MiG-29 Fulcrum

557

MiG-29 Fulcrum

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

ovo mu dodje kao 29-ka Kabrio Razz





That mishap happened to a German Fulcrum in Sardegna in 1998. The pilot was able to land safely.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Mar 2006
  • Poruke: 656

cudna Nemacka 29-ka /GTI- cirilica a ostalo na engleskom,ni reci nemackog/
pozdrav Djordje
nisam lepo otvorio prvu fotku ,ona 2 je nemacka



offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Napisano: 18 Sep 2011 19:40

topalovicdj ::cudna Nemacka 29-ka /GTI- cirilica a ostalo na engleskom,ni reci nemackog/
pozdrav Djordje
nisam lepo otvorio prvu fotku ,ona 2 je nemacka


da u pitanju je 29 -ka iz sastava Luftwaffe, o ovom dogadjaju moze da se nadje i ovde Smile

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 18 Sep 2011 19:44

Poljak a ko bi drugi Razz


offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

ray ban11 ::ovo mu dodje kao 29-ka Kabrio Razz





That mishap happened to a German Fulcrum in Sardegna in 1998. The pilot was able to land safely.


Сасвим могућа ситуација код 29-тке. Уколико дође до појаве дима или гасова у кабини, пилот се мора спустити на ниже висине(3500 метара) и расхерметисати кабину. Уколико и у тим условима не дође до смањења присутности дима и гасова у кабини, пилот одбацује кров кабине и иде на први аеродром на слетање.
До одбацивања(отпадања) крова кабине може доћи и због техничког отказа (кидања ушки) на механизму брављења кабине. Smile

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13028
  • Gde živiš: Srbija

Kako odbacuje poklopac kabinu ?

offline
  • Pridružio: 03 Maj 2011
  • Poruke: 2345

Vlada78 ::Kako odbacuje poklopac kabinu ?

Погледајте колега напред постављене фотографије кабина. На десном зиду кабине-ојачаном раму имате црвену ручицу која је осигурана и земаљским комплетом осигурача, јер је у питању цео механизам са пиропатронима и пироцилиндрима који се телескопски издижу. А кидају ушке крова кабине (4 комада) које се виде кад је кабина на земљи у отвореном положају.

Црвена ручица-Аутономно одбацивање крова кабине (фонарја):

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Napisano: 18 Sep 2011 22:33

sve bi bilo oket da nije ove nebuloze Razz ( u donjem desnom uglu )

MiG-29 Futeurm A

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 18 Sep 2011 22:41

jedna zanimljiva fotkica

29-ka u podzvucnom aerotunelu T-101 u CAGI- ju Smile




Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113989

Lipeck...juce

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113989

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

UB 106 takodje u AB Lipeck sa PPA Smile


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1883 korisnika na forumu :: 82 registrovanih, 9 sakrivenih i 1792 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, A3C, Abebe Bikila, Acivi, alex71, ALEXV, amaterSRB, Arhiv, Arsenije, Asparagus, BlackTower, bluesky, boj.an, bojan_t, bojank, Boskovic, brane2208, branko7, CikaKURE, CrazyDiablo, Darth Malak, desmeki, Dimitrise93, Djokislav, djonsule, Dolinc, Dorcolac, fasko1505, Gama, geo.dule, Georgius, GORDI, Halabit, Hans Gajger, igorkozar83, Ilija84, IQ116, Ivan Campo, jalos, Jester, K a s p e r, Kajzer Soze, koneks, lcc, LjubisaR, lucianovercetti, Medojed, MiGac, mikhailo, miljannis, mrdaak, N.e.m.a.nj.a., Nole, Orc, pein, Petar888, probisic, proka89, promajauglavi, rachmoff, redstar011, repac, ruma, sales, sekretar, Semprini, Sharpshooter, SirOliver, Stevan Visoki, stibium51, tecataki, they live, tritonus, tuf, Tvrtko I, umpah-pah, uruk, voja64, Vojo06, Wrangler, zrno, 800077