poruke: 793
  • Gde živiš: Pomoravlje

Negde sam video i crtez/sliku ideje jednomotorne 29-ke,e sad naziv je trebalo da bude Mig 33?

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541





Ovo su neka razmisljanja na tu temu nekog slobodnog umetnika. Pravi uvid u to kako bi izgledao su imali kinezi kad su kupili od rusa 1998. projekat MiG-a 33 (onaj sto je odbacen 86.) za tepsiju ribe, a iz njega je iznikao JF-17

online
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Ovo je neko nakalemio kabinu 29ke na F-16

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

@Luka

Bravo ,tako je,to su modeli po TTZ-ima iz 1972 i 74g tj po programu MiG-29 i MiG-29A ( npr. njegov radar se trebao zvati `Jantar` ) .

@mushroom

Jeste bio je projekat MiG-33 ( jednomotorni MiG-29 ) ,evo ga ,imamo temu za njega

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Pogresno pise MiG-35 ,ne nego upravo MiG-33 kako se i vidi Bort broj na modelu ,inace slika izasla svojevremeno u Aerosvetu ,tamo pocekom 90tih .MiG-33 je inace kao oznaku onako reklamnu nosio i MiG-29ME a koji je prvi put sa tom oznakom predstavljen zapadnoj javnosti na Farnu 1994 ,onaj prototip 9-15 MiG-29M ,Bort 155 ili 156 plavi .Dakle `ME` da ga je bilo a nije , bio bi tih 90tih oznacen kao MiG-33 ( za izvoz ) .

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2294 korisnika na forumu :: 83 registrovanih, 10 sakrivenih i 2201 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 8u47, A.R.Chafee.Jr., AK - 230, Akiro, Andy, annon, Bane san, bbrasnjo3, Bo96, Bobrock1, bojan313, brandža84, Branke90, cifra, debeli, DeerHunter, Deki Duga Devetka, Demi87, DezurniOperativni, djonsule, djuradj, Dovla 1980, Dragon Order, dzoni19, F14_Tom_Cat, g_g, Georgius, goxin, havoc995, Helket, Ilija84, jon istvan, JOntra, Kajzer Soze, kalens021, kolateralnasteta, Konda, kunktator, Laluvr, littlebunny, maksi007, mercedesamg, Mercury, MIg, miki kv, mikidragi, Miletić Zoran, MiloradKomadic, Mis uz pusku, mist-mist, Mićko, moldway, N.e.m.a.nj.a., nazgul75, nemkea71, pein, Permaldar, Pilence, ping15, RommelBL, ruma, S-G, sap, sekretar, ShtagodShtagod, Stevan2026, Stoilkovic, Titan, troki1971, ujke, vaci, Vanderx, varda, vasaw, VBoss, vidra boy, VJ, VNVK, Vrač, Zastava, Zec, zziko, 79693